Engellileri temsil etmek adına bir gazete haberi ve cehalet örneği

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Bir gazete haberi bukadarmı absürt olur demeyin. Oluyor işte. Haberin tam alıntısı aşağıda.
Bu haberi neden saçma buldum madde madde sıralayayım.

1: Engelliler le ilgili bir haber Türkiyenin en büyük gazetelerinden biri olan Haber Türk'ün Magazin bölümünde yayınlanmış. Bu haberi o bölümde yayınlayan gazete editörüne selam olsun.
Medyanın engellilere bakışını veye BİLGİSİZLİĞİ bu haberin yayınlandığı katogoriye bakarak anlamak mümkün.

Metin şentürk magazinsel bir insan olabilir ama böylesi bir haberi magazin bölümüne taşımak akla zarar bir şey.

2: Metin Şentürk bu toplantıda hangi ad ve hakla engellileri ve engellilere yönelik sivil toplum kuruluşlarını temsil edecekmiş?
Ona bu hakkı kim neye göre verdi?

3: Sayın başbakan bu ülkede engellileri temsil edecek başka kimse yokmuş gibi Metin Şentürk ü neden bu göreve seçti. Metin şentürk engellilere yönelik hangi çalışmalarda bulunmuş bu güne kadar neler yapmış?

Bir aklı selim kişi çıksında Allah rızası için bu soruların cevabını versin..

BM'de Türkiye'yi temsil edecek
Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Metin Şentürk, Birleşmiş Milletler Engelliler Sözleşmesi’ne taraf olan ülkeler toplantısına katılmak üzere Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla yarın ABD’ye gidiyor. Türkiye’yi Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’nın temsil edeceği toplantıda, engelliler sivil toplum kuruluşlarını da Metin Şentürk temsil edecek. Şentürk toplantıda, Dünya Engelliler Birliği’nin kuruluş hikayesini aktaracak. Şentürk, 1-3 Eylül’de New York’ta yapılacak olan toplantıda, görme engelliler dünya hız rekorunu nasıl kırdığını da anlatacak.
547531_detay.jpg

BAN Ki-MOON’LA GÖRÜŞECEK
Metin Şentürk için Dışişleri Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’dan da randevu talep edildi. Şentürk, Dünya Engelliler Vakfı olarak engellilerin istihdamı konusunda çığır açacaklarını ve bu konuyu en kısa sürede çözüme kavuşturacak-larını söyledi.

BM'de Türkiye'yi temsil edecek - Habertürk

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Açık konuşmak gerekirse, Birleşmiş Milletler Engelliler Sözleşmesine taraf olan ülkeler toplantısına Türkiyeden engelliler adına kurulmuş hangi STK yöneticisi giderse gitsin, değişen fazla bir şey olacağını zannetmiyorum. Zira engelliler adına kurulan STK lardan ben bugüne kadar engelli sorunlarına dair rasyonel bir çözüm önerisi duymadım.

Bu haberin ilgili gazetenin Magazin bölümünde yayınlanmasına gelince, sen gazetenin editörüne selam etmişsin bende o gazetenin Genel Yayın Yönetmenine selam ediyorum.:eek:
Söyleyecek başkacada bir şey bulamıyorum.

kandemirabi

Üye
Üye
Devlet devletlikten çıktığı için olsa gerek. Ülkede demokrasi değil padişahlık hüküm sürdüğünden istediklerini, istedikleri görevlerde, istedikleri yerlere gönderebiliyorlar.

Artık devlette reklam peşinde olduğundan dolayı da magazin haberlerinde yer verilmesi çok normal. Kendi kesimi zaten takım tutar gibi kendisine bağlı, magazin haberlerini okuyan kişilerin kandırılması çok daha akıllıca olduğu için Metin Şentürk zekice bir fikir.

Tekerlekli Sandalye