Engellilerin Üniversiteseye girişinde sınav uygulanmasın

Akdeniz26

Üye
Üye
Engellilerin Üniversiteseye girişinde sınav uygulanmasın.Suriyeyiler istedigi üniversiteye ve bölümlere sınavsız olarak girmekte.Engelli kardeşlerimizde istediği üniversiteye istediği bölüme girebilsin.Başarırsa mezun olur,başaramazsa zatem bırakır ne kaybederler.Bu duruma dikkat çekelim bimer ve cimere yazalim farkındalık oluşturalım.Ben yazdım duyarsız kalmayalım arkadaşlar.

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam

Aslında süper bir düşünce hoş kıyaslama yapmaya gerek bile yok zaten olması gereken de engelli öğrenciler için üniversitelere giriş de farklı bir seçicilik uygulanması. Hangi üniversiteye gidecekse , bağlı bulunduğu fakültenin yada okumak istediği bölümün fiziki şartlarının uygun olması gerekir diye düşünüyorum.

Şahsen ben 17 yaşımdayken şu an ki gibi engelli olsaydım İstanbul'da hiç bir üniversiteye gidemezdim. Ortopedik engelliyim ve tüm üniversite binaları tamamen sağlıklı öğrenciler için inşa edilmiş durumda :(

Öneriniz ilginç ve aslında bu konuda gerçekten pozitif ayırımcılık olmalı diye düşünüyorum...

Akdeniz26

Üye
Üye
Adım atalım kendim için istemiyorum ben üniversite mezunuyum zaten.Ama kardeşlerimiz için adam atalım.Ayrıca kıyaslarım ülkemde saçlar jöleli adı mülteci olan istediği ünv giriyor benim engelli kardeşim unv icin M-F 4 ten puan alması gerekiyor.bu ülkeyi bu çocukların atalari,babaları,abileri kurtardı belki kendi mayına basti engelli oldu unv sınavsız girse ne olur sosyal devlet ilkesi gereği insanimiz daha çok mutlu olur...

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye