Evde Bakım ilk Rapor Sürekli Ağır Özürlü Evet Sonraki Rapor Hayır

yoki_72

Üye
Üye
Resmi Gazete Tarihi: 30.03.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28603

ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Yetkili sağlık kurumları

MADDE 7 – (1) Bu Yönetmelikte belirtilen özürlü sağlık kurulu raporlarını düzenlemeye yetkili sağlık kurumlarını ve hakem hastaneleri Sağlık Bakanlığı belirler ve internet sitesinde yayımlar.

(2) Yetkili olmayan sağlık kurumları ile 6 ncı maddede belirtilen şekilde özürlü sağlık kurulunu teşkil edemeyen sağlık kurumlarının verdiği sağlık kurulu raporları değerlendirilmeye alınmaz.

Engelli sağlık kurulu raporunun onaylanması ve verilişi
MADDE 14
(4) Engelli sağlık kurulu raporu vermeye yetkili sağlık kurumları, Engelli sağlık kurulu raporlarına ait bilgileri Sağlık Bakanlığı veritabanına aktarır. Sağlık Bakanlığı, veritabanındaki bu bilgileri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının belirlediği veri yapısında Ulusal Engelliler Veritabanına aktarılmak üzere her ayın ilk haftası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına elektronik ortamda gönderir. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı bu bilgilerin Ulusal Engelliler Veritabanına aktarılması amacıyla uygun servisler hazırlar. Engellilük bilgilerinin Ulusal Engelliler Veritabanına aktarılmasına yönelik teknik yöntem ile Engellilük bilgilerinin elektronik ortamda alınmasına ilişkin usul ve esaslar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenir.

Üniversite Hastaneleri Devlet Hastaneleri Gibi Devlete Bağlı Deyil Diye Düşünüyorum Varsa bilgisi olan paylaşsın
Çünkü Sağlık Kuruluna Gidip Sordum
Raporum Sağlık Bakanlığı Engelli veri Bankasına Raporumuz veri sistemine Giriyor mu Diye Bana Bizim Hastane sisteme Girmiyor Dedi Başka Hastaneleri Bilemem dedi...

Tekerlekli Sandalye