Evrak takip sitesinde para bankaya yattı yazmasına rağmen banka evrak istiyor..?

makebelieve00

Üye
Üye
Merhabalar .Foruma yeni üye oldum.Böyle bi forum yapıldığı için tesekkur ediyorum gerçekten cok başarılı.Onceki ilanlarda durumuma benzer ilan bulamadıgım icin bu konuyu actım.Benim abim şizofren oldugu için aylık talebinde bulunduk ve evrak takipte paranız ziraat bankasına gönderilmiştir diyor. Online odeme tarihi 17 temmuz olarak gozukuyor.
Ancak bankaya gittigimizde ki bu hafta 2 kez gittik.Kardesim ne yapıyorsunuz boyle bi şey yok Nufus cuzdanı ile para mı cekilir gibi şeyler soyledi memur.Biz pu parayı cekmek için evrak mı beklicez ya da kart gibi bi şey ya da sorun bankada mı.Ayrıca ziraat bankasına gonderilmiştir demek ne demek.Hangi ziraat bankasına hangi semt hangi ilçe hangi ile birşey yazmıyor.Son olarak ta forumdan ogrendigim kadarı ile vasi diye bi şey var ama bnm abimin vasi yok annem bakıyor kısaca.Annem vasi olmadan abimin parasını cekemez mi? Uzun oldu biliyorum ama yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden tesekkurler

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba,
Evrak takip sitesinde ödeme emri verildiği zaman (ki sizde ödeme emri verilmiş) TC kimlik numarası ile bulunduğunuz il deki ziraat bankasına giderek toplu paranızı alırsınız. Önceden toplu paranın alınması için bir evrak geliyordu. Fakat 2-3 yıldır bu türden bir evrak istenmiyor. Yine önceden "tanıtım kartı" adı altında bir kart verildi. Şimdi o kartta verilmiyor. Belliki bankada ki memur işkembeden atıyor. Bu güne dğin binlerce kişi TC kimlik numarasıyla toplu parasını aldı- alıyor... Bunda tartışma götürecek bir nokta yok. Şu olabilir ödeme emri yeni verildiğinden para bankaya yatmamış olabilir. siz şunu yapın bir hafta daha bekleyin. Bir hafta sonra bankaya giderek 2022 maaşı başvurunuz onaylandığını, evrak takip sitesinde ödeme emrinin verildiğini ve toplu paranızı almak istediğinizi söyleyin. Şayet memur yine itiraz ederse hiç uğraşmadan bir üst memura yada direk müdüre giderek durumu detaylı bir şekilde anlatın. Ek olarak vasi tayin edilmemişse vasi kararına gerek yok.
Bu arada konu hakkında ki gelişmeleri bizimle paylaşmaya devam edin lütfen. Kolay gelsin...

Tekerlekli Sandalye