Evde bakım maaşı alanlar 6 ayda bir form dolduruyormu?

rememberMe

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alan arkadaşlar 6 ayda bir herhangi bir form vs yazı yazıp durumunuzu sgk ya yada ilgili kuruma bildirip maaş uzatması falan yapıyormusunuz? Bu konuda bilgi verirmisiniz

atmaca58

Üye
Üye
valla benim bakım ücreti kesildi geçen ay tekrar baglattım o nedenle memurun guncel bana söylediklerini söylim gelir düşmesinde sıkıntı yok ama artarsa gelip muhakkak bildirin bide artık denetimler cok sıkı 6 ayda bir kontrole evinize gelirler.

rememberMe

Üye
Üye
valla benim bakım ücreti kesildi geçen ay tekrar baglattım o nedenle memurun guncel bana söylediklerini söylim gelir düşmesinde sıkıntı yok ama artarsa gelip muhakkak bildirin bide artık denetimler cok sıkı 6 ayda bir kontrole evinize gelirler.

Peki tekrar nasıl bağlattınız?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlden ile değişen bir durum. Bazı illerde "kişisel bakım planı" adı altında bir form doldurup veriliyor, bazı illerde her 6 ayda bir SHÇ yetkilileri bakıma muhtaç kişiyi hanesinde ziyaret ederek durumunu kontrol eder, bazı illerde ise bunların hiç biri yapılmaz.

okatur

Üye
Üye
ben 2008 de bağlandığımdan beri sadece 2 kere geldiler, gelmediklerinde ise kağıt yolluyolardıki ikamette değişiklik oldumu diye, birde benim yeğende 2 yıldır maaş alıyor ama sınırı geçmediği için bildirmedik shç ye acaba sorun olurmu, yeğenim ğustosta askere gidecek şimdi bildirsek nasıl sorunlar yaşarız, cevaplar için teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakıcı olarak gösterilen kişi askere gidecekse askere gitmeden 1-2 ay önce bakıcı değişikliği için müracaat ediniz. Böylece maaşınız kesintiye uğramadan devam eder. Kesintiye uğrasa bile en fazla 1-2 ay uğrar.

okatur

Üye
Üye
yok bakıcı değilde aileden bir kişi eksilecek, yani maaş alıyorduya yeğenim işte onu limiti geçmediği için bildirmemiştik shçek ye, acaba diyorum şimdi bildirsek sorun olurmu
yada bildirmeyelim mi, askere gittiğini sadece söylesek olmazmı....

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bildirmezseniz ilerde oluşacak tespitte sıkıntı yaşarsınız bildirmenizde ve askere gittiğinizi söylemenizde fayda var.

Tekerlekli Sandalye