Evde bakım maaşı raporu aynı zamanda H sınıfı ehliyet alımında kullanılabilir mi?

yunusemre2020

Üye
Üye
slm benimde sağlık kurulu raporunda h sınıfı ehliyet bölümüne hayır yazmış ama bu raporu bakım hizmeti için almıştım şimdi ankara il sağlık müdürlüğüne h sınıfı ehliyet için dilekçe verdim yeni alacağım rapor bakım aylığını etkilermi lütfen acele cevap veriniz

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Soruyu tam anlamadım,,,

Eğer daha önce evde bakım maaşı için rapor almışsanız o rapor H sıhıfı ehliyet almak için kullanamazsınız, raporun aslı zaten shç'de kalmıştır sizde asıl rapor yoktur dolayısıyla elinizdeki rapora itiraz etmek yerine müracat edip yeni tapor çıkarmanız en akıllıca yol karar sizin.

yunusemre2020

Üye
Üye
ben ankarada misafir olarak ehliyet alacağım ben bursa inegölde kalıyorum özürlü araçlı kurs yok burda hastahaneye gittim iki yıl önceki bakım hizmeti için aldığım rapor çıktı onun diğer bölümlerinde h sınıfı ehliyet özel tertibatlı araç kullanır bölümünede hayır demiş hastane beni il sağlık müdürlüğüne gönderdi ordada benden dilekçe aldılar işte h sınıfı ehliyet almak istiyorum diye işte orasıda atatürk eğitim ve araştırma hastahanesine gönderecek kafam karıştı bu yüzden acaba sadece h sınıfı ehlliyet içinmi muayene edecekle yoksa raporu tekrarmı gzden geçirecekler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evde bakım maaşı için aldığın raporla H sınıfı için alınan/alınacak raporun bir ilgisi yok. Daha doğrusu biri diğerini etkilemez. Yani h sınıfı ehliyet alır rapor alman evde bakım maaşının kesilmesine neden olmaz. H sınıfı ehliyet alabilmen için hastaneden H sınıfı ehliyet alabilir ibareli bir rapor alman gerekli hepsi bu.

Tekerlekli Sandalye