Evde bakım maaşı için denetlemeye gelmişler sorun olurmu acaba?

didierdrogba

Üye
Üye
Arkadaşlar ablam 5 yıldır bakım maaşı alıyor bugün birden sosyal hizmetler den çalışanlar gelmiş kontrol için normalde gelmiyorlardi ama gelmisler bir kaç şey sormuslar gelir için engelliye bakılıyor mu falan sormuslargiderken cevaplar için teşekkür etmişler şimdi ne olur acaba olumsuz ya da olumlu birşey dememisler bu durumda ne olur kesilme tehlikesi var mi ne yapmalıyım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Rutin kontrol yapılmıştır bakıcı evdeyse sorun olmaz zaten aksi bir durum olsaydı size kesileceğini söylerlerdi

didierdrogba

Üye
Üye
5 yıldan sonra ilk defa geldiler bir de yani gelir falan sormuslar bakıcı yi engelli yi sormuslar ki zaten oradaydı durumu falan sordular umarım sıkıntı çıkmaz çünkü ilk defa geldiler kesilecek ya da kesilmeyecek derler miydi ya bakıcı orda değildi Baya sormuslar herşeyle ilgili telaş yaptım o yüzden

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bütün bakım maaşı alanlara çat kapı geliyorlar ama bazı şehirlerde 6 ayda bi geliniyor bazı şehirde 5 yılda bigeliniyor sorun çıkacağını sanmıyorum

didierdrogba

Üye
Üye
İnşallah mehmet abi gelir falan sormuslar bir de ben ücretli öğretmenlik yapmaya başladım bu durumu da öğrenmişler ama zaten ücretli öğretmenlik belli olmayan bir durum her işten çıkma durumu var

didierdrogba

Üye
Üye
Mehmet abi acaba sosyal hizmetlere gitsem durumu sorsam yardımcı olurlar mi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani eve denetlemeye gelmiştiniz maaşımda bir sıkıntı varmıdır diye sorabilirsiniz cevap verirler

didierdrogba

Üye
Üye
Mehmet abi peki gelenler kesilecek ya da kesilmeyecek derler mi ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Genelde söylerler sıkıntıyı dile getirirler ama tamamen uzmanların takdiri, net bilgi almak için gidip sorabilirsiniz.

gizemliyol

Üye
Üye
Arkadaşlar ikinci 6 ay kişibaşi gelir 511 tl mi yoksa 540 tl mi

gülümse_hayata

Üye
Üye
gizemliyol kusura bakma ben bu düzenlemeyi gözden kaçırmışım hala 540 olarak biliyordum yanlış cevap verdiğim için özür dilerim neyseki yöneticimiz düzeltmiş.

R

rahim

Guest
gizemliyol kusura bakma ben bu düzenlemeyi gözden kaçırmışım hala 540 olarak biliyordum yanlış cevap verdiğim için özür dilerim neyseki yöneticimiz düzeltmiş.

gülümse hanım sizin cevabınız doğru.sanırım halil beyin gözden kaçırdığı nokta var. ben kanunun ilgili kısmını kopyala yapıştır yapıyorum.

19 Şubat 2014 ÇARŞAMBA
Resmî Gazete
Sayı : 28918

KANUN

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ

HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE BAZI KANUN VE

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR KANUN

Kanun No. 6518 Kabul Tarihi: 06/02/2014
yayınlanan kanunun aşağıdaki maddesine göre

MADDE 21 – 2828 sayılı Kanunun ek 7 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“EK MADDE 7 – Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirler toplamı esas alınmak suretiyle, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı, asgarî ücretin aylık net tutarının 2/3’ünden daha az olan bakıma ihtiyacı olan engellilere, resmî veya özel bakım merkezlerinde bakım hizmeti ya da sosyal yardım yapılmak suretiyle evde bakımına destek verilmesi sağlanır.

gizemliyol

Üye
Üye
hangisi doğru yaaaa kafam karışdı halil abi eyer 511 tl iyse benim iş tehlikeye 40 tle kalıyor nolur hangisi doğru yazın

Tekerlekli Sandalye