Evde bakım olumlu olumsuz sonuç mektupla bildirilecektir

Edizabi34

Üye
Üye
Evet illere bakarak bakım maaşın yapmadığını anladım 1,5 ay oldu hayirlisi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=20322]Edizabi34[/MENTION]

Anladım demekki işlemleriniz bu ay'a yetişmemiş evet dediğiniz gibi hayırlısı olsun.

Edizabi34

Üye
Üye
Evde bakım maaşım onaylanmış e devlette gözüküyor çok mutlu oldum gerçekten çok ihtiyacımız vardı

emmolu

Üye
Üye
Evde bakım maaşım onaylanmış e devlette gözüküyor çok mutlu oldum gerçekten çok ihtiyacımız vardı

hayırlı olsun.e devlette bakılan-engellinin mi yoksa bakan -bakıcının mı e devlet hesabından bakılıyor.

Edizabi34

Üye
Üye
Kendi hesabımda bakmistim gozukmuştu ben bakıcı olarak gozukuyorum annemin. Bugun gözükmüyor sistemde sorun var sanırım.

Edizabi34

Üye
Üye
Yeni konu acmiyim bisey daha sorabilir miyim. Esimin calisti yer kapanabilir Isten cikarilinca sosyal hizmetlete haber vermek gerekir mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yönetmelikte hertürlü gelir değişikliği bildirilir deniyor. Ancak gelir aşılmadığı müddetce bir sorun olmaz. siz içimiz rahat olsun diyorsanız bildirebilirsiniz.

Edizabi34

Üye
Üye
Yönetmelikte hertürlü gelir değişikliği bildirilir deniyor. Ancak gelir aşılmadığı müddetce bir sorun olmaz. siz içimiz rahat olsun diyorsanız bildirebilirsiniz.

Cok tesekkur ederim cevap icin insaallah esim isten cikarilmaz.

Edizabi34

Üye
Üye
Iyi günler 1,5 ay önce eşim işsiz kaldı geçen hafta çok şükür iş bulup girdi sosyal hizmetlere hemen dilekçe verdim bi ay icinde incelemeye gelinceye söylendi. Sorunun şu annemin( ilaç raporu 07.09.2018 bitiyor ama ) (bayramın ikinci günü ilaç bitiyor bayramda bütün devlet hastaneleri kapalıydı sadece acil de müdahale edilebiliyormus. Hastanelerden randevu alanamiyor yarın gidip doktorla konuşacağım ilacı yazsın bayramda nöbetçi eczane bulur alirim yoksa 1hafta mağdur olacağım doktor da bu vebale girmez diye düşünüyorum ) sosyal hizmetleri az önce arayıp 1ay içinde geleceğinizi söylediniz dedim 8 gun gecti gelmediler yarın gelmeseniz dedim hastaneye gidicez dedim tamam dediler aramakla iyi mi yaptım bilmiyorum? Eve gelmeleri sahada uzun sürer mi acaba?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Eve gelmelerinin belli bir saati olduğunu düşünmüyorum o gün gidecekleri yerlerin yoğunluğuna göre değişebilir. Aramanız bence iyi olmuş en azından siz üzerinize düşeni yapmışsınız.

Edizabi34

Üye
Üye
Eve gelmelerinin belli bir saati olduğunu düşünmüyorum o gün gidecekleri yerlerin yoğunluğuna göre değişebilir. Aramanız bence iyi olmuş en azından siz üzerinize düşeni yapmışsınız.

Sağolun içimi rahatlattiniz bende hastaneye gideriz onlar gelir daha uzun süre bekleriz sorun çıkar diye haber verdim bakalim insaallh iyi olur hersey.

Edizabi34

Üye
Üye
Tekrar iyi günler annemin ilacı için randevu almadan hastaneye gittik doktor yokmus durumu izah ettim saglik ocagina yonlendirdiler orda doktor ilaçları yazdı eczaneye gittim rapor süren dolmuş için ilaç parayla dedi bende veremiycegimi söyledim oda ayın 20kadar ücretsiz ilaç alamazsın dedi doktor verdim reçete iptal olur dedi ? Bu durumda ben napicagim ?

Edizabi34

Üye
Üye
Cok soru soruyorum kusura bakmayın. Eşim 2 ağustosta ise girdi 6 ağustos sosyal hizmetlere dilekce verdim gelir değişikliği için.bi ay içinde denetime geleceğe söylendi.hala kimse gelmedi eylülde gelecekler sanirim. Kafama takılan denetlemeye gelene kadar maaş kesiliyor mu?

gülümse_hayata

Üye
Üye

Reçetenin belli bir geçerlilik süresi olduğu ve süresinin dolacağı doğrudur. Yapılabilecek şey aslında belli ücretli ilaç alınamıyorsa hastaneye tekrar gidilip ilaç raporunu düzenletmek ve ilaçların tekrar reçetelendirilmesi

Diğer sorunuza gelirsek öncelikle dilediğiniz kadar soru sorabilirsiniz bu site zaten bu yüzden var lütfen rahat olun. Bilgimiz doğrultusunda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz. Bazen sorular gözümüzden kaçabiliyor bizleride hoş görmenizi rica ediyorum.

Bağlanan maaş denetlemeye gelene kadar kesilmez denetlemeye gelirler olası bir aksi durumda ozaman maaşın kesilip kesilmeyeceğine karar verirler. Bazen illerde yoğunluktan dolayı gelmeleri uzun sürebiliyor.

Edizabi34

Üye
Üye

Reçetenin belli bir geçerlilik süresi olduğu ve süresinin dolacağı doğrudur. Yapılabilecek şey aslında belli ücretli ilaç alınamıyorsa hastaneye tekrar gidilip ilaç raporunu düzenletmek ve ilaçların tekrar reçetelendirilmesi

Diğer sorunuza gelirsek öncelikle dilediğiniz kadar soru sorabilirsiniz bu site zaten bu yüzden var lütfen rahat olun. Bilgimiz doğrultusunda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz. Bazen sorular gözümüzden kaçabiliyor bizleride hoş görmenizi rica ediyorum.

Bağlanan maaş denetlemeye gelene kadar kesilmez denetlemeye gelirler olası bir aksi durumda ozaman maaşın kesilip kesilmeyeceğine karar verirler. Bazen illerde yoğunluktan dolayı gelmeleri uzun sürebiliyor.

Cevapladınız için çok teşekkür ederim. Kronik şizofreni olduğu için anlayış gösterdiler ilacını temin ettim. site iyiki var engelli yakini tek olmadigini anlıyor hem. Annem nerdeyse 30yildir kronik sizofren boyle bi hakki oldugunu bilmiyordum Ben evde bakım maaşını bu sene öğrendim başvurdum sitenizin bize çok faydası oldu oluyor çok teşekkürler.

Edizabi34

Üye
Üye

Cevapladınız için çok teşekkür ederim. Kronik şizofreni olduğu için anlayış gösterdiler ilacını temin ettim. site iyiki var engelli yakini tek olmadigini anlıyor hem. Annem nerdeyse 30yildir kronik sizofren boyle bi hakki oldugunu bilmiyordum Ben evde bakım maaşını bu sene öğrendim başvurdum sitenizin bize çok faydası oldu oluyor çok teşekkürler.

Edizabi34

Üye
Üye
Herkese merhaba tekrardandenetime geliceklerdi 1,5 ay geçti gelmediler p.tesi günü aradım gelmediniz diye annemin yeşil reçete ilacını yazdıracam dedim (hastaneden randevu alamadim hastanedeye gider bekler aliriz dedim dr gitmis ) çocuk okula başladı sabah musaitim öğlen 1-2 arası okula gidip geliyoruum 4.30 almaya gidiyorum dedim yetkili de 9-12 arası yazıyorum dedi bende tamam dedim. Bugün çocuğu okuldan almayı beklerken aradılar 4.30 evde misiniz diye yok dedim p.tesi aramıştım dedim çocuğum okula başlıyor annemin hastane işleri var diye tamam haftaya geliriz dedi sanmiyorum yine bikac ay gelmezler tel bana massiniz kesildi mi dedi hayir dedim aliyoruz iyi dedi kapattı. (Eve gelen gelir asgari ücret annemin ölüm aylığı zamligi 545tl en baştan beri aynı gelirimiz eşim işsiz kalınca haber verdim ise girinceye hemen dilekce yazdım ) ben napiyim annemin ilacın peşinden mi koşiyim cocugunn okulun peşinden mi yoksa evde bakım denetim eve gelmelerini mi bekleyim? Allah hepimizin yardımcısı olsun

Tekerlekli Sandalye