EVDE BAKIM VE ENGELLİ YAKINI AYLIĞI

kullanıcı1

Üye
Üye
Engelli evde bakım maaşı ile engelli yakını aylığı aynı anda alınabilir mi?

aslanaysun

Üye
Üye
Evet alınabilir ben alıyorum. Evde bakım da gelir kriterine bakılıyor engelli yakını ise sigorta olmaması gerekiyor nafaka almıyor olmanız gerekiyor.

gececi01

Üye
Üye
Evet ben alıyorum evde bakım, engelli yakını aylığı, aile destek
kızımın adına evde bakım kendi adıma ve kızımın adına engelli maaşı ve aile destek bunları anlıyorum ve bu maaşları alıyorum lakin bu engelli yakını aylığını bir türlü anlayamadım çözemedim tane tane anlatabilirmisiniz bu nedir

Özge52

Üye
Üye
kızımın adına evde bakım kendi adıma ve kızımın adına engelli maaşı ve aile destek bunları anlıyorum ve bu maaşları alıyorum lakin bu engelli yakını aylığını bir türlü anlayamadım çözemedim tane tane anlatabilirmisiniz bu nedir
Engelli yakını aylığı 18 yaşından küçük çocukların annesine yada babasına veriliyor 18 yaşını doldurduktan sonra engelli aylığını kendisi alıcak, sizin kızınız 18 yaşından büyükmü

Özge52

Üye
Üye
Arkadaşlar birşey sormak istiyorum cvplarsanız sevinirim arkadaşlar komşum 2 çocuğu için hem evde bakım maaşı hemde engelli yakını aylığı alıyor bakıcı olarak maaş ödemelerini anne alıyor yalnız anneninde engelli raporu var tanısı bipolar kendide maaş alabiliyormu alırsa çocukların maaşları kesilirmi

D.BULUT

Üye
Üye
Arkadaşlar birşey sormak istiyorum cvplarsanız sevinirim arkadaşlar komşum 2 çocuğu için hem evde bakım maaşı hemde engelli yakını aylığı alıyor bakıcı olarak maaş ödemelerini anne alıyor yalnız anneninde engelli raporu var tanısı bipolar kendide maaş alabiliyormu alırsa çocukların maaşları kesilirmi
Özge52 evde bakım yardımı kendi içinde gelire dahil edilmez,engelli yakını aylığı gelire dahil edilip uygun görülmüştür.Sanırım evde anne ve cocukları dahil 3 kişi yaşıyorlar.Annenin alacağı engelli alığı ile toplam gelirleri hesaplayıp,kişi başına düşeni önce bi toplayın.Fark aşımı varsa hiç kendisi almaya çalışmasın..Ayrıca anne de hasta ise nasıl bakıcı yapmışlarki?

Tekerlekli Sandalye