Evde bakım ile elektrik indirimi

sekobaba

Üye
Üye
ağır 96 engelliyim evde bakım maaşı alıyorum elektrik indiriminden yararlanabilir miyim ?

Özge52

Üye
Üye
Hayır alamıyorsun ancak bulunduğun ilin yada ilçenin sosyal yardımlaşma vakfından engelli aylığıda alırsan elektrik indiriminden yararlanabilirsiniz ha bu arada evde bakım ve engelli aylığını ikisinide alabilirsin tabiki evde ssklı biri yoksa engelli aylığını da alırsın

Foxi

Üye
Üye
ağır 96 engelliyim evde bakım maaşı alıyorum elektrik indiriminden yararlanabilir miyim ?
Engelli elektrik indiriminden faydalanmanız için Sosyal yardım vakıflarından sosyal yardım desteği almanız gereklidir. 2022 engelli elektrik indirimi desteği ücretleri alt kısımdadır. Konu ile detaylı bilgi almak için engelli elektrik indirimi desteği kaynağını inceleyebilirsin.

Haneler Yardım Tutarı (TL)
1-2 kişi 103 TL
3 kişi 137,33 TL
4 kişi 171,67 TL
5 kişi 206 TL

Evde bakım maaşı alıyorsanız alamazsınız diye biliyorum.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
siz başvuruyu yapın kişi başına düşen gelir miktarınız 1417 liradan yüksek degilse degerlendirmeye alınabilir ve yararlanabilirsiniz, asıl olan engelli olmak maaş almak degil asıl olan muhtaçlık sınırı altında gelire sahip olmak

Mertyigit

Üye
Üye
Arkadaslar annem yasli maasi aliyo
Elektrik faturasini yatirirken indirim var demeyi i unutmus faturanin hepsini yatirmis onumuzdeki faturada 2 tane 137 lira indirim olurmu bilen varmi
E devlette 137 tl odemeniz hazirdir yaziyo hala

septik

Editör
Editör
Evet olur, elektrik indiriminde faturadan düşülmeyen son 3 aylık hak kaybı olmadan bir sonraki faturadan indirim sağlanıyor. Yalnız fatura ödenirken hak sahibinin mutlaka ptt gişesinde elektrik indiriminden yararlandığını belirtmesi gerekiyor.

metehantr

Üye
Üye
Engelli elektrik indiriminden faydalanmanız için Sosyal yardım vakıflarından sosyal yardım desteği almanız gereklidir. 2022 engelli elektrik indirimi desteği ücretleri alt kısımdadır. Konu ile detaylı bilgi almak için engelli elektrik indirimi desteği kaynağını inceleyebilirsin.

Haneler Yardım Tutarı (TL)
1-2 kişi 103 TL
3 kişi 137,33 TL
4 kişi 171,67 TL
5 kişi 206 TL

Evde bakım maaşı alıyorsanız alamazsınız diye biliyorum.
Evde bakım maaşı alıyorum Engelli elektrik indiriminden faydalanıyorum bilginiz olsun
Evet olur, elektrik indiriminde faturadan düşülmeyen son 3 aylık hak kaybı olmadan bir sonraki faturadan indirim sağlanıyor. Yalnız fatura ödenirken hak sahibinin mutlaka ptt gişesinde elektrik indiriminden yararlandığını belirtmesi gerekiyor.
septik elektrik faturası ödenekten az gelirse o geriye kalan bakiye bir sonraki aya devretmiyor geçen aydan 19 tl alacaklıydım bu ay faturayı yatırdığımda o 19 tl gözükmedi bilginize

Son düzenleme:

septik

Editör
Editör
Rica ederim, evet yukarıda bahsettiğim gibi, son fatura için geçerli. Son faturanız indirim tutarından az ise kalan miktar siliniyor.

Tekerlekli Sandalye