Ev aldık kiraya versek bakım parası kesilirmi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Yalnız Kartal,

Başınız sağolsun, size ve ailenize sabırlar diliyorum. kardeşim bana soracak olursan madem annenizin evinde hep birlikte oturuyorsunuz ve kendinize ait bir eviniz oldu ise hiç durmayın, kendi evinizde güle güle oturun. Ne kiraya verin ne de birbaşkasının üstüne yaparak Sosyal Hizmetlerden üç kuruş yardım almak pahasına geleceğinizi riske atmayın.

Hayat, bazen her türlü riski göze almayı gerektirir ama sonuçları kazanacaklarınıza değeceği konusunda eminseniz. Sizin durumunuz risk almayı gerektirmiyor ve bence sağlam ve huzurlu bir yaşam adına elinizdekiyle yetinmeyi bilmek çok daha değerli.

Hayatın size bundan sonraki yaşamınızda daha cömert davranması dileğimle,

Yalnız Kartal

Üye
Üye
öncelikle size çok teşekkür ederim yorumlarınızda çok haklısınız çaresiz kaldım o yüzden böyle düşündüm vadeli hesabı bildireyimmi bildirmesem anlarlarmı

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Yalnız Kartal,

Vadeli/vadesiz hesabınızın olması ve bu hesaplarda size ait tasarrufunuzun bulunması kimseyi ilgilendirmez. Ancak hiç bir gelirinizin olmadığını beyan ederek almakta olduğunuz bir sosyal yardım varsa, bu konu siz bildirseniz de bildirmeseniz de Sosyal Hizmetlerin araştırmaları sonucunda ki bu konu aslında onları yakından ilgilendirir ve tespit etmeleri halinde size vermekte oldukları sosyal yardım maaşınızın kesilmesine sebebiyet verir.

Bankalarda hesabı olan her vatandaşın, hesabı,biirikimi, hesap hareketleri kısaca tasarrufu hakkında bilgi alınması özellikle Sosyal Hizmetler tarafından mümkündür. Yani siz bildirsenizde , gizlesenizde sonuç değişmez.

Hakan.60

Üye
Üye
Eskisi gibi degilki artık sisteme TC numarasını yazıyorsun , nerde nekadar paran var nereye borcun var üzerine neler var (ev araba arsa tarla vbvb)
Kısacası Tc yi girdikleri dakika nerde ne var ne yok hepsi dökülüyor.
Siz ister bildirin isterseniz saklayın sonuçlar ortada.

Yalnız Kartal

Üye
Üye
emeklılerın konut kredı alma şansı varmı 1500tl aylığa konut kredisi verilirmı cevap için rica ediyorum

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Yalnız Kartal,

Öncelikle ben sizin tam olarak ne yapacağınızı/yaptığınızı, evle ilgili ne olduğunu tam olarak anlayamadığım için bu konuda fazlaca bir yorumda bulunmak istemiyorum. Siz sorununuzun ne olduğunu açıkca ifade ederseniz, bizlerde ona göre yardımcı olabiliriz. Samimiyet herşeydir ve ne kadar samimi sorulmuş bir soru, o kadar içten verilmiş bir yanıt. Bu kalsın aklınızda olur mu?

Yukarıdaki sorunuza gelince Konut Kredisi almanın şartları vardır ve bu şartlara sahip olan emekli tabii ki konut kredisi kullanabilir. Bunun için en yakın banka şubesine başvuru yaparak detaylı bilgi almanızı tavsiye ederim.

Sağlıcakla kalın,

Yalnız Kartal

Üye
Üye
açıkçası kardeşımın bakım parasının kesilmesini istemıyorum bir yazlık alsam 110tllık kııraya verilmeycek ailecek giıtmek için buda göze batar benım durumda olan varmııı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kiraya vermediğiniz sürece aldığınız yazlığın bakım maaşınızın kesilmesine neden olacağını hiç sanmıyorum.

Yalnız Kartal

Üye
Üye
biz evde 5kişiyiz şuan annem 1250tl ben 1516 tl kardeşim 2022maşı 1170tl alıyor ben şuna 20 bin tl var bunu peşinat vercem alcam ev 100 bin net olarak geliri yazdım kardşimin bakımı kesilirmi lütfen hesap yaparmsınız

Yalnız Kartal

Üye
Üye
arkadaşlar yazlık evi aldım 42metre kare aldım dün tapusunu aldım evin fiyatı 115ltl bankaya< ödemem 1165 tl kıraya vermicem hatta oranı muhtarındamn kiraya vermiyeceğime dair belge aldım bende banka dökümanını istediler birde tapu belgesini bizim eve giren gelir annem dul maşı alıyor 1245 b en 1516 tl kardeşim 2022 maşı alıyor 1700tl alıyor budurumda kardeşimişimin bakım parası kesirmı

Yalnız Kartal

Üye
Üye
lütfen arkadaşlar soruma cevap rica edıyorum bilginiz benim için çok önemli

Yalnız Kartal

Üye
Üye
hay maşallah kimse soruma cevap vermemiş benım durumda olan yokmu

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=1238]Yalnız Kartal[/MENTION]

yazlık ev almanız evde bakım maaşını etkilemeyecektir

1.245+1516+engelli maaşının 1 aylık ortalaması 566 eder toplam olarak 3327 geliriniz evdeki 5 kişiye bölünmesi halinde 665 tl çıkar gelir durumunuzda bir sorun yok.

Yalnız Kartal

Üye
Üye
ÖNCELİKLE CEVAP VEREN ARKADAŞLALAR çok teşekkür ederim bütün evrakları teslim bugün teslim edildi kiraya vermediğim için bir sorun çıkmıyacakmış ALLLAHA çok şükür rahatladık

Tekerlekli Sandalye