Evde Bakım Sağlık Kurulu Hakkında

Özkan Lale

Üye
Üye
merhaba ben 25 yaşındayım 1999 doğumluyum yüzde 80 ağır engelli ve sürekli bir raporum var raporu 2014 de çıkarttım yani 15 yaşındayken. bugün sosyal hizmetlerden gelen kişi bana 18 yaşından sonra raporunuzu değiştirmeniz gerekiyor erişkin raporu almanız gerekiyor ve raporunuzu yenilemeniz gerekiyor gibisinden bi şey söyledi. Ben de ben 18 yaşına 2017de girdim bana bu süreçte kimse bi şey söylemedi dedim. Böyle bir şey gerçekten var mı? Sürekli olan rapor 18 yaşından önce alındı diye 18den sonra tekrar yenilenmeli mi?

İsen Buga

Üye
Üye
Biraz eksik bilgi vermişler ama verdikleri bilgi bir noktada doğru. 18 yaşından sonra yenilemeniz gerekiyor bu doğru. eleştirmeye gerek yok.
Raporlar e nabız üzerinden değerleniyor artık. 2018 den sonraki raporların yenilenmei ve değiştirilmesi gerekiyor. Eski raporlar e nabızda tam gözükmüyor. Bildiklerim bunlar.
Sizden talep edilmiş %80 hakkınız var iyileşme olmadıkça o oranı değiştiremezler. Heyete girip rapor oranınızı e nabız ortamında almanız gerekecek.

Özkan Lale

Üye
Üye
evden ayrılırlarken biz bunu teyit edip arayacağını söylediler ve gittiler az önce tekrar aradılar, erişkin engelli raporu çıkartmam için bir devlet hastanesine başvurmam gerekiyormuş yani bana verilen bilgi doğru.

istanbul avrupa yakasında oturuyorum osteogenesis imperfekta hastasıyım (cam kemik) %80 ağır engelliyim hangi hastaneden almalıyım erişkin engelli raporunu?

İsen Buga

Üye
Üye
İStanbulda tam teşekküllü bir hastaneden Erişkin heyet kurulu randevusu almanız gerekiyor. MHRS den bakabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu her heyet kurulu engelli raporu vermeye yetkili değil. O nedenle MHRS den notları iyi okumalısınız. Kimisi silah kimisi ehliyet kimisi de askerlik için heyet kurulu oluyor o nedenle engelli oran rapor vermeyebilirler.
Ola ki zorlanırsanız telefonla randevu talep ediniz.

Özkan Lale

Üye
Üye
bakırköy dr.sadi konuk hastanesi sağlık kuruluna randevu aldım, giderken hangi evrakları götürmem gerekiyor bilgisi olan var mı?

MustafaAli

Üye
Üye
bakırköy dr.sadi konuk hastanesi sağlık kuruluna randevu aldım, giderken hangi evrakları götürmem gerekiyor bilgisi olan var mı?
En son raporunuzu ve varsa en son yaptırdığınız tetkikleri çünkü referans oluyor yoksa çok dolaşırsın tahlil di film di

Özkan Lale

Üye
Üye
Sadi Konuk Bakırköy hastanesinden raporu çıkarttım ve sonucu da çıktı. Rapor e devlete ve enabıza düşmüş fiziksel olarak rapor almam gerekiyor mu? aile sosyal politikalar bakanlığına evrak vermem gerek sanırım e devletten mi çıktı alacağım yoksa hastaneye gidip raporu mu isteyeceğim?

Tekerlekli Sandalye