Evrak takip sayfasında OLUM_MERNİS yazıyor.

dostname

Üye
Üye
Kardeşim 2022 maaşı almaktaydı rapor süresi dolduğu için maaşı kesildi.Raporunu yeniledik kuruma gönderdik ancak 2 ay oldu herhangi bir cevap gelmedi.
Ve 1 hafta önce aylık durdurulma nedeni OLUM_MERNİS olarak değiştirilmiş.

Bu nedir ? kardeşim hala sağ ve nufus kayıtlarında da sağ olarak görünüyor.
Nufus kayıt örneğini dilekçe ile göndermek istiyorum hangi bilgileri yazmam gerekir bir dilekçe örneği verebilirmisiniz ?

Şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şu mealde bir dilekce işinizi görür.

Sosyal Güvenlik Kurumu
Primsiz Ödemler Genel Müdürlüğü
Yaşlılar Sosyal Güvenlik Dairesi Başkanlığı'na

.... Sicil numarasıyla 2022 sayılı yasa kapsamında maaş almakta iken, rapor süremin dolması nedeniyle 2022 maaşım kesilmişti. Süresi dolan raporumuzu .../.../../ tarihinde yenileyip kurumunuza göndermiştik. Ancak evrak takip sayfasında ..... TC kimlik no ile sorgulama yaptığımda, aylık durudurulma nedeni "ölüm mernis" yazdığını gördüm.

Ekli dosyada nufus kayıt örneğim mevcuttur. Yapılan hatanın giderilmesi ve tarafıma yazılı yanıt verilmesini arz ederim.

ad soyad
tc kimlik no
adres
telefon numarası

Dilekçenin gönderilmesi gerekn adres: Sosyal Güvenlik Kurumu, Primsiz Ödemler Genel Müdürlüğü, Tuna Cad. No:7 Kızılay - Ankara

gülüss

Üye
Üye
aynı durum bizim içinde geçerli bizde rapor süresi dolumundan daha önce daha da yüksek agır özürlü raporu gönderdik nisan ayında maaşı vede evde bakım ücreti kesildi evrak sorgulamada nedeni olum mernis yazıyor aynı dilekçeyi bizde göndersek aylık yeniden bağlanırmı bide benim anlamadığım yaşayan bir insanı ne ye dayanarak öldü gösterebiliyolar bunn bir açıklması varmı bakım ücreti içinde ayrı bir dilekçemi göndereceğiz nereye göndereceğiz bilgi veririmisnz teşkrler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakım ücreti ap ayrı bir konu. Bakım ücretine dair sorularınızı şu başlıkta sorunuz lütfen. Evde Bakım Maaşı / Hizmeti
Ve evet, kesilen 2022 maaşı için bu dilekce örneğini sizde yollayabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye