Engellilere yine bayram ikramiyesi yok

Mehmet.00

Üye
Üye
Yine her zaman olduğu gibi bu yılda ikramiye yok

YusufTaN

Üye
Üye
Neden yok ? Yani ben yeni emekli oldum daha önce engelli emeklileri ikramiye almıyormuydu ?

YusufTaN

Üye
Üye
Ayrıca bizler 4a SSK lı degilmiyiz ?

SSK emeklileri ikramiye almıyormu?

ahmet34

Üye
Üye
heryere para bulunuyor hatta sarayın masraflarıda var ama engellılere bakan kısıye sgk sıgorta odense ıyı olur.calısacak durumda degıller
engellıye bakan kısıye asgarı ucret verılsın ssk odensın,mevcut ödemeyle ılerıde...engellıye bakan kısı oratada kalakalacak ne sıgortası ne emeklı maası hıcbırsey olmucak yaslanıncada parasız kalacak..işede alan olmaz..sonra dilenmeye baslıyorlar

YusufTaN

Üye
Üye
Deprem için avrupadan gelen yardımlarla memur maaşlarının ödendiği günlerden çok şükür bu günlerdeyiz. Sonuçta bu yardımda olmayabilirdi.bunada şükür
Son cümlene açıklık getirebilirmisin ?
Yani ikramiye varmı yokmu ?

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar, 2022 engelli maaşlarına bayram ikramiyesi verilmiyor. 2020 Yılında pandemi sebebi ile yine bu aylarda bin TL lik bir yardım verilmişti, fakat bu yardım bir sefere mahsus bir ödemeydi sürekli değil.

Bayram ikramiyesi normal sgk emeklilelerine veriliyor. Dul yetim maaşı alanlarda bağlanan maaş oranı kadar bayram ikramiyesinden yararlanacaktır. Ayrıca yeni emekli olanlar içersinde bayram ikramiyeleri hesaplara geçene kadar maaşı bağlananlarada ödenecek.

YusufTaN

Üye
Üye
Arkadaşlar, 2022 engelli maaşlarına bayram ikramiyesi verilmiyor. 2020 Yılında pandemi sebebi ile yine bu aylarda bin TL lik bir yardım verilmişti, fakat bu yardım bir sefere mahsus bir ödemeydi sürekli değil.

Bayram ikramiyesi normal sgk emeklilelerine veriliyor. Dul yetim maaşı alanlarda bağlanan maaş oranı kadar bayram ikramiyesinden yararlanacaktır. Ayrıca yeni emekli olanlar içersinde bayram ikramiyeleri hesaplara geçene kadar maaşı bağlananlarada ödenecek.
yani burdan anlıyoruzki
engelli maaşı farklı
engelli emekli maaşı alanlar farklı
engelli emekli olanlar sskdan 4a lı oldugu için bayram ikramiyesi alırlar..

not: az önce alo 170 aradım engelli emekli oldugum için ramazan ve kurban bayramı ikramiyesi alaçakmışız..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Bayram ikramiyesinin yılda iki kere de olsa engellilere ve sosyal yardım alanlara da verilmesinden yanayım ve bunu her zaman dile getiriyorum ama ne yazık ki henüz öyle bir uygulama yok :(

Bayram ikramiyesi emeklilere verilmektedir. Emekliler ( İster normal emekli olsun, ister engelli emeklisi olsun ) bu ikramiyenin yükseltilmesini istemeleri diğer yandan bu ikramiyeyi alamayan binlerce sosyal yardım alanlara haksızlık gibi geliyor çünkü bir taraf emekli maaşının yanında ekstradan ikramiye almaktayken diğer taraf zaten yetersiz olan sosyal yardımın yanında hiç ikramiye alamıyor :(

Yılda iki kere verilen bayram ikramiyesinin en kısa zamanda engellilere ve sosyal yardım alanlara da verilmesi dileğimle,

Tekerlekli Sandalye