Facebook 'un zaferi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Facebook...internet dünyasının fenomeni. Olmazsa olmazlarından sayılan ama (nedeni bende saklı) hep uzak durduğum, hoşlanmadığım hatta çoğu zaman karşı olduğum sosyal paylaşım sitesi. Twettere destekliyorum ama face bana hep gereksiz ve üzücü gelirdi taa ki aşağıdaki haberi okuyuncaya kadar. Demek ki facede bu kadar faydalı şeylerde paylaşılıyormuş. Helal olsun dedim içimden binlerce kez. Bu dünyada sadece kendi için yaşayan değilde yeryüzündeki başka insanlarında olduğunu hatırlayan ve onlar adına bir şeyler yapmak isteyenlerde varmış. Cesaretin ve içtenliğin böylesine helal olsun!

Göğsünü açarak hayat kurtardı!

Lisa Royle isimli kadın Facebook'ta göğsünün fotoğrafını paylaşarak binlerce kişinin hayatını kurtardı.

gogsunu-acarak-hayat-kurtardi-5654865.Jpeg

Göğüs kanseri teşhisi nedeniyle mastektomi yani göğüslerinin alınmasını ameliyatının öncesinde göğsünün fotoğrafını Facebook üzerinden paylaşan kadının bu paylaşımı bir anda binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Oldukça olağan görünen bir değişikliğin aslında göğüs kanserini işaret edebileceğine dikkat çekmek isteyen kadın herkesi bilinçlendirmek adına yaptığıyla takdir topladı.

Fotoğrafı paylaşırken "Asla kendi göğsümün fotoğrafını paylaşacağım aklıma gelmezdi. Ancak önümüzdeki hasta kesilmeden önce bunu yapmak istedim. Kolaylıkla gözden kaçırabileceğimiz ufak çukurlar başka şeylerin belirtisi olabilir" dedi.

Tekerlekli Sandalye