Evde bakım üçretleri 2022ye dahil edildi. Kontroller 2015 te başlayacak

burak1978

Üye
Üye
ben bugün bizzat gittim müdüre sordum Antalya da 2015 Yıl sonuna doğru

hane ziyaretlerine başlanacakmış

Bilginize sunmak istedim arkadaşlar

tabii diğer İllerimizi bilemem ne zaman hane ziyaretleri başlar artık sene başı ortası mı sonu mu olur o nu bilemem

saygılarımla arkadaşlar

AZAD21

Üye
Üye
burak 2015 in başında gelmeyecekler değilmi? sydv memuru

destiny07

Üye
Üye
Bu hane ziyareti ne için acaba 2022 maas kanununda Değişiklik mi yapılacak ?

kosovali1

Üye
Üye
ben anlamadım herkesin evinemi gelecek memurlar

AZAD21

Üye
Üye
septik abim nerdesin bu konu en iyi sen bilirsin?

burak1978

Üye
Üye
selam azad

müdür bey dedi ki

2015 Yılı sonuna doğru

hane ziyaretlerine başlanacakmış

burak 2015 in başında gelmeyecekler değilmi? sydv memuru HAYIR GELMEYECEKLERMİŞ AZAD21

Saygılarımla

Antalya ili için geçerli

burak1978

Üye
Üye
selam

destiny07

destiny07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Evde bakım üçretleri 2022 ye dahil edildi ya tekrardan araştıracaklar yani ev ziyaretlerinde muhtaç olan bireyin kaldığı yer ve ortama bakarlar soru sorarlar gelir giderlerin var mı gelir ve giderlerin derken yani sosyal yardımdan başka her hangi bir gelirin var mı diye çalışıyormusun çalımıyormusun öyle yani bide özür durumuna bakıyor yani bnde ilk geldiklerinde öyleydi mal ve mülkün var mı mal ve mülkünü zaten ev ziyaretine gelmeden önce muhtarlıktan sorgulatıyorlar yaşadığın ev kimin üstüne olduğunu soruyorlar

gerçi memurlar ev ziyaretlerinde bulundukları zaman çoğunlukla o bireyi araştırmış oluyorlar tastik amaçlı ziyarette bulunuyorlar

kosovali1

Üye
Üye
bu şey olursu babadan alınan malül yetim maaşı olan bakım maaşı alabilecekmi lütfen acil bilmem lazım

septik

Editör
Editör
kosovalı

Evde bakım maaşı kişi başı 540 tl den az düşüyorsa yetim maaşıda alsan bakım maaşın kesilmez.

Arkadaşlar

Son yönetmelik aynen duruyor dolayısyla sydv 2015 ocak ayından itibaren 2022 maaşı alan arkadaşlarımızı tek tek gezecek başta gösterdiği adreste kalıp kalmadığı ve sonra tüm hane halkının gelirleri bakım maaşı dahil ve mal varlıklarının rayiç değerlerinin bir bölümü gelire eklemek suretiyle kişi başı şuan için 270 tl 2015 yılında ise yaklaşık 300 tl cıvarında olacak olan muhtaçlık sınırı aşılıp aşılmadığının hesabına göre 2022 maaşını alıp alamayacağı konusunda sydv memurları gerekli araştırmayı yapacaklar kısacası halen geçerli olan durum budur.

kosovali1

Üye
Üye
peki ben 2022 maaşı almıyorum yetim maaşı alıyorum benimde evime geleceklermi

kosovali1

Üye
Üye
hayır yetım maaşı alıyorım bu konuda dıyorki 2005 te kontrol olacak banadamı olacak

kosovali1

Üye
Üye
benim demek istediğim bakım maaşı aldığım için kontrol olurmu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2015 yılında periyodik olarak 2022 maaşı alan herkes kontrolden geçirilecek. Evde bakım maaşları için böyle bir düzenleme yok.

sinandeniz

Üye
Üye
iyide zaten olması gerekende o değilmi halbuki 6 ayda bir heyet gelmesi lazım eve ama nerde allah versin hakeden le etmeyen ayıklansın

septik

Editör
Editör
Sinan

Bu hak eden etmeyen kısmına hep takılıp kalmışımdır.

Engelli olmanın hakla hukukla alakası malesef yok, devletin hakla hukukla alaksı olması gerekir, bu demek değilki devlet önüne gelene yardım yapsın çünki sonuçta devletin tek geliri vergi vergide tüm devleti oluşturan insanlardan toplanır ve yine devleti oluşturan insanların ihtiyacına yönelik her tür harcama için kullanılır.

Toplumun seçtiği insanların oluşturduğu meclis aracılığı ile ihtiyaçlar cezalar ve gereken her türlü önlem alındığı gibi yardımlarda yasalaşır ve uygulanır.

Şahsen kendi adıma utandığım konu ise engelli kişiyi toplumun üyesi olmaktan çıkaran hatta sadece maddi destek anlamında insan saymayan düzenlemeler yasa aynı yasa ama ülkeyi yönetmelkle mükellef hükümet engelliysen ve ailen sana bakabiliyorsa benle işin olmasına getiriyor, beyni olan herkes bu duruma itiraz etmelidir.

Burada hak engelli olmanın elimizde olmayışıyla ilgili yani ben engelliysem benim ailem ve atalarım bu ülkeye ömürlerince hizmet etmişse ve ben bugün gücüm yetmediği için elimden birşey gelmiyor sa ve devlet beni yok sayıyorsa adelet hak hukuk gibi kavramlar yönetimin vatandaşını düşünerek değil keyfiyetini düşünerek hareket ettiğini gösterir ki ülkemizi yönetmek bu kişilerin hakkı değildir, önce vatan ve vatandaşı olmalıdır.

Kontrollere gelince altı ay değil her ay yapsın ama kuralı öyle bir koysunki kişi engelli çalışamıyor ve devlet bir işe yerleştiremiyor kendi geliri yok mal varlığı yok bu kişi gerçek muhtaçtır yaşı ne olursa olsun ailesinin geliri ne olursa olsun bu kişiye devlet yardım etmelidir, zaten engelli olup olmadığını veya bir mal varlığı işi gücü olupta bunu farkedemeyen devlet veya yürütme hiç var olmasın.

destiny07

Üye
Üye
hem evde bakım maaşı alıp hemde 2022 maaşı alanların evinemi gelecekler yoksa bütün engelli maaşı alanlarımı kapsıyor

Tekerlekli Sandalye