Engelliye tayin hakkı ne zaman?

viranesinan78

Üye
Üye
ömss 2013 atamasında memur olarak atandım acaba bu tayin hakkı ne zaman çıkar? ben ve benim gibi aday memurlarda yararlanabilirmi?birde evimize en yakın kamu kuruluşuna atanabilirmiyiz?cevaplar için şimdiden teşekkürler...

İsen Buga

Üye
Üye
Canın istediğinde tayin olamazsın. Atanacağın yerde engelli açığı yada iş açığı var mı? Atanacağın yerde müdür böyle bir talepde bulunmuş mu? Yada sizin talebinizi kabul edebilecek mi? Şuan çalıştığın işyerinde müdür onay verebilecek mi? vsvs evet ise gidebilirsiniz. Ama Asalet almadığınız için sorun çıkartabilirler. Söyle anlamda anatmak istedi sizin gitmek istediğiniz kuruma herkes gitmek istiyor mesela öyle bir hakları yok demek istedim. Açık yada talep varsa sizin şuan çalıştığınız kadro şişkin ise gönderebilir. Yani çalıştığın işyerinde eleman açığı varsa göndermeyebilirler.

viranesinan78

Üye
Üye
haziran ayında engelli yada engelli yakını olan memura 1 kereye mahsus istediği yere tayin hakkı verilecek şeklinde haberler okudum...

İsen Buga

Üye
Üye
o öneri yasallaştı mı ki? ve bir kere olması çok kötü aslında...

viranesinan78

Üye
Üye
daha yasalaşmadı duyumları veya bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim bi kere olması hiç olmamasından iyidir...

İsen Buga

Üye
Üye
zaten haklarınız var ve bir kere değil aslında; yasallaşır ve bir kere olursa iş çıkmaza girer. Yukarıda bahsettiğim şartlar tutuyorsa kimse sizi tutmaz gönderir.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
ben de konunun takipçisiyim. bir yetkilinin böyle bir çalışma yapıldığından haber verdiğini okumuştum ama istediğimiz ilde çalışmaya başlayana kadar inanasım gelmiyor doğrusu. saygılar...

İsen Buga

Üye
Üye
Asalet aldığında sansını bir dene; Önemli olan gideceğiniz ilde müdürü (yada bu konuda yetkili personeli mesela personel şube müdürü olabilir, daire başkanı olabilir genel müdür olabilir)ikna etmek.. Gerisi kolaydır.

suat

Üye
Üye
benım de aldıgım bıolgı süyle bılgıler dogru 1 kereye mahsus olmak uzere enne baba engelli cocugu olan atamasını yapabılır ama yasalaşmadı buda başb akanlıkta imzada cıkmadı geleım atamaya atama istemınde göndermeyen kurum veya amıre sorusturma yapılabılır yapmanız gereken bımere bır dılekce bu ay cıkması beklenen engelli atamaları ne yazıkkı sımdıkı olaylar yuzunden gecıke bılır

Tanyolda_12

Üye
Üye
Arkadaşlar biraz sabır edin yasanın içeriğini bilen yok. Yasa şu anda başbakanlıkta imzada inşallah yasalaşırsa net bilgimiz olacak: ama yasanın ilk hali: Kendisi veya yakını ( anne. baba. eş. çocuk ve kardeşi ) asgari % 50 engelli olan kişilere 1 defaya mahsus bu tayin hak verilecek.

hakkımızda herşeyin hayırlısı

turkishfire2003

Üye
Üye
tayin

ömss 2013 atamasında memur olarak atandım acaba bu tayin hakkı ne zaman çıkar? ben ve benim gibi aday memurlarda yararlanabilirmi?birde evimize en yakın kamu kuruluşuna atanabilirmiyiz?cevaplar için şimdiden teşekkürler...

ben 2013 ömss ile tkhk uşak ili banaz ilçesi devlet hastanesine atandım. eşim adana da öğretmen. atandıktan 10 gün sonra eş durumu tayini için dilekçe verdim ve 10 gün sonra da dilekçem kabul oldu. 1 ay sonra tekrar adanaya geldim.

derderbo

Üye
Üye
ben 2013 ömss ile tkhk uşak ili banaz ilçesi devlet hastanesine atandım. eşim adana da öğretmen. atandıktan 10 gün sonra eş durumu tayini için dilekçe verdim ve 10 gün sonra da dilekçem kabul oldu. 1 ay sonra tekrar adanaya geldim.

Sizin adınıza güzel bir haber,Allah işinizde muvaffak etsin.

ilhan3434

Üye
Üye
Arkadaşlar, bu genelge Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personelini kapsıyor maalesef . Bakanlık 17 Mayıs 2013 tarihli resmi gazete yayımlanmış durumdadır google'dan 17 Mayıs 2013 tarihli resmi gazeteyi bulup bakabilirsiniz..... Yeterli bilgi alamadığım için taa İstanbullardan Ankaralara gittim... :( ...MEB öğretmenim fakat bizim bakanlıkta böyle bir duurm şimdilik söz konusu değilmiş... anlayacağınız abartıldığı gibi "MÜJDE " FALAN YOK....KANDIRMACAAAAAAAA...... HADİ GEÇMİŞ OLSUN,,, AMA BUNUN İLE İLGİLİ HER KES BAKANLIKLARI ARASIN FAX'LAR ÇEKSİN BELKİ BİR ŞEYLER OLUR... KOLAY GELSİN ARKADAŞLAR,,ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN....

ilhan3434

Üye
Üye
Belirsiz ve anlaşilir değil

Değerli arkadaşlar bu yaza teklifi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilmiş,,,17 Mayıs 2013 tarihinde Resmi gazetede yayınlanmıştır fakat sadece Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı personelini kapsamaktadır.. Diğer bakanlıklarda böyle bir çalışma yok...MAALESEF... Resmi gazeteyi Google'dan aratıp bulunuz, inceleyiniz..Şİmdi MEB'de atamalar başlıyor ve bununla ilgili hiç bir şey yok...yani belirsiz,,,,bir arkadaşım olaylardan dolayı gecikti demiş...sanmam...bu yasalardan çok daha önemli yasalar olduğu için belki en son kabul edilir hatta,,,önmüzüdeki döneme kalır..Belirsiz......BEKLENTİNİZİ ÇOK YÜKSEK TUTMAYIN..HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMAYINIZ...ALLAH HERKESE YARDIM ETSİN...AMİN...

viranesinan78

Üye
Üye
torbadan tayin çıktımı?

nerdeyse 1 hafta oldu torba yasa geçeli arama motorlarında engelliye tayin konusu ile ilgili yeni bi gelişme öğrenemedim...engelliye tayin yasası kabul edildimi acaba?bilgisi olan arkadaşlar lütfen paylaşırmısınız

derderbo

Üye
Üye
nerdeyse 1 hafta oldu torba yasa geçeli arama motorlarında engelliye tayin konusu ile ilgili yeni bi gelişme öğrenemedim...engelliye tayin yasası kabul edildimi acaba?bilgisi olan arkadaşlar lütfen paylaşırmısınız

Sanırım sinan bir kereye mahsus engellilerin kendi istedikleri illere tayin hakkı torba yasasında değildi.Bakanlar kurulu kararnamesiyle vb olacaktı

amokachi

Üye
Üye
derderbo kardeş senin bilgin varmı bu konuda , millet takır takır tayin oluyor ,özellikle tarım bak. daki arkadaşlar , biz adalet bak. olarak ne yapmamız lazım ? acaba bizim bakanlığada öle bi yazı gelmişmidir ,gelmediysede mümkünmüdür gelmesi ?

derderbo

Üye
Üye
derderbo kardeş senin bilgin varmı bu konuda , millet takır takır tayin oluyor ,özellikle tarım bak. daki arkadaşlar , biz adalet bak. olarak ne yapmamız lazım ? acaba bizim bakanlığada öle bi yazı gelmişmidir ,gelmediysede mümkünmüdür gelmesi ?
Ne yazıkki bu gibi konularda en çok geri kalan bakanlık bizim bağlı olduğumuz bakanlık ancak bildiğim bir şey var sağlık mazereti tayinini çabuk onaylanır,bunun örneğini bir arkadaşımız da görduk.Açık cte kpss ile atanan bir kardeşimizin ileri tedavisi için ilde imkan olmadığında memleketi konya ya işbaşından 1 ay sonra mazret tayiniyle gitti.Ama geçerli komusyonun hayır demeyeceği bir gerekçe şart.

amokachi

Üye
Üye
tarım bakanlığından atananlara başbakanlıktan olur yazısı gelmiş (memurlar.net te mevcut) orda kanundan bahsedilmiş "kurumların 5378 sayılı kanunun 14 üncü maddesi kapsamında " diye devam eden bi engelli memura atama kolaylığı yayınlanmış . "kurumların" dediğine göre bu sadece tarım bak.nı değil tüm kurumları kapsar demi ? bunu biraz araştırmak lazım zira böle bi hakkımız varken neden ailemizden memleketimizden uzakta kalalım ? ben zor durumdayım misal ,hem maddi hem manevi .

Tekerlekli Sandalye