Evde bakım maaşı alırken muhtaç maaşı da alabilir miyim?

tati

Üye
Üye
ben evde bakım aylıgı alıyom bnde muhtac aylıgı alabılırmıyım alabılırsem nereye basvurmam gerekkk ist.da yasıyorum ist.da basvurabılecegım yer var mı?? acaba simiden saolun

tati

Üye
Üye
Hayirrrr 2022 maasiii uc aydan uc aya alinan maas degil mi

tati

Üye
Üye
Muhtac ayligi ogrendim kadariylaaa her ay verilen maas ogrendim kadariyla bu maasi vakiflar veriyomus

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz 2022 maaşı alıyorsanız vakıf maaşı alamazsınız vakıf maaşı için vakıflar müdürlüğüne başvuru yapmalısınız.

tati

Üye
Üye
Ben sadece evde bakim ayligi aliyorumm baska aylik almiyom

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Vakıflar müdürlüğüne müracat edip vakıf maaşı almak istediğinizi belirtin alırsınız

tati

Üye
Üye
Benimmm 100/58 oraninda raporum varr agir özürlü ibarelii ben bu raporla sadece evde bakim ayligi aliyorum annem bakici olarak aliyor yanii 2022 maasini alamiyorum bu maasi almam icin mal mudurluklerine basvurmam gerekiyomuss onlar benim raporumu kabul etmiyolar kendim kişisel muracat yaptim icin elimdeki raporu ben kendim ankaraya yollasam kabul edilir mi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Senin elindeki raporu hangi gerekçeyle kabul etmiyorlar 2022 maaşı başvurusunu malmüdürlüğü kabul eder ankaraya gönderseniz olmaz malmüdürlüğü gerekli incelemeyi yapar uygunsa muhtaçtır deyip ankaraya yollar sizin raorunuzu neden kabul etmiyor malmüdürlüğü?

tati

Üye
Üye
Tskur ederim mehmet beyyy cvplariniz icin allah razi olsun

tati

Üye
Üye
Illa onlarin sectigi hastaneden alcakmisim raporuuu onlar yapcakmis sevkii hastaneye onlarin sevk ettgi hastanede maas almak icin verdikleri oran yeterli olmuyo

F

Fırtına

Guest
tati,

onların seçtiği hastaneye gitmen ve ordan rapor alman gerekiyor.. onların verdiği rapor yetersiz olursa itiraz yoluna gidebilirsin..

F

Fırtına

Guest
Özürlü sağlık kurulu raporuna itiraz;

MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, özürlü sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen özürlü sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen özürlü sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise özürlü sağlık kurulu raporu kesinleşir.

(2) Özürlü sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yere en yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlık kurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıyla gönderilir. Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen kararı kesindir.

tati

Üye
Üye
tsklerrrr saolll bilginiz icin

tati

Üye
Üye
bahsetmiş oldugum raporumlaa basvursamm muhtacc aylıgına kabul edılır mı peki

F

Fırtına

Guest
başvur bakalım ne diyecekler.. ordan istediğin sonucu alamazsan; bulunduğun ilin sağlık müdürlüğüne başvuracaksın, seni hakem hastaneye sevkedecekler ve muayene edip rapor verecekler.. raporun % 40 altında verilir ise itiraz yoluna gidebilirsin..

yapılacak başka birşey yok tati..

Tekerlekli Sandalye