Evde bakım üçretleri 2022ye dahil edildi. Kontroller 2015 te başlayacak

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bütün 2022 maaşı alanlar yeniden kontrole girecekler ancak evde bakım maaşı ile 2022 maaşı alanlar için, evde bakım maaşı gelir sayılacağından bir dezavantaj olacaktır, ayrıca sadece evde bakım maaşı alanlar için bir inceleme olacağını sanmıyorum, sosyal yardımlaşma ile yaptıgım görüşmede evde bakım maaşınında vakıfa devredileceği ve maaşın sabit bir güne bağlanacağı söylendi bekleyip görmek lazım

sinandeniz

Üye
Üye
sözle söylenen çok şeyler var ama hepsi olduğu gibi yani söz olarak ağızdan çıktığı gibi havada yerini bulan bir söylenen söz yok hakkımızda hayırlısı inşallah

AZAD21

Üye
Üye
Bütün 2022 maaşı alanlar yeniden kontrole girecekler ancak evde bakım maaşı ile 2022 maaşı alanlar için, evde bakım maaşı gelir sayılacağından bir dezavantaj olacaktır, ayrıca sadece evde bakım maaşı alanlar için bir inceleme olacağını sanmıyorum, sosyal yardımlaşma ile yaptıgım görüşmede evde bakım maaşınında vakıfa devredileceği ve maaşın sabit bir güne bağlanacağı söylendi bekleyip görmek lazım
mehmet kardeşim dez avantaj? derken.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Mehmet bey şuan sitede olmadığı için sorunu ben cevaplayım dezavantaj derken Mehmet bey in kastettiği evde bakım maaşı şimdiye kadar 2022 maaşı hesaplamasına dahil edilmiyordu. Dolayısı ile muhtaçlık sınırı aşma gibi bir durum çok fazla olmuyordu. Artık evde bakım maaşı da 2022 maaşı gelir hesaplamasına dahil edileceğinden aylık kişi başına düşen miktar aşılacak ve bir çok maaş kesilme riski altına girecektir. Dez avantaj derken bu durum anlatılmak istenmiştir.

Tekerlekli Sandalye