Evde bakım ve 2022 maaşı alıyorum. Adres değişikliğini geç bildirirsem sorun olur mu?

FIRAT06

Üye
Üye
ben evde bakım ve 2022 maaşı alıyorum kardeşim bir hafta önce ikametini bizim evimize aldı babamın ev kredisi kefilliğinden dolayı icra gelecek diye acele evimizi boşalttık ve kardeşimin üzerine kayıt yapcaktık kardeşimde bir hafta önce ikametini aldığı için şu anda kaydınız alınamıyor demişler 1 ay beklememiz gerekiyor bu zaman içinde evde bakım ve 2022 maaşı için adres değişikliği olmadı ve bunu belirtemiyorum 1 ay beklesek maaşımızda her hangi bir kesilme söz konusu olurmu

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Soru biraz karışık olmuş. Şimdi sen Bakım maaşı için verdiğin adresi mi değiştin?

Bu arada, Aynı il içende adres değişikliği yapılmışsa 2022 maaşı için bildirim de bulunman gerekmiyor.

FIRAT06

Üye
Üye
halil abi evet karışık oldu farkındayım evde bakım maaşı için verdiğim ikametten taşındık ikameti almamız için 1 ay beklememiz gerekirmiş bu bir ay beklemek evde bakım maaşına zarar edermi

FIRAT06

Üye
Üye
halil abi eski ikametimizle şimdiki ikametimiz aynı yerde 2 sokak yukarı çıktık sormak istediğim şu 1 ay olmadan ikameti alamıyoruz 1 ay beklesem ikameti alınca evde bakım için adres değişikliğini belirtsem sorun yaşarmıyım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şimdi sen aynı il içinde hatta aynı sokakta ikamet değişikliği yaptın ve iki sokak yukardaki bir eve taşındın. Çeşitli nedenlerden dolayıda ikamet adresi veremiyorsun ve bu adresi vermen için en az 1 ay geçmesi lazım diyorsun. Buraya kadar doğru anlamışsam şunu yap. bir ay sonra SHÇ e müracaat ederek adres değişikliğinin yeni olduğunu söyle. Bir ay önce değişti falan deme. O zaman bir sorun çıkarmazlar diye umuyorum.

FIRAT06

Üye
Üye
aynen dediğin gibi abi yer aynı il ilçe mah aynı abi senin dediğin gibi yaparım bir ay sonra gider bildiririm bilgiler için tşk ederim abi sağolasın

Tekerlekli Sandalye