Evde bakım maaşı almak için ağır özürlü rapor yeterli oluyor mu?

PembePanter

Üye
Üye
Evde bakım maaşına başvuru yaptık eve gelecek olan kurulu bekliyoruz ancak sitenizde okudugum kadarıyla sadece raporda kişinin ağır özürlü olması yeterli degilmiş yasada böyle birşey mi nedir bu durumun aslı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet sadece ağır özürlü rapor alınması ve ağır özürlü rapora sahip olunması yetmiyor yönetmelik şöyle diyor;

Kimler Başvurabilir:
Başkasının yardımı ve bakımı olmadan, gündelik hayatını devam ettirmesi mümkün olmayan, yeme, içme, tuvalet ve temizlik vb. ihtiyaçlarını tek başına gideremeyen, özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları hakkındaki yönetmelik dahilinde özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneden alınacak özürlü sağlık kurulu raporu ile “AĞIR ÖZÜRLÜ” raporu bulunan tüm özürlü vatandaşlarımız ve özürlü vatandaşlarımız başvuru kapsamına girer.

Başvuru Şartları:
- Özürlü sağlık kurulu raporunda “Ağır Özürlü” olduğunu belgelendirenler
- Özürlü kişinin başkasının yardımı ve bakımı olmadan hayatını devam ettiremeyecek düzeyde olması yani tuvalet, beslenme ihtiyacını, giyinip-soyunabilme, merdiven inip çıkabilmek…

aterya

Üye
Üye
Selamlar daha öncede bu konuya cevap yazmıştım amacım can sıkmak değil birimizin sorunu hepimizin sorunudur bence ama ben agır engelliyim ve alırım demeyin ben alamadım açıklamak için anlatayım durumumu :)

agır engelliyim
raporum %100
gelir 700 tl
ev kira-500
evde 2 kişiyiz

ev yok çalışan yok ve alamadım nedeni kişi başı gelir 300 küsürü geçmesi

ewet yönetmelik normalde bir yerde sorun var ben çözemedim yok başka bir şey vardır diye düşünüyor olabilirsiniz ama yok durum bu alamamamın nedeni resmi olarak kişi başı gelir seviyesinin fazla olması geçtik normal gideri bir agır engellinin giderini hesaplayan yok :))neyse inşallah herkes benim gibi madur olmaz

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
aterya sana bakım maaşı bağlanmasına gerekce olarak ne gösterildi?
kişi başına düşen gelir sınırlamasımı?

Tekerlekli Sandalye