Engellilerde vergi indirimi kaldırılmış olabilir mi?

filizy8

Üye
Üye
ÇOK ACİLLL!!!... arkadaşlar engellilerde vergi indirimi zorunluluğunun kalktığı söylentilerine rastladım.ayrıca yazıda da okudum eski raporu ile herkes şart koşulmadan emekliliğine hak kazanmış olacaktır deniliyor.fakat halen vergi indirimi uygulamada var.devletin sistemleri birimleri nasıl çalışıyor hiç anlamıyorum.herkes üç maymun oyunu oynayıp geziyor.bununla bilgisi olan arkadaşlara sesleniyorum,engellilerde vergi indirimi zorunluluğu kalktımı.bilgisi olan arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum,teşekkür ederim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şuana kadar devletin ilgili birimlerinden ve yetkili ağızlarından böyle bir açıklama gelmemiştir, yazı yada sözlü olarak devletin böyle bir duyuru yapması halinde sitemizde üyelerimize bildiri mesajı yazarız, şuan resmi bir belge kaynak ve kişi yoktur bu konuda olursa derhal yazarız açıklarız müsterih olun.

OKAN 44

Üye
Üye
öyle birşey yok ben daha yeni vergiden muaf oldum. kendini bu konuda sıkıntıya atma.
benimde öğrenmek istediğim vergiden muaf olanlara vergi dayresinde gart gibi vergiden muaf olduğumuza dahi kart veriliyormuş diye duydum doğrumu acaba bana bilgi verirseniz mem nun olurum.

isokandokumaci44@hotmail.com

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2008 sonrası öncesi işe giren engellilerden emeklilik günü geldiğinde "vergi indirimi belgesi" getirmeleri zorunlu tutuluyor. 2008 sonrası işe girenler içinse böyle bir zorunluluk yok. Bazı sosyal güvenlik uzmanları hukuken 2008 öncesi işe girenlerden de vergi indirimi belgesi istenmeyeceğini söylüyorlar ama uygulamada hala belge zorunlu tutuluyor.
okan44, bahsettiğin kart tam olarak ne işe yarıyormuş?

OKAN 44

Üye
Üye
devamlı vergiden muaf olduğumuzu bütün işyerleri gibi yerlerde gerektiğinde kimlikgibi fotokopi olarak veriliyormuş. bana başka arkadaş söyledi vergi dayrelerinde veriyorlarmış.

İsen Buga

Üye
Üye
bu kısım işe başladığınızda mutametlik vergi dairesine soruyor onalrda resmi yazı altında fotokopi olarak gönderiyor. Yani bir kere vergi indiriminden faydalan gerisi iş değiştirdiğinde fotokopi olarak gönderiyor; indirime devam diyor. Taa ki emekli olana kadar...

Tekerlekli Sandalye