Engellilere Müjde

Goldmedikal.com

Üye
Üye
Engellilere Müjde

01.10.2014 Tarihinde açıklanan Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) önemli değişikliklere imza attı.

Engellilere özel ödemesi yapılacak bazı Medikal malzemeler

Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Uzman Kadromuzdan Yardım Alabilirsiniz.

ANTİDEKÜBİT OTURMA SİSTEMİ

roho gif.jpg

Ödenecek Miktar: 1.000,00 TL
Antidekübit Oturma Sistemlerini Sitemizde İncelemek İçin TIKLAYINIZ

ÖZELLİKLİ AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE

ÖzellikliGif.jpg

Ödenecek Miktar: 10.000,00 TL
Özellikli Akülü Tekerlekli Sandalye Modellerimizi Sitemizde İncelemek İçin TIKLAYINIZ

STANDART AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE

stadart manuel gif.jpg

Ödenecek Miktar: 2.500,00 TL
Standart Akülü Tekerlekli Sandalye Modellerimizi Sitemizde İncelemek İçin TIKLAYINIZ

AKTİF TEKERLEKLİ SANDALYE

aktif gif.jpg

Ödenecek Miktar: 2.250,00 TL
Aktif Tekerlekli Sandalye Modellerimizi Sitemizde İncelemek İçin TIKLAYINIZ

ÇOCUK MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE

çocukgif.jpg

Ödenecek Miktar: 500.00 TL

Çocuk Manuel Tekerlekli Sandalye Modellerimizi Sitemizde İncelemek İçin TIKLAYINIZ

sinandeniz

Üye
Üye
walla süper bir habere benziyor ama tabi herşey göründüğü gibi olmuyor bu ülkede yani mesela şimdi bu ürünleri alabilmek için gerekenler nelerdir ne yapmak gerekiyor atıyorum şu oturma minderini almak için yapılması gereken nedir bu bilgiyi paylaşan arkadaştan bu ürünleri alabilmek için yapılması gerekenleride bir zahmet paylaşırsa dahada ayrı bir güzel olacak hatta ilk ürünüde kendilerinden alarak tşk lerimizide imzalamış oluruz :)

murat tarsuslu

Üye
Üye
geçen hafta medikal mağasıyla görüştüm, henüz sistemlerinde böyle bir bilgi olmadığını söyledi. şu anda yürürlükte mi bu yasa? manuel sandalye için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

murat tarsuslu

Üye
Üye
belgeleri tamamlarsak kargoyla ulaştırabilir misiniz? kargo ücreti almamak koşuluyla tabii..

imq

Üye
Üye
iyi haber acaba kaç yılda bir alabiliyoruz ben 2 yılda bir sandalye kırıyorum gezmekten değil dandik ucuz aldığım için

Goldmedikal.com

Üye
Üye
Sayın sinandeniz,

Özellikler: Duyu kaybı olan ve uzun süre oturan hastalarda Dekübit yaralarının oluşmasını önleyen kuru hava dolaşımlı, hücreli ya da jel oturma sistemleri.

Goldmedikal.com

Üye
Üye
Öncelikle siz doktorunuzdan aldığınız yada alacağınız manuel tekerlekli sandalye/tekerlekli sandalye minderi kullanabilir raporu almalısınız. bu rapora istinaden reçete almanız gerekiyor. Reçeteyi almanıza bağlı olarak 10 gün içersinde UBB anlaşması olan satış yerlerinden ihtiyacınıza uygun ürünü seçersiniz. Ödemeyi bize gerçekleştirdikten sonra size UBB için gerekli belgeler hazırlanarak teslim edilir. Bizden gelen tüm belgeler ve reçeteniz ile birlikte SGK ya teslim ederek işlemlerinizi tamamlamış olursunuz. SGK size 30-45 gün içersinde SGK da dolduracağınız belge üzerinde bulunan banka bilgilerinize ödemeyi yapmaktadır.

daha ayrıntılı bilgi için SUT kanun kapsamını incelemenizi öneririz.

Goldmedikal.com

Üye
Üye
Sayın murat tarsuslu,

01.10.2014 tarihi itibari ile SUT yürürlüktr. Ama mesala bugun bir müşterimiz gitti SGK ilgililerin daha bilgisi olmadığını gördük. Sanıyorum sistem yavaş yavaş oturacak.

Goldmedikal.com

Üye
Üye
Sayın murat tarsuslu,
tabiki neden olmasın. Kargo ücreti almayız. Teşekkürler...

sinandeniz

Üye
Üye
bizlerle bu güzel bilgiyi paylaştığınız için çok teşekkur ederim TekerlekliSandalyeDunyası da çoğumuz için güzel olamayabilecek bir nokta var oda artık allah buyuk o noktada alacağımız ürünün parasını biz kendi cebimizden ödeyip daha sonra ssk dan bu ödediğimiz parayı almak onuda cebinden çıkan tüm parayı almak zor olur ssk nın nekadar ödediğini iği bilgi edinip o şekilde hareket etmekte fayda var artık vicdan sahibi bir medikal ile anlaşıp alacağımız ürünün belgelerini hazırlayıp kuruma vermesini ve kurumunda parayı öedemesini bekleyip kurum ödemeyi yaptıktan sonra ürünü teslim almak her engellinin cebinde ha deyince bahsedilen ürünleri alacak kadar rakkam ların çıkmayacağı kesin başta ben olmak üzere allah büyüktür gün doğmadan neler doğar tekrar tekrar çok teşekkur ederim ilginizden dolayı.

KenanK

Üye
Üye
TekerlekliSandalyeDunyası paylaşmış olduğun görsel kaliteli bilgi için forumdaki bütün arkadaşlar adına teşekkür ediyorum ve alpereene katılıyoum Allah Devletimize Daha çok versin.

ecankaya

Üye
Üye
Vay arkadaş çok ciddi paralar :)

Tekerlekli Sandalye