Evde bakim maaşi nasil hesaplaniyor?

ERVA HİRA

Üye
Üye
MERHABA öncelikle herkesin yeni yılını kutluyorum sağlık diliyorum... evde bakım parasını hesaplarken aldığımız bakım ücretlerinide katıyorlarmı acaba?babam ssk emeklisi onun maaşını alıyorum eşim asgari ücretle çalışıyor bu paraya ek olarak evde bakım maaşını ekleyip mi bölecez kişi başına 5 kişiyiz evde yoksa sadece eşimin ve babamın emekli maaşımı oluyor bilemedim ilginiz için şimdiden tşk ederim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Alınan yada alınacak olan evde bakım maaşını hesaplamaya dahil etmeyeceksiniz, babanızdan alınan maaş ve eşinizin maaşını evde yaşayan kişi sayısına böleceksiniz.

denizvmavi

Üye
Üye
bakım aylığı almak için hesap yapılırken eve giren 2022 maaşı da hesaplamaya dahil ediliyor mu?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evde bakım maaşına 2022 maaşının aylık ortalaması baz alınarak dahil edilmektedir. tam tersi durumda ise 2022 maaşı kişi başı hesaplamasına evde bakım maaşı dahil edilmemektedir.

tokgönül

Üye
Üye
benim %92 engelli raporum var.aylık 1500 tl toplam gelirimiz var.evde eşimle ben varım yalnız bebeğimiz olacak haziranda inşallah.3 kişi oluyoruz.hamileykende başvurulabiliyormu yoksa bebeğin dünyaya gelmesinimi bekliyeceğiz?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok yok allah nasip eder çocuk dünyaya gelirse 3 kişi olmuş olursunuz ve o zaman başvurun

kadersiz07

Üye
Üye
slm arkadaşlar evde 5 kişiyiz 2 engelli 1sağlıklı 21 yaşında kızım var.sağlıklı kızımın ikametgahını annanesinin oraya götürcek çalışıcak .onun geliri bizim eve dahil edilirmi cevap verirseniz sevinirim .teşekürler

Tekerlekli Sandalye