Engellileri sanatla buluşturma projesi

SANAATKAR

Üye
Üye
Engellileri sanatla buluşturma projesi 1999 senesinde hobi olarak başladiğim ahşap oyma hat sanati çalişmalarimi halen istanbul kartaldaki evimde devam ediyorum engelliler sitesine üye olduğum günden beri
arkadaşlarla yaptiğim sohbetlerden şunu anladimki engellilerin içindeki sanati dişariya çikarma bir nevi uğraşiya boş vakitlerini değerlendirme ihtiyaçlari olduğunu gördüm arkadaşlar 1999 senesinden beri el sanatlariyla yakindan ilgileniyorum arkadaşlar bence engellilerin el sanaatlari üretmeye bir uğraşiya ihtiyaçlari var yaptiğiniz çalişmalar çevrenizden olumlu tepkiler beğeniler alinca sizler dahada iyilerini üretmek için çaba sarfetceğinize inaniyorum benim gibi düşünen ve benden yardim isteyen arkadaşlari bu çati altinda buluşmaya davet ediyorum bekliyorum gelin hep birlikte içimizdeki sanati dişariya çikaralim ve engelliler sanaatla buluşturalim

aşağida
tamamiyle el yapimi bazi ahşap oyma hat sanati ürünlerimi sizlerle paylaşmak istedim umarim beğenirsiniz

Ekli dosyalar

• hat.JPG
    hat.JPG
    88.5 KB · Görüntüleme: 170
  • 100_1265.jpg
    100_1265.jpg
    86.5 KB · Görüntüleme: 175
  • 100_1821-1.jpg
    100_1821-1.jpg
    73.6 KB · Görüntüleme: 163
  • kutk.jpg
    kutk.jpg
    36.6 KB · Görüntüleme: 155
G

güz gülleri

Guest
hepsi birbirinden güzel elinize sağlık.başarılarınızın devamını dilerim.

M

mavibalina2012

Guest
Sevgili arkadaşım sanatla uğraşmanın bilhassa engelliler üzerinde tartışılmayacak kadar büyük etkileri var...Sanatla uğraşırken o noktaya odaklandığınızdan kafanızda olumsuz şeyler düşünmüyorsunuz bu da sizi hayata daha fazla bağlıyor. Birçok hastalığı sıkıntıyı sanatla terapi yoluyla atlatabiliyorsunuz. Engelli arkadaşlarımın bu uğraşıları yaşamlarına katmaları ve bu alanda öncelik yapmaları beni çok çok mutlu ediyor... Ancak eğitim verirken oldukça sabırlı olmalısınız hele ki hat ve tezhip sabırın en güzel örnekleridir yalnız bazen öyle farklı örnekler görüyorsunuz ki, dış görünüşe bakıyorsunuz sorun yok gibi ama o kadar çok sorunla karşılaşıyorsunuz ki düşünseniz aklınıza bile gelmeyen önce engeller sonra özel sıkıntılar sizi zamanla o kadar fazla benimsiyorlar ki adeta en yakını olarak görüp tüm sıkıntılarını anlattıklarından çözümünde bir parçası haline geliyorsunuz. Siz bunlarla uğraşırken kendinizinde engelli olduğunuzu unutuyorsunuz ve sonuçta öğrencileriniz engelin nedeniyle sıkıntı çeken insanlar bu sıkıntılar o kadar sizinle beraber oluyor ki, siz de hiç umulmayan zamanlarda gereksiz yere de olsa çevrenizde bulunanlara tepkilerde bulunuyorsunuz bırakayım dediğinizde de vicdanınız elvermiyor çünkü arkadaşlarınızı sizlerde zamanla aynı yakınlıkta görüyorsunuz ve güzel şeyler gördükçe de mutlulukların en güzelini yaşıyorsunuz...Ben çok fazla engelli kardeşimle çalışma fırsatı buldum bu konuda da kendimi şanslı görüyorum çünkü bundan daha fazla hiçbir şey beni mutlu edemez. Çalışmalarınız oldukça güzel amacınızda hepsinden de güzel emin olun çalıştırdığınız arkadaşlarınız yaşamınıza her gün yeni anlamlar katacak...Başarılarınızın daim olması temennilerimle hep sanatla iç içe kalın...

Tekerlekli Sandalye