Fatma Şahin Bu akşam TRT HABER'de twitter üzerinden soruları yanıtlayacak

ender

Üye
Üye
slm arkadaşlar fatma şahin kişisel twiter hesabından aynen şunu yazdı

Saat 22.40’ta TRT Haber’de Neler Oluyor? Programında Ahmet Böken’in sorularını yanıtlayacağım

varmısınız akşam soru yağmuruna tutalım bakanı

proğramın sunucusu ahmet bökenin twiter adresi soruları buraya yazmamız gerekiyormuş arkadaşlar hadi bakalım soru yağmuruna tutalım şimdiden yazmaya başlayalım ki sorular biriksin proğram esnasındada yazalım

soruları bu hesaba yazalım : https://twitter.com/a_ahmetboken

ender

Üye
Üye
bilmiyorum genel olarak bir konuşma bekliyorum ama sorularımız çok olursa sunucu sorabilir alımları ve kadro sayısını sormamızda fayda var

marcus_oredius

Üye
Üye
proğram bittikten sonra burda toplanıp yorumlayalım arkadaşlar.

gülümse_hayata

Üye
Üye
ÖMSS'de 2. atamalar yıl sonuna kaldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin TRT Haber'de Ahmet Böken'in sunduğu "Neler Oluyor" programınına konuk oldu.

Bir çok konuya değinen Bakan Şahin engelli memur adaylarının merakla beklediği ÖMSS sorularına şöyle cevap verdi.

"Engelli istihdamında 21 bin açığımız var. Biz bu sınavı 2 yıllığına yaptık. 2 yıl geçerli bu sınav. 7 bin kadronun 5 binine atama yaptık. 2 bin kadroya yıl sonuna kadar atama yapacağız inşallah. Atama sürecini hızlandıracak mekanizmaları güçlendiriyoruz biz."

Fatma Şahin: İkinci atamalar yıl sonunda

Fatma Şahin, uygulamaya girecek olan "Koruyucu aile " sisteminin ayrıntılarını anlattı.

Fatma Şahin, toplumda, koruyucu aile sisteminin yanlış algılandığına dikkat çekerek, yeni yönetmelikle miras hakkı dışında koruyucu ailenin, evlat edinme uygulamasından farkı olmadığını belirtti.

Şahin şöyle devam etti:

"Koruyucu aile sistemine geçiyoruz. Evlat edinme, hukuki olarak yavaş çalışıyor, bir taraftan koruyucu aile sistemi dediğimiz velayet, vesayet olmadan, miras hakkı olmadan mali destekle yardımcı olarak 8 bin aileye destek verdik, ailesine götürdük. Şimdi yeni yönetmeliği de hazırladık. Zannediliyor ki koruyucu ailede hafta sonu alacaksın gezdireceksin, götüreceksin öyle bir şey yok. Koruyucu aile nedir diyor? Evlat edinme sisteminin aynı, tek fark miras hakkı yok. Her şey aynı, beraber yaşıyor. 14 bin çocuğumuzun sıcak yuvada daha iyi yetişmesi için bütün bunlar... Şu anda bin yüz koruyucu aile var, yeni yönetmelik ve koruyucu aile ciddi manada yükseleceğine inanıyorum."

TRT

derderbo

Üye
Üye
Bu programin sunuclugunu yapan spiker encok twit ve msj aldigi OMSS konusunu sadece 2 soruyla ve 5 dakkayla sinirlandirdi halbuki diger konularda en az 25dk konustu omss sorusunu sordu sonra hemen araya baska konu girdi eminimki encok engelli arkadaslar tarafindan izlendi yazik oldu

marcus_oredius

Üye
Üye
şu andaki belirsizlik her zaman ömss nin üzerindeki kara bulut oldu. hatırlarsanız sınav tarihi sınav sonuçunun açıklanması tercihler ve tercihlerin açıklanmasında hep son dakikaya kadar bir belirsizlik oldu.

derderbo biliyorum bu senin ve atanamayan diğer arkadaşların üzerinde çok büyükbir baskı yapıyor. ne olacak nasıl olacak ne zaman olacak. bu sorular her sabah aklınızdan geçtiğini biliyorum. benimde geçti. aylarca bilgisayara başında geçirdiğim zamanın haddi hesabı yok. şu anda bile 2 tercihlerin ne zaman olacak diyerek sürekli olarak internette araştırıyorum. lütfen umudunu kaybetme.

bu politik proğramlar genel olarak açıklayıcı olmaktan çok daha sorulara yer bırakır.

okuduklarımdan benim aklıma takılan sorular.
1. yıl sonunda ek yerleştirme mi olacak 2 tercih mi olacak
2. sadece 2000 kadro mu alınacak yoksa daha fazla mı
3. tercih yapan arkadaşların tercih kılavuzunda kadro dağılımı nasıl olacak
4. kura olacak mı

bu gibi soruları düşünüyorum.
umarım en kısa zamanda tercih tarihi açıklanırda bizde toplu olarak tutuğumuz nefeslerimizi verebiliriz.

derderbo

Üye
Üye
marcus oriudus kardesim bilgilerin icin Allah razi olsun senden yeni isin hayirli ugurlu olsun Allah seni ve aileni herturlu kaza ve belalardan korusun Allah'a emanet olunuz bu arada sanirim yassax kardesimde uzulmemistir herhalde onada selamlarimi iletiyorum

marcus_oredius

Üye
Üye
derderbo her zaman her türlü sorun için burdayım. hep beraber atlatacaz bu belirsizlikleri.

mr.boris

Üye
Üye
şu andaki belirsizlik her zaman ömss nin üzerindeki kara bulut oldu. hatırlarsanız sınav tarihi sınav sonuçunun açıklanması tercihler ve tercihlerin açıklanmasında hep son dakikaya kadar bir belirsizlik oldu.

derderbo biliyorum bu senin ve atanamayan diğer arkadaşların üzerinde çok büyükbir baskı yapıyor. ne olacak nasıl olacak ne zaman olacak. bu sorular her sabah aklınızdan geçtiğini biliyorum. benimde geçti. aylarca bilgisayara başında geçirdiğim zamanın haddi hesabı yok. şu anda bile 2 tercihlerin ne zaman olacak diyerek sürekli olarak internette araştırıyorum. lütfen umudunu kaybetme.

bu politik proğramlar genel olarak açıklayıcı olmaktan çok daha sorulara yer bırakır.

okuduklarımdan benim aklıma takılan sorular.
1. yıl sonunda ek yerleştirme mi olacak 2 tercih mi olacak
2. sadece 2000 kadro mu alınacak yoksa daha fazla mı
3. tercih yapan arkadaşların tercih kılavuzunda kadro dağılımı nasıl olacak
4. kura olacak mı

bu gibi soruları düşünüyorum.
umarım en kısa zamanda tercih tarihi açıklanırda bizde toplu olarak tutuğumuz nefeslerimizi verebiliriz.

İnş. hayırlısı neyse o olsun.Sabırsızlıkla bekliyoruz yeni atamaları.Benim kafama da bugün yeni olacak il ve ilçeler için bize de kontejan açarlar mı sorusu geldi.Bekleyip görücez.

marcus_oredius

Üye
Üye
büyük ihtimal sonuçta yeni oluşan yönetim ve kadrolar oluşacaktır

YassaX

Üye
Üye
marcus oriudus kardesim bilgilerin icin Allah razi olsun senden yeni isin hayirli ugurlu olsun Allah seni ve aileni herturlu kaza ve belalardan korusun Allah'a emanet olunuz bu arada sanirim yassax kardesimde uzulmemistir herhalde onada selamlarimi iletiyorum

derderbo ; 3 Ekim 2011 Tarihinde yayınlanan ÖMSS Yönetmeliği'nden ( 1 Yılı Gecti ) bu yana acıya alıştık . Üzüntüye - Belirsizliğe - Sessizliğe - Yanlış Tarihlere- Sözde Durulmamalara vs vs çok alıştırdılar bizleri ... Benim TRT Haber'de Canlı olarak izlediğim Bakan Fatma ŞAHİN'in konuşmalarından anladığım şudur : 2013 e kadar atama filan olmaz. Ek Atama tarih oldu bu arada . Olacaksa ikinci atamalar olacak . 2013 Ocak - Şubat Ayından sonra beklentimiz olsun diyorum. Ayrıca ; sitelerde gecmeyen bir konu var : Yetkinin Başbakanlıkta ve Tel elde toplanması ; atamların o şekilde daha hızlı ve çabuk yapılması . Bakan Fatma ŞAHİN Konunun Başbakan a iletildiğini ve Bakan Faruk ÇELİK ile görüşmelerin devam ettiğini ifade etmişlerdir . Ayrıca ; Devlet Kurumları ; Devlet Personel Başkanlığına Özürlü Memur Açıklarını 1-31 Ekim 2012 Tarihleri arasında ileteceklerini bu iletilen acıklarında 2013 için olduğunu hatırlatmak isterim. Kısaca ; Kalan 2.492 Kontenjan + Yeni Kontenjanlardan tahminim 5.000 daha olur, 2013 te yine 7.000 e yakın kontenjan olur . Ayrıca Atanıpta Gitmeyenler , uygunluk alamayanlar vs onlari da yeniden bu kontenjanlara dahil edebilirler ... Benim kısa ve öz olarak yorumlarım bu şekildedir ...

Saygılar ...

ervah

Üye
Üye
2. tercihleri yıl sonuna bıraktığını ifade etti sayın Fatma Şahin...Yani bi kez daha öğrendikki Fatma Hanım 1. ay dediği zaman biz 3. ay anlamalıyız:)
İşin şu kısmınıda yatsımamaız gerek en azından çözüm üretiliyor...

mr.boris

Üye
Üye
Bu ek atamalarda lise mezunlarına tahminen kaç bin kişi alım olur yassax?

derderbo

Üye
Üye
mr.boris kardes bu soruna sanirim kimse net cvp veremez diye dusunuyorum.kendi sahsi fikrim olarak bin kadroya yakin 1.atamada bos kalan,atanipta gidemeyen veya ise uygunlugu onaylanmayan lise kadrosu kaldi.bunun ustune 2.atamalarda 2500de diger kurumlar kadro acsa toplam 3500 kadro olur bunun 2500den fazlasi duzmemurluk olur.mart nisan gibi tercihe cikilir haziran temmuz gibi atamalar olur.Ek atamalari 2.atamalarla birlestirseler genel omss kadrosu 10 bini bulur diye dusunuyorum.sizlerin bir ongorunuz varmi bu konuda

marcus_oredius

Üye
Üye
ben hala kasım ayında olabileceğini düşünüyorum 2 tercihlerin.

YassaX

Üye
Üye

mr.boris ; Bence Sayıdan Çok Atamanın Ne Zaman Olacağı Önemli . Yaklasık 5.000 - 7.000 Arası Toplamda Atama Olursa . Yine 2.000 - 3.000 Arası Lise Olur Zannımca . Hayırlısı & Hayırlı Zamanda Olur İNŞALLAH ...

marcus_oredius

Üye
Üye
benim kendi kişisel tahminim akatrılan 2000 ek kontenjanının çoğunluğu lisans ve önlisan olduğundan benim tahminim 2000-2500 lise 2000 önlisans 2000 lisans şeklinde olacağıdır.

Tekerlekli Sandalye