Evde bakım maaşı alan engelliler sınava girip memur olabilirler mi?

okatur

Üye
Üye
yani sınavı kazanmak ile iş bitmiyor öylemi, peki daha neden devlet memurluk sınAVINA gireceğizki hacan insanların insiyatifine kaldıysa iş çok daha bekleriz galiba,
bide mayıs ayında liseden mezun olacam,+ bilgisayar sertifikamda var bu beşgeler ilwe işe girme olanağı vatmı acaba..

YassaX

Üye
Üye
okatur; cevabı belli olmayan sorular hakkında pek yorum yapmak istemiyorum.. ÖMSS nin daha önceki bir örneği yok.. O nedenle senin durumda biraz farklı. % 100 Özürlü bir kişi çalışabilir mi ??? Yani insanin aklına bu tarz sorular geliyor.. Şu anda Sınav Kılavuzu yayınlandı ve bu sene mezun olacağın icin SInava Başvuru yapabilirsin..Su anda diğer adımları düşünme bence.. Başvurunu yap, Sınava girip , iyi bir puan almaya bak.. Geri kalan detayları da yaşayarak öğreniceksin..

okatur

Üye
Üye
özkan kardeş teşekkürler bilgilendirdiğin için, bende 2008 yuılı çıkarılmış rapor var, gecerçi olurmu acep?

YassaX

Üye
Üye
okatur ; olur kardesim sorun yok rapor konusunda.. % 40 ve üzeri ise raporun gecerlidir, rahatlıkla başvurunu yapabilirsin..

okatur

Üye
Üye
kuruldaki doktor aynı teraneyi söyledi, yok ne seni işe almalar, yok ne biz seni zaten maaşa bağladık hem bakım parası hemde engelli maaşı yeter sana diyor, bunun gibileri ALLAHa havale ediyom yarında başvuruyu yapmıycam..
bide % 90 rapor verdiler acaba bu oranla işe girme ihtimali varmı acaba özkan bey.
cevabınız için teşekkürler...

muneza

Üye
Üye
Özkan hocam selamlar .. Bir yazını okudum ve takıldım atanmadan sonra 5 kişi komisyona yani atandığın yerdeki üyeler çalışanlarmı değerlendircek sadece puana da bakmıyorlar yani biraz bilgi verirmisiniz sağolun :)

YassaX

Üye
Üye
muneza ; ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİK 3 Ekim 2011 de yayımlandı .... Adayların başvurmaları ve atanmaları : MADDE 17 (2) " Kamu kurum ve kuruluşları, yerleştirmeye ilişkin olarak atamaya yetkili amirin onayı ile beş kişiden oluşan bir değerlendirme komisyonu kurar. Bu komisyon, atanmak üzere bildirilen adayları, aranılan nitelikler yönünden inceleyerek, nitelikleri uyanların atamalarının yapılmasını teklif eder "

Buradaki Yönetmelik maddesine göre; atandığın kurumdan oluşacak 5 kişilik bir komisyon ...Ben bu açıklamadan onu anlıyorum.. Puan senin bir kuruma atanman için gerekli olan.. Atandıktan sonra ise; Senin Özür Durumun ile atandığın kurumdaki yapacağın işe uygunluğu denetleyeceklerdir...

Ayrıca ÖMSS'de En Çok Sorulan 15 Soru ve Cevabı Yazısınıda okumanızı tavsiye ederim ... LİNK : http://engelliler.gen.tr/f58/ozurlu...inda;-en-cok-sorulan-15-soru-ve-cevabi-12063/

Oradaki Yazımı da kopyalıyorum :" ÖMSS Sonunda atandıktan sonra, Atandığınız Kurumun 5 kişilik komisyonuna gireceksiniz.. Burada Atandığınız Kurumda yapacağınız iş ile Özürlü Sağlık Kurulu Raporunuzda yer alan özrünüz ve " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " bölümünde yazanla ,karşılaştırma yapılıp, Engelli Adayın işe uygun olup olmadığı kararı verilecektir.. Örnek : Adayın " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " bölümünde " Duymayı Gerektiren İşlerde Çalışamaz " ibaresi var diyelim.. Adayda tercih formunda yer alan cok ay bir işi tercih etti.. Tercih ettiği işte Telefonla konuşması gerekli zamanlar olursa bu durum uygunluk açısından olumsuz bir durumdur..."

YassaX

Üye
Üye
kuruldaki doktor aynı teraneyi söyledi, yok ne seni işe almalar, yok ne biz seni zaten maaşa bağladık hem bakım parası hemde engelli maaşı yeter sana diyor, bunun gibileri ALLAHa havale ediyom yarında başvuruyu yapmıycam..
bide % 90 rapor verdiler acaba bu oranla işe girme ihtimali varmı acaba özkan bey.
cevabınız için teşekkürler...

okatur ; bir üst mesajımda munezaya verdiğim cevabı ve verdiğim LİNK'i okumanızı tavsiye ediyorum : http://engelliler.gen.tr/f58/ozurlu...inda;-en-cok-sorulan-15-soru-ve-cevabi-12063/

Açıkcası yazacağın tercihler cok önemli .. Özrüne uygun tercihler secersen, sıkıntı olmaz diye diüşünüyorum .. Raporun Ön Yüzünde Sağ Alt Tarafta " Çalıştırılamayacağı İşAlanları " kısmında ne yaziyor.. O yaziya uygun isler secmelisin..Orasi boş ise, ÖZrüne uygun işler sececeksin.. Raporun Yüzdesinden cok senin atandiğin ise uygun olup olmadığının kararı verilmesi önemlidir...

Tekerlekli Sandalye