Engellilerde kıdem tazminatı?

jengajenga

Üye
Üye
merhaba değerli arkadaşlar ve yöneticiler,

konunun yeri tam olarak burası olmayabilir. şimdiden özür dilerim konuyu yanlış bir bölüme açtıysam.
2003 yılında yuzde 40 engellı olarak özel bir şirkette çalışmaya başladım ve 9 yıldır bu şirkette çalışma hayatımı surduyorum.
işverenemiz maasların her ayın 10 una kadar odenecegıne dair bir bildiri imzalatmastı 2009 yılında. ben bugunlerde baska bır ıse gecmeyı dusunuyorum ve kıdem tazmınatımıda kaybetmek ıstemıyorum. şirketımız maaslarımızın bır kısmını avans adı altında bizlerden gelen talebe gore yatırıyor.
ornek olarak mart aynın maasını normalde nısanın 10 una kadar almazsak haklı fesıh yolu ıle kıdem tazmınatına hak sahıbı alıyoruz.
ancak ben maasın bır kısmını (700 tl) avans olarak aldım ve kalan kısmını henuz almadım. kalan kısmını almamıs olmam ve maasın son odeme gunu ayın 10'unda dolmasına ragmen kıdem tazmınatına hak kazanırmıyım bır engellı olarak.
bu konuda benı bılgılendırsenız sevınırım. bu konuda bılgılendırebılırsenız sevınırım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kendi isteğinizle işten ayrılırsanız kıdem tazminatı alamazsınız malasef.

jengajenga

Üye
Üye
kanunda soyle bır madde var internetten okuduklarıma gore; ısveren mucbır sebepler harıcınde maası odeme gununden (bizde ayın 10'u) once odemeze haklı fesıh ıle kıdem tazmınatı alabılırsınız. ben maasımın yarısından dusuk bır kısmını alır ısem bu hakka sahıp olamaz mıyım? tskler

jengajenga

Üye
Üye
Kendi isteğinizle işten ayrılırsanız kıdem tazminatı alamazsınız malasef.

takip eden arkadaslar var ise; bir avukattan aldıgım bılgıye gore; ücretin 100 tl lık kısmı kalmıs bıle olsa, mücbir sebepler dısında maasın sozlesmede belırtılen son odeme tarıhınde odenmemıs ucret yada ucretın bır kısmı faklı bır fesıh sebebıdır

tskler

Tekerlekli Sandalye