Engellilere Yapılan Adaletsizliğe Dur Diyoruz!

iLLeqaL

Üye
Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Bilindiği üzere hane başı gelir sınırlaması dolasıyla birçok engelli hak ettiği maaşı alamıyor. Buna dur demek ve sesimizi duyurmak için seçim gününe kadar her gün toplu bir şekil de hazırladığım metni CİMERE göndererek yetkililere sesimizi duyuralım istedim. Bu işlem en fazla 5 dakikanızı alır. Daha önce de buna benzer kampanyalar yapıldı ancak pek destek veren olmamıştı umarım bu defa destek vermeyen arkadaşlarımız şimdi destek vererek sesimizi duyurmamıza yardımcı olurlar. Çekinmeyin olan maaşım da kesilecek diye korkmayın.

Sosyal medya da bu tür konular da oldukça etkilidir özellikle de Twitter. Twitter instagram facebook gibi yerlerde de paylaşın, engelli olmayıp e-devlet şifresi olan yakınlarınızdan rica edin.

Hergün aynı saatte bu konu başlığı altında toplanıp toplu şekilde CİMERE mesajımızı atalım.

Ben 10 yıla yakındır engelli maaşı alıyorum gelir sınırlamasından dolayı maaş alamayan arkadaşlarımında almasını istiyorum. Nasıl olsa ben maaşımı alıyorum beni ilgilendirmez demeyin. Emin olun birlik olursak, kamuoyu oluşturursak başaramayacağımız şey yoktur. Birkaç gün önce bir forum da toplanarak yükselen oyun fiyatlarını e-devlet üzerinden ticaret bakanlığına şikayet ettik, kalabalık olduğumuz için kısa sürede sonuç aldık, Ticaret bakanlığı şikayette bulunduğumuz Türkiye Sony Store'ye soruşturma açtı ve izahat istedi soruşturma halen devam ediyor. Yine aynı forum da TTNET 2019 da adil kullanım kotasını kotaya çevirmesini kamuoyu oluşturarak şikayet ettik birkaç gün önce TTNET geri adım atarak adil kullanım kotasını ve kotayı tamamen kaldıracağını açıkladı. Ne kadar çok olursak o kadar hızlı sonuç alırız. E-devlet şifresi olup engelli olmayan arkadaşlar da bize destek verirlerse seviniriz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın Devlet büyükleri rapor oranına göre verilen 433-650 TL engelli maaş ile geçinmek oldukça güç. Sizde taktir edersiniz ki verilen maaşlar yoksulluk sınırının çok altında. Engelliler olarak sizden birkaç ricamız var;

1. Engelli maaşlarındaki ayrımcılığı kaldırarak her engelli bireyin aynı maaşı almasını sağlayın.

2. 2013'de çıkarılan ve bugün 483 TL olan kişi başı gelir sınırlaması ile birçok engellinin maaşı kesildi ve kesilmeye devam ediyor. Engelli kişiler bu yasa ile mağdur olup ailelerine mahkum hale gelmiştir. Engelliler olarak mevcut yasanın şu şekiller de değiştirilerek oluşan mağduriyetin giderilmesini istiyoruz. Hane geliri yerine engellinin kendi geliri baz alınsın veya kişi başı gelir sınırlaması evde bakım maaşı ile aynı seviyeye yükseltilsin.

3. 2022 aylıkları memur katsayısı ile gösterge sayısı çarpılır ve zam oranları belirlenir. Bu şekil de belirlenen engelli zamları zaten düşük olan engelli maaşlarına yeterli katkıyı sağlayamamaktadır. En son 5 yıl önce yükseltilen 2022 gösterge sayısının yükseltilmesini istiyoruz.

iLLeqaL

Üye
Üye
Duyarlı arkadaşları desteğe bekliyorum. Bu işlem en fazla 5 dakikanızı alır.

KoLiBRi

Üye
Üye
bende yolladım.. birlik olursak gercekten sesimiz duyulur bende buna inanıyorum.. tesekkur ederim arkadasım.. emegine saglık...

WhatsApp Image 2018-12-14 at 10.36.35.jpg

iLLeqaL

Üye
Üye
Hayırlı cumalar.

Belirli bir saatte toplanıp mesaj atalım demişim ama bunun çok da bir önemi yok önemli olan ne kadar çok olduğumuz. Şu ana kadar kendim de dahil çevremdeki kişilerle birlikte 10'a yakın mesaj gönderimi oldu. Siz de varsa çevrenizde ki kişilerden mesaj göndermelerini rica edin. Twitter hesabı olanlar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın paylaştığı gönderilerin altına mesajı atarlarsa çok iyi olur. Direkt mesaj da gönderebilirler. Aynı konuyu başka sitelerde de açmış durumdayım. Seçim gününe kadar her gün aynı mesajı gönderelim. Ayrıca konuya her gün mesaj atarak güncel tutalım. Mesajı gönderen arkadaşlara tek tek teşekkür ederim.

septik

Editör
Editör
[MENTION=22390]Aylin.[/MENTION]

2022 Engelli maaşı, eylül ayından bu tarafa aylık ödenmekte.

iLLeqaL

Üye
Üye
Hayırlı geceler.

Arkadaşlar duyarsız kalmayın herkes 3 dakikasını ayırıp mesajı yollasın.

Elifildem

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba ben de bu konuya dikkat çekmek için bedensel engelli bireylerle bir araştırma yapıyorum katılmak isteyenler bana yazabilir mi

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Hacer gözlügöl

Üye
Üye
Benim oğlum da engelli bende engelliyim rahmetli eşimden emekli maaşı kaldı 1500 tl kira 800 yakıt faturalar derken gıdaya yok oğluma engelli maaşı başvuru yaptım onaylanmadı oğlum 23 yaşında %50 zihinsel engelli raporu verdiler aslında yüzdesi daha fazla kendi başına hiç birşey yapamaz ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim cimere yazdım sonuç yok

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Zazarcp

Üye
Üye
Hakkımızı nerde arıyalım

Slm kusura bakmayın benim eşim ve oğlum epidermolozi bulluzo hastalığı var eşim tarafından gelen ırsi bi hastalık kayın biraderim eşimi ve çocuğumu medeniyet ünüversitesine götürdüm rapor almak İçin ama ne yazıkki sadece hastahanenin adı medeniyet gerisi anlatılmaz bişey kayın biraderime %40 ama eşim ve çocuğuma %20 onu bir tarafa bırakalım hastahaneden güvenlik zoruyla atılmak bi tarafa neymiş efendim ben yök profesörüyüm istediğim zaman gelir giderim derdiniz varsa gidin sağlık bakanlığı baksın dize aynı kurulda iki doktor giriyor biri 40 diyeri 20 veriyor bu hakmıdır saygılarlan

Mehmet.00

Üye
Üye
Hakkımızı nerde arıyalım

Slm kusura bakmayın benim eşim ve oğlum epidermolozi bulluzo hastalığı var eşim tarafından gelen ırsi bi hastalık kayın biraderim eşimi ve çocuğumu medeniyet ünüversitesine götürdüm rapor almak İçin ama ne yazıkki sadece hastahanenin adı medeniyet gerisi anlatılmaz bişey kayın biraderime %40 ama eşim ve çocuğuma %20 onu bir tarafa bırakalım hastahaneden güvenlik zoruyla atılmak bi tarafa neymiş efendim ben yök profesörüyüm istediğim zaman gelir giderim derdiniz varsa gidin sağlık bakanlığı baksın dize aynı kurulda iki doktor giriyor biri 40 diyeri 20 veriyor bu hakmıdır saygılarlan
Ben geçen gittim göğüş 40 ortopedi 25 verdi halbuki %100 Almam gerekti heyete girmedim iptal oldu

Tekerlekli Sandalye