Evde bakIm maaşı gelir hesaplaması

gazimami

Üye
Üye
hastanın üzerine 3 daire 1.inde oturup 2 sini kiraya verirse kira gelirindenmi hesaplanır yoksa direkt dairelermi hesaba girer nasıl hesaplanır tşk.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Öncelikle üç daire olması dikkatleri üzerine çeker kişinin 2. yada 3. evi olması kurum yetkililerinin dikkatini çekecektir. Maaş bağlarlar yada bağlamazlar bu konuda bir şey diyemem. Evde Bakım maaşı hesaplamasında gelir olarak aylık eve giren miktar baz alınır. Evle ilgili bilgileri İl/ilçe sosyal hizmetlere bildirmelisiniz. Onlar zaten gerekli bilgileri sizden isterler. Aylık kişi başına düşen miktarın geçip geçmeme olayını hesaplarsınız. Dairelerin toplam fiyatları kurum yetkililerinin kafasını karıştırabilir ama usul olarak aylık getirisi evde bakım maaşı için esas olandır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Dairelerin yada başka herhangi bir taşınmazın kaç lira ettiğine bakılmaz. Bakılan tek şey aylık gelir. Gelir getiren bir taşınmazsa gelen gelire bakılır sadece...

gizemliyol

Üye
Üye
halil bey slm 2013 gelir tesbiti beli oldumu acama
birde ssk dan yetim maşıda gelir tesdine girermi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır henüz belli olmadı. Belli olur olmaz sitede duyuru yapacağız. Bu arada yeti maaşı gelir olarak sayılır...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Aktif çalışan engelli için sorun yaratıyor kurum ama başvurup şansınızı deneyebilirsiniz.

ali_korkmaz

Üye
Üye
ben zaten üç yildir aliyodum ama bu ay keseceğiz dediler keserlerse bu parayi geri almalari soz kunusu olurmu ama ben munacaat etmden ence üç keza radim ben çalişiyom dedim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yapılabilecek birşey yok ancak kurumu çalışıyor olsanızda bakıma muhtaçlığın kalkmadığını maaşı almanızın dogru olacagına kurumu ikna edeceksiniz.

Tekerlekli Sandalye