Evde bakım maaşında rapor yenilenince heyet geliyor mu

insaatci

Üye
Üye
Halil bey iki yildir evde bakim maasi almaktayim hastamin raporu 2 yil sureli idi 25 ocakta son buluyor 1 ay once yeni rapor cikartip aile ve sosyal politikalar il mudurlugune goturdum yetkili kisi ocak ayinda getir dedi. Bende pazartesi gunu goturdum yetkili kisiye teslim ettim maasim ocak 25 ne kadar hesaplanip verilecek daha sonra eve heyet gelip onayladiktan sonra maas kaldigi yerden devam edecek soyledi bana. Ilk muraacatimizda heyet 8ay sonra eve gelmisti acaba simdi rapor yenilemede bukadar surermi heyetin gelmesi birbaska sorumda boyle bir uygulama varmi.cevab verirsen sevinirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Rapor yenilemelerinde heyet gelmeden eski raporun yerine yenisini koyarak maaşın devam etmesi gerekiyor ama shçek belki bu esnada yeniden bi inceleme yapmayı doğru görebilir, ancak sizin gelir durumunuzda artı derecede bir artış izlenmediyse merak etmeyin maaşınızı eksiksiz şekilde alırsınız

Dejevu

Üye
Üye
Selamlar, Birşey sorucam. Bu rapor kaç senede bir yenileniyor acaba? Yani nerede yazıyor. Babamınkinde Sürekli ve %80 yazıyor.

Dejevu

Üye
Üye
Yine birşey daha sorucam. Babam %80 verildi rapor. Ve herkes az verildiğini söylüyor. Babamın Belden aşağısını hiçbir şekilde hissetmiyor. Yani bu durumda %80 normal mi acaba?

sinandeniz

Üye
Üye
babanıza verilen oran çokta haksız bir oran sayılmaz belki bir kaç puan daha yukarı olabilir ama iyi de denebilir bende mesela sadece belden aşşağısı tutmuyor ve his yok sonda kullanıyorum geçen yılın başlarında bir rapor almıştım %97 vermişlerdi sanırsam oran meselesi raporu alma amacınıza göre değişiklik gösterebiliyor çünki 2 2,5 sene önce yine bir rapor almam gerekmişti farklı bir amaç için ozamanda %80 vermişlerdi yani siz işinizi görecek bir rapor almışsınız ağır özürlü ibareside var ise bence kurcalamayın midyata pirince giderken evdeki hazır bulgurdan olmak var die bir laf vardır :)

Dejevu

Üye
Üye
Anladım haklısınız Hocam aslında. Ama daha iyileri daha yüksek oranda alıyor görüyoruz bunları. Birde Rapor yenileme olayı içinde bilgi verirseniz çok güzel olur :)

kosovali1

Üye
Üye
mrb bugun heyet kont role geldi 2 yıldır bakıcılık maaşı alıyorum daha ilk defa geldiler ve herşey normal dediler acaba neden geldiler bir daha gelirlermi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Zaman zaman gelebiliyorlar o yüzden bir daha gelmezler demek doğru olmaz ne zaman gelecekleri belli olmuyor her zaman yinede tedbirli olmakta fatda var.

sinandeniz

Üye
Üye
rapor yenılemek için raporunuzun dolmasına az bir süre kala hastahaneye müracaat edip roporunuzu yenılemek istediğinizi ve bu raporuda evde bakım maaşı için çıkarttığınızı belirtip gün aalırsınız size verilen günde hastahaneye gider raporunuzu alırsınız tabi heyette gir çık muayne olaylarını geçtikten sonra yani ilk rapr çıkartırkenden farklı bir durum yok yapmanızı gerektiren
Anladım haklısınız Hocam aslında. Ama daha iyileri daha yüksek oranda alıyor görüyoruz bunları. Birde Rapor yenileme olayı içinde bilgi verirseniz çok güzel olur :)

kosovali1

Üye
Üye
geldiklerinde hastanedeydim gelimişler hastanede sölemiş ailem tamam demişler öğleden sonra birdaha geliriz ve birdaha geldiklerinde evdeydim yani bakılan kişinin illa evdemi olması lazım evde olmazsa olmazmı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok canım öyle şeymi olur. Hastalanır hastaneye gidersin, bir komşuna gidersin evde hapis kalacak değilsinya.

kosovali1

Üye
Üye
ama ogün hiç bulanmasaydım sadece bakıcım olsaydı olmazmıydı birde ogun butun komşularıda gezmişler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Shçek genelde hastayla bakıcı bir arada bulmak görmek istiyor ama eve hapis etmek düşüncesi aykırı bir bakış açısı sizin yada bakıcının evde olmaması sorun olmaz ama bu durum sürekli tekrar ederse yani her geldiklerinde sizi yada bakıcıyı evde bulamazlarsa sorun çıkartabilirler.

Tekerlekli Sandalye