Engellilerin “kırmızı çizgileri”

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Uzun süredir bir “kırmızı çizgi” lafı dolaşıp duruyor herkesin her kesimin kendine göre bir kırmızı çizgisi var.
Bu kırmızı çizgiler bir anlam da sınır çizgileri oluyor. Bende bir engelli olarak Engellilerin kırmızı çizgilerini belirleyelim diyerek bu başlığı açtım.

Tabi tüm engelliler adına konuşamam. İlk etapta kendi kırmızı çizgilerimi yazayım. Sizde (varsa) kendi kırmızı çizgilerinizi yazın lütfen...

1: Engelli olduğum için acınası gözle bakılması
2: Ayrımcılığa tabi tutulup bir kenara itilmek
3: Engellilere her daim maddi yardım da bulunma anlayışının zekat sadaka vermeye dönüşmesi
4: Engellilerin TV programlarında “reyting” aracı olarak kullanılıp maddi yardım toplanması
5: İş vermek yerine sadaka mahiyetinde maaş bağlanıp bir kenara itilmesi...

Benim kırmızı çizgiler bu kadar.
Ya sizin?

kutumanche

Üye
Üye
Bu programların reyting amaçlı yapılıp yapılmadığı konusunda pek bi fikrim yok ancak bu tür programların çok izleniyor olması ve reyting topluyor olması engelli kardeşlerimize toplanacak yardımların çokluğu açısından önemli değil mi sizce? Ne kadar çok izleniyorsa o kadar çok insana "farkındalık" kazandırılıyor ve bir o kadar da çok yardım toplanıyor demek değil mi?

Moderatörün son düzenlenenleri:

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Merhaba kutumanche,
Demek istediğimi birazdaha acayım. Bu türden proğramlarda acitasyona dayalı yardımlar toplanıyor. yani ahhh zavallı engelliler söylemi pompalanıyor. oysa engelliler zavallı değildir. hele hele yardıma muhtaç hiç değildir. velevki yardıma muhtaç engelliler olsa bile bunlara yardımı götürecek olan kurumda DEVLET in ta kendisidir.
Yani demem oki bu türden TV proğramları bu türden yardım organizazyonları yaparak 3-5 ihtiyaç sahibi engelliye yardım etmektense asıl yardımı yapması gereken devlet e "sen neden yardım etmiyorsun?" sorusunu sorsa ve medya baskısını yapsa inan çok daha doğru bir iş yapmış lurlar. bilmem sen nedersin?

Tekerlekli Sandalye