Eylül ayında 3 aylıkmı yoksa sadece eylül ayının engelli maaşımı alınacak?

D.BULUT

Üye
Üye
Arkadaşlar hevesinizi kırmak istemediğim gibi bende eylül ayında toplu para almak isterdim lakin 1. olarak yönetmelik bayram tatilinde 1 gün içinde değiştiyse bir gecede ptt yede sydv d bilgi gider ayrıca işin içindeki uyanıklığı anlamadınız eylülde 3 aylık verilecek olsa bayramda verirlerdi,bayramda neden vermediler sırf toplu para ödememek için!! Birileri bu uyanıklığı anlar diye bağ-kur emeklilerine bile bayram öncesi ödenmedi..bazı şeyler azcık strateji gerektiriyor.

nadengi30

Üye
Üye
Kesinlikle doğru valla devlet dolar yüzünden batık durumda. vergiye tapuya herşeye peşin ödemelerde kolaylık sağlıyor yeterki kasaya para gelsin. Gerçekten toplu para vermemek için bayram öncesi maaşları yatırmadı. Herkesin işi çok zor gerçekten zor dolar yine fırladı. 1 ay önce marketten 50 liraya aldığım gıdayı bugün 95 tl ye alabildim. O maaş aylıkta olsa 3 aylıkta olsa artık birşey alınmıyor geçim zorlaştı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serbetcimehmet

Üye
Üye
hayır tv lerdeki söylevleri bırakın yok o öyle dedi bu böyle dedi ne konuşulanların burada olmaz denilenleri oldugunun ve olur denilenlerin olmadığını gördük ben şunu takip edemedim bilgi sahibi olmadığım için soruyorum , arkadaslar 65 yaş demiyorum 2022 maaşları 1 eylül itibariyle eylül dahil tek aylık şeklinde ödeneceğine dair resmi gazete de yayımlandımı bilgisi olan okuyan yada imkanı olan varsa baksın geriye dönük böyle bişey resmi gazatede yayınlanmış mı herseyi o netleştirir bakan da dese ben resmi gazete de yayınlanmayınca itibar etmemneler söylendi olacak olmayacak çok haber kirliği var şuan dediğim gibi ayın 3/4 de güncellenince hersey netleşecekdir hakımızda hayırlısı olsun mevlam devlette zeval vermesin

serbetcimehmet

Üye
Üye
2022 maaşları bayram öncesi yatmayacagı gün gibi ortadaydı 20 arefeydi öncesi cumartesi pazar cuma net açıklama yapılırdı yatacak olsaydı ayın 17. cumadan tut 2022 maaş başlangıc günü ayın 6 na kadar tam 19 gün lük bir zaman var dilimi var 19 gün önce bayrama tekavül eden hangi hükümetlerde erken yatırılmış 2022 maaşları tarihte bir ilkini görmek mümkün değildir hele ki şuan politikalar kızışmış ve belli edilmek istenilmese de ekonumik bir kriz varken ben bir an bile verileceğine ihtimal vermedim engellilerin adeta dışlandığı bir bakış açısı varken çok imkansız bir bekleyişti ben yanılmadım dini bayramlarda ben bayramın 3.4 gününde evde bakım maaşlarının sizin tabirinizle yardım paralarının yattığını gördüm hayırlısı olsun hakkımızda mevlam yardımcımız olsun arkadaslar

septik

Editör
Editör
İlk olarak ptt çalışanı, müdürü vs neyse anca kendi düşünce fikrini söyleyebilir aynı durum sydv çalışanı müdürü vs, veya vali, vali yardımcısı vs , nedenine gelince bu kişilerin 2022 maaşları yasa, yönetmelik hakkında bir hareket yapmaları mümkün değil, bu konu Sosyal güvenlik ve sigorta bakanlığının alacağı kararlar geçerlidir ve hazineye aldığı kararlar yani değiştirdiği yasa yönetmelik gereğince yaptığı değişiklierin maliyetini bildirir neyse rakam ilgili birimlere gönderir, o birimlerde ödemeleri yapar, konuda orada kapanır.

Bulut arkadaşıma cevaben dövizle hiç alakası yok, inan bana ekonomiyle bile alakası yok, engelliye ödenen para tl, geçen gün yazmıştım 10 buçuk milyon emekliye ikramiyesini ayın 26 sından sonra maaş alanlar haricinde diğer emeklkilerin maaşlarını erken yatırdı ee buraya kadar sorun yoktuda 650 bin engellimi sorun olduki, hiç alakası yok haziranda seçim öncesi hükümetin yine 2022 ye bağlı 65 yaş üstü maaşlarına 266 tl den 500 tl artı zamla beraber ödeneceğini duyurduğu ve bir sonraki maaşta bu ödemeyi yapmak zorunda olduğunu bildiği için gerekli bakanlığı görevlendirdi, bu arada 2022 maaşlarıyla ilgili işlerine gelen talepleri yani aylık ödenmesine yönelik değişiklikler bakanlığın birleşmesinden dolayı gecikti, zannetmeyinki resmi tatile denk gelsin diye özel bir uğraş yapılmadı yönetmelik eylülden önce değişecekti ve o zamana anca yetişti, kısacası eylül ödemelerinden önce yeni değişiklikler yapılacaktı ama tarihi belli değildi.

nedengi arkadaşım, ülkemizde herşeymi ithal malı sanıyorsun hayır değil insanlarımızın fırsatçılığı yüzünden herşeye zam var, üstelik yerli mallara bile petrol ürünlerine dövize bağlı artış oldu yakıt anlamında yani taşıma nakil gibi ton başına bir kaç lira bir artış olduysada bu durumu fırsata çevirenler kilo başına bir kaç lira olarak yansıtıyorlar, tl ile ödemelerde sorun çıkmaz fakat hükümet akılcı davranıp enflasyonun artmaması açısından para basmak yerine mali disipline gayret ediyor, yani anlayacağın devletin cebinden zaten 15-20 gün sonra çıkacak zorunlu ödemeleri erken ödememekle eline çokta fazla bir kazanç sağlayamaz.

Mehmet bey, yasa veya yönetmelikte geçmişe yönelik bir uygulama olacaksa bunu yasa yönetmelikte geçici madde olarak belirtir ve tarih verir, diyebilirki bu yasa yönetmelik değişikliği şu tarihten itibaren geçerlidir. şu konuda haklısınız yukarda arkadaşımızında bahsettiği gibi 50 tl lik ürünü 95 tl ye almak demek yıllık enflasyonu aşırı artırır buda normal emekli memur ve diğer ödemelerin zorunlu olarak fazlasıyla zam yapma ihtiyacı doğar, peki para basmadan ki para basmak enflasyonu arttıracaktır çünkü basılan paranın karşılığı yoktur, ödemeleri gününde ve eksiksiz ödemek için yapılması gereken tek şey hazinende yeterli naktin bulunması lazım, bu durumda nerden ne kadar gelir elde ederim diyerek gelir sağlayıcı ne varsa devreye sokulması gayet normal. Bayram öncesi ödeme yapılmayacağını tek iddaa eden bendim, hatta bazı arkadaşlarla baklavasına dahi iddaaya girdim, nedeni yönetmeliğin eylül ödemesi önce değişeceğini ve yönetmelik değişmedende herhangi bir ödeme yapamayacaklarını bilmemden kaynaklanıyordu.

Son düzenleme:

serbetcimehmet

Üye
Üye
aynen öyle söylediklerinize katılıyorum, benim size bahsettiğim ptt çalışanı olayını takılmayınız tabiki o şahsi fikrini söyledi bunu da ben belirttim resmi bir kaynağa dayanagı yoktur, fakat ben işin siyasi boyutuna girmekten kaçındım, lakin bilinen bir gercek var her ne kadar da bahsedilmek istenmesede ekonomik bir kriz varsebebleri belli konular dış münasebetler amarika ile olan polemikler üretmeden çok tüketime eğilmiş bir TÜRKİYE betona gömülmüş yatırımlar vs vs vs konuşmak istediğim bu değil bu 2022 maaşlarının aylığa dönüşümü ile gündeme gelen sürec öncesinde kadar 3 aylıkların peşin ödendiği hiç gündeme gelmemişti belki de bir çoğumuz bilmiyorduk yada ilk bağlandığında kişilere bu maaşlar peşin ödenen bir aylıktır diye belkide kimseye bildirilmedi yada bilmiyorduk her neyse, eğer şayet önceden bilinseydi ya kimse aylık olsun diye ki epey efor sarf edildi aylık olsun diye şimdi 2 aylığımız gitti diye feryatlar yükselmezdi yada bilinçli olunurdu ona göre aylığa dönülsün yada dönülmesin diye daha bir kararlı kapanya olurdukimse de kimseye aylığımı yediniz diye feryatlar yükselmezdi, bilemiyorum söylemlerimde yanlışsam özür dilerim.bende kimse madur edilmesin istiyorum yada bişeylere karsı oldugumdan yada tasvip ettiğimden değil, yanlış anlaşılmak istemem , saygı ve sevgilerimle hakkımızda hayırlısı olsun arkadaslar mevlam devlete millete zeval vermesin.

septik

Editör
Editör
Aslında herkes kendini ilgilendiren başlıklar dışındaki soru cevapları okusa konuya hakim olurdu, belki bin kere maaşım bağlandı kaç para alırım sorusuna peşin yatan maaştan bahsetmişimdir.Zaten kimse mağdur olmasın, konularımızda ister istemez siyasete mecbur kalıyoruz, fakat yalnışı eleştirmek kadar doğal birşey olamaz, nasılki her çıkan yasayı bil bilme biliyomuşsun gibi sorumlu tutuluyorsak, herkes hakkını savunmakla mükellef.

Sizin efendiliğiniz ve inceliğinizden zaten eminim, yukardada belirttiğim gibi eleştiri yapmassak kendimizden şüphe etmemiz gerektiği gibi, her konuyu takip edemiyoruz dolayısı ile konuya uzak kalıncada neden bu böyle yok böyle olmalı gibi kişisel fikirlerimizi ortaya atıyoruz. Keşke işlerde öyle yürüseydi.

septik

Editör
Editör
Ayrıca [MENTION=1932]serbetcimehmet[/MENTION] e devlet güncellemesinin sadece ödeme günlerinin dönemin kelimesi kaldırılıp ayın ve geçmiş sydv istek talep sonuçlarının yayınlanması dışında halen 2022 maaşları yılın aralık, mart, haziran ve eylül aylarında ödenir cümlesi her ayın açıklamasının üzerinde durduğu sürece hiç bir anlamı yoktur, bu sebeble açıklama yapma ihtiyacı duymadım.

septik

Editör
Editör
Ayrıca [MENTION=1932]serbetcimehmet[/MENTION] e devlet güncellemesinin sadece ödeme günlerinin dönemin kelimesi kaldırılıp ayın ve geçmiş sydv istek talep sonuçlarının yayınlanması dışında halen 2022 maaşları yılın aralık, mart, haziran ve eylül aylarında ödenir cümlesi her ayın açıklamasının üzerinde durduğu sürece hiç bir anlamı yoktur, bu sebeble açıklama yapma ihtiyacı duymadım.

serbetcimehmet

Üye
Üye
Toplam ödeme tutarı alanı, ilgili yardım türünün Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri sisteminden verilmeye başlandığı tarihten itibaren verilmiş olan toplam ödeme tutarını belirtmektedir.
2022 sayılı Kanun kapsamında ödenen yaşlı ve engelli aylıkları için ödemeler Mart-Haziran-Eylül ve Aralık aylarında yapılmaktadır.
Doğum yılının son rakamı,
• 0 veya 5 olanlar ilgili ayın 5’i,
• 1 veya 6 olanlar ilgili ayın 6’sı,
• 2 veya 7 olanlar ilgili ayın 7’si,
• 3 veya 8 olanlar ilgili ayın 8’i,
• 4 veya 9 olanlar ilgili ayın 9’u
itibarıyla ödemelerini alabileceklerdir.

ewt sadece 2022 yardım grubu diye adlandırılmış başka güncelleme yok , zaten bende farklı bişey söylemedim sizlerinde dile getirdiğiniz gibi tarih belli olmadıkca açıklama yapılmadıkca netlik kazanmayacak ayın 3/4 de ki güncellemelerde göreceğiz neyin ne oldugunu ben sadece hakkımızda hayırlısı neyse o olsun düşüncesindeyim

septik

Editör
Editör
Geçmiş konularda defalarca nedenlerini açıklamaya çalışmıştık, 2022 maaşları peşin yatıyordu şimdi aylığa dönünce yine peşin fakat üç aylık toplu ödeme yapılmayacağı için maaşlar üçe bölünerek ödenecek.

selcuk0068

Üye
Üye
Geçmiş konularda defalarca nedenlerini açıklamaya çalışmıştık, 2022 maaşları peşin yatıyordu şimdi aylığa dönünce yine peşin fakat üç aylık toplu ödeme yapılmayacağı için maaşlar üçe bölünerek ödenecek.
Yani Eylül'de 650 TL alacağız benim aklıma yatmayan temmuz ve ağustos ayları ne olacak 1300 TL gibi bir rakam var bu devlete kalacak bu durum da

GM 8 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör
Temmuz ağustos zaten haziranda ödenmişti, peşinden kastım oydu.

nadengi30

Üye
Üye
Ben (peşin ödenir) sözünü önceden ödeme olarak görmüyorum. Bu söz taksitle,senetle,çek ile veya başka bir ödeme aracı ile ödeme yapma kelimesinin bu maaşlardaki ödeme şeklidir diye düşünüyorum.ne olursa olsun aylık olması çok daha iyi,çünkü 3 ay çok uzun süre

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serbetcimehmet

Üye
Üye
Geride kalan 2 ayimiz ne olacak peki 1950 alacamiz yerde 650 TL alcaz haksızlık bence

2022 maaşlar maaş ödeme dönemleri başında peşin ödenir, haziran temmuz agustos dönemi 3 aylık peşin olarak haziranda ödenir dolaysıyle haziran temmuz agustos maaşlarını aldık 3 aylık olsaydı eylülde eylül ekim kasım maaşlarını eylül ödeme döneminde peşin alacakdık bu anlayışa göre aylığa dönülünce 2022 maaşları elülde aya düşen mebla alınacak ve akabindeki aylarda her ayın 6. da başlayan maaş günlerine göre herkes 650+ varsa zamlar ı eklenip alınacak peşin ödenen ibaresiyle hiç bir hak kaybı yoktur hayırlı olsun

serbetcimehmet

Üye
Üye
Geride kalan 2 ayimiz ne olacak peki 1950 alacamiz yerde 650 TL alcaz haksızlık bence

2022 maaşlar maaş ödeme dönemleri başında peşin ödenir, haziran temmuz agustos dönemi 3 aylık peşin olarak haziranda ödenir dolaysıyle haziran temmuz agustos maaşlarını aldık 3 aylık olsaydı eylülde eylül ekim kasım maaşlarını eylül ödeme döneminde peşin alacakdık bu anlayışa göre aylığa dönülünce 2022 maaşları elülde aya düşen mebla alınacak ve akabindeki aylarda her ayın 6. da başlayan maaş günlerine göre herkes 650+ varsa zamlar ı eklenip alınacak peşin ödenen ibaresiyle hiç bir hak kaybı yoktur hayırlı olsun

anatomie

Üye
Üye

teşekkürler abi..

septik

Editör
Editör
[MENTION=22275]Kuzeyim[/MENTION]

Size cevap verdiğim sayfayı ıskalamışsınız, :) ama olsun.. Rica ederim.

Tekerlekli Sandalye