Engelliye tayin hakkı ne zaman?

derderbo

Üye
Üye
tarım bakanlığından atananlara başbakanlıktan olur yazısı gelmiş (memurlar.net te mevcut) orda kanundan bahsedilmiş "kurumların 5378 sayılı kanunun 14 üncü maddesi kapsamında " diye devam eden bi engelli memura atama kolaylığı yayınlanmış . "kurumların" dediğine göre bu sadece tarım bak.nı değil tüm kurumları kapsar demi ? bunu biraz araştırmak lazım zira böle bi hakkımız varken neden ailemizden memleketimizden uzakta kalalım ? ben zor durumdayım misal ,hem maddi hem manevi .
şansını dene dilekçeni yaz belli olmaz dilekçene kabul edilir gerekçe sun,inşallah muvaffak olursun.
Kendi görüşüm olur yazısı bakanlıkların hepsine gelir,fazla diretmezler diye düşünüyorum.Ben işbaşından 1 ay sonra evi de atandığım yere taşıdım.

amokachi

Üye
Üye
şansını dene dilekçeni yaz belli olmaz dilekçene kabul edilir gerekçe sun,inşallah muvaffak olursun.
Kendi görüşüm olur yazısı bakanlıkların hepsine gelir,fazla diretmezler diye düşünüyorum.Ben işbaşından 1 ay sonra evi de atandığım yere taşıdım.

denedim zaten dün yolladım dilekçemi .bakalım inş kabul ederler , tek başına tüm güçlüklerden başedebilmek zaten zorken bide engelli oluşumuzu eklersek temelli zor bi durum . inş dediğin doğrudur olur yazısı konusunda .
sen ercişe atanmıştın , tayin hakkında bi girişimin oldumu ? sende gurbettesin çünkü ?

derderbo

Üye
Üye
denedim zaten dün yolladım dilekçemi .bakalım inş kabul ederler , tek başına tüm güçlüklerden başedebilmek zaten zorken bide engelli oluşumuzu eklersek temelli zor bi durum . inş dediğin doğrudur olur yazısı konusunda .
sen ercişe atanmıştın , tayin hakkında bi girişimin oldumu ? sende gurbettesin çünkü ?
Hayır tayin hakkında bir girişimim olmadı çünkü işbaşı yapar yapmaz yoğun bir çalışma temposu var.Ayrıca sağlık biriminde eksiklik vardı işi öğrettiler ve en az 2 sene burdasın dedi müdür o yüzde kolay kolay göndermezler ama dediğim gibi yasa çıkarsa yapacak birşeyleri kalmaz.yılbaşına kadar herşey netleşir merak etme.
Bildiğim kadarıyla yoğun baskı var bu konuyla alakalı heran herşey olabilir.Sabırla bekleyelim.

Birey

Üye
Üye
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı engellilere tayin veriyor. 657ye göre "aile yardımına ihtiyacı var" ibareli rapor alanlar ailelerinin bulunduğu il'e tayin alabilirler. Siz veya bakmakla yükümlü olduğunuz bir bireyin bulunduğu ilde hastalığı daha kötüye gidecekse ( yeterli hastane yoksa veya doğa koşulları hastalığı etkiliyorsa ) yine ibareli rapor alıp tayin alabilirisiniz diye hatırlıyorum.

Tekerlekli Sandalye