Fixnet Engelli İndirimi Sorunu

sasmaz

Üye
Üye
https://www.fixnet.com.tr/anasayfa internet sağlayıcısından 02.10.2020 tarihine kadar engelli olduğum için tarafıma engelli indirimi tanımlanarak (24mbps'e kadar 42.85 TL ödüyordum.) indirimli hizmet almaya devam ediyordum. 02.10.2020 tarihi itibariyle kendileri beni arayarak ''benim onayım olmadan ve fikrim alınmadan'' sözüm ona altyapı yenilenmesi sebebiyle beni 1 üst tarifeye geçireceklerini belirttiler.

Kendilerine uzun yıllardır müşterileri olduğumu ve tarifemin engelli olduğum için engelli tarifesi olduğunu, yeni pakette de eskisi gibi engelli indiriminden yararlanmak istediğimi ve kanunen firmaların belirli bir % ile engelli indirimi yapmalarının da şart/mecburi olduğunu hatırlattım.

Farklı zaman dilimlerinde görüştüğüm Fixnet elemanları her defasında bana artık bu indirimden yararlanamayacağımı, (normal tarife ücreti olan 35mbps'e kadar 74 TL ödemem gerektiğini) Türk Telekom ile problem yaşadıklarını ve engellilere indirim yapmamaları konusunda kendilerine baskı yapıldığını, sözüm ona engelli indiriminin belirli bir abone sayısı kadar uygulanabilir olduğunu (kanunen engelli hakları mevzuatında böyle bir kota söz konusu bile değil), bu zamana dek kullandığım indirimli hakları avantaj olarak görmem gerektiğini,bir nevi bunun bir şirket politikası olduğunu ve bir sürü avukatlarının olduğunun da altını çizerek dilediğim yere şikayet edebileceğimi söylediler.

Nihayetinde tarafıma verilen cevaplardan anladığım şudur ki;Şirket engelli indirimi söz konusu olduğunda yeni tarifeye engelli indirimi tanımlamak veya var olan hakkın sürdürülebilmesi noktasında kanuni sorumluluğu dikkate almak yerine kendi inisiyatifini kullanıyor.

BTK veritabanında bu şirket yer almadığından dolayı şikayette edemiyorum.

Sizlerden ricam bu durumla alakalı ne yapabilirim?Yada engelli indiriminden yararlanabileceğim önerebileceğniz farklı bir operatör var mı? Teşekkürler.

Tekerlekli Sandalye