Gelir Kaynağınız Nedir?

Gelir Kaynağınız Nedir?

• Kullanılan toplam oy
    0

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Aslında bu gün için başka bir anket planlamıştım. Gelen istek üzerine bir şık daha ekleyerek yine bizlerle ilgili olan bir durumu arz edeceğiz.
Katılımlarınızı bekleriz. Boş geçmeyelim :)

septik

Editör
Editör
Arkadaşlarım, cevap verme zorunluluğunuz yoktur bu bilinçle açık yürekli davranmanız kişisel anlamda cesaret sınavını göstermektir:)

:)Gerçekte sorulmaması geren sorudur .................. gelir seviyesi engelli isen başına gelebilecek en kötü sorudur.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam septik,

Soru aslında gelir seviyesi değil yada ne kadar gelire sahip olduğunuz değil sadece gelir kaynağınız şeklinde sorulması gereken bir sorudur arkadaşım :) ayrıca kimin ne kadar geliri olduğu bence de sorulmaması gereken bir sorudur. Bu konuda bir yanlış anlaşılma var ise düzeltmek istedim.

Engelilerin gelir kaynağı hangi tür olursa olsun sonuçta yaşamak için belirli bir gelire sahip olabilmek gerekliliği yadsınamayacağına göre bu anlamda kimsenin açık yürekliliğini ortaya dökmesine de gerek yok ama gel sen memnun ol diye söyleyeyim tek gelir kaynağım bankada çalışarak aldığım ücretti. Hep emekli olmayı diledim ne zaman sağlık sorunlarım tavan yapsa herşeyi yarım bırakmaktan öyle çok korkardım ki biran önce emekli olmak, sabit bir gelire sahip olmak isterdim. Yine bir ameliyat öncesi doldurduğum prim günüm geldi ve kararımı verdim. Geriye dönüşüm olmasa bile hiç değilse oğluma emeklilik tazminatım ve 25 yaşına kadar alabileceği bir emekli maaşım kalacaktı ama sonuç hiç ummadığım kadar güzel olunca birde malum emekli maaşı yeterli gelmediği için yeniden iş hayatına geri döndüm :)

Bir üstadımın deyişiyle çifte kavrulmuş maaşım var tıpkı çifte kavrulan herşey gibi çok lezzetli ikiside benim alın terimin, acıyla geçen yıllarımın ve emeklerimin meyvesi :) şimdilik mutluyum ama daha ne kadar çalışmaya devam edebilirim işte onu bilemiyorum bankada bazen bu son işgünümmüş diyebiliyorum bazen de ayaklarım beni işyerine taşıdığı sürece çalışmaktan vazgeçemem diye düşünüyorum.

Gelir kaynağına sahip olabilmek her insan için ne kadar önemliyse biz engelliler için çok daha önemli. Çünkü bizlerin sağlık harcamaları ve diğer giderlerimiz çok daha fazla olduğu için ben tüm arkadaşlarım adına yaşamsal ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek ve tek başınıza ekonomik özgürlüğe sahip olabilmeniz için kaynaklarınızın tatminkar,bol ve bereketli olmasını diliyorum.

Gönlünüzden sevgi, cebinizden gelir kaynağı eksilmesin dileklerimle,

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Benim asıl gelir kaynağım "serbest çalışmaya" giriyor sanırım. :)
Seçenekler arasında böyle bir şık olmadığından ben diğeri işaretledim.

septik

Editör
Editör
Ceylan,

Hemen her kesimin engelli engelsiz sabit bir gelir kısacası emeklilik herkesin rüyası olmaya devam ediyordur diye düşünüyorum.

Benim bu aralar kendimi iyi ifade edememe gibi bir sorunum olduğunu düşünmeye başladım:) aslında sıkıntı şurda esprili bir dille anlatılan her konunun daha akılda kalıcı olduğunu düşündüğüm içindir bakım ve 2022 gelirlerinin verilip verilmemesi konusu da tamamen gelir odaklı yanlış bir duruma kaydığını düşünürsek aman diyeyim dedim hemen ilk başta:)

Ayrıca anket olayı çok yerinde bir konu senin başka bir yerdede söylediğin gibi insan içini dökmeli sorun nedir nasıl görünüyorum kabul görürmüyüm gibi kişisel takıntıları atması ben buyum diyecek güce sahip olduğunu diğer açıklamalardan alacağı cesaretle her yönüyle süper bir durum,genel anlamda facebook sayfalarında doğru gördüğümüz bir çok şair düşünür ve diğer yazıları yayınlanır fakat gel gelelim konu şahsımıza gelmediği sürecede sorun yok gibidir,

Anket şimdiden görüyorum ki çok yerinde bir gidişi var benim şu tarz bir engelim var, alışkanlıklarım şunlar, şunları kullanırım şunlardan hoşlanmam,şunlar benim tarzım, fikir ler konusuna kadar gider hani bir yerde 100 konu bulurum demişsin :) takıldığın yerde hemen haber ver.

Evlilik konusu açmıştık hatırlarsanız çok ciddi bir durum ama bu anket konusunun evlenmeyi düşünenler içinde ayrıca bir fayda sağlıyacağını düşünüyorum.

sinandeniz

Üye
Üye
iyi ama ankette şık eksikliği var eksik şık ta şu Çalışmıyorum kimseden destek almıyorum acımdan ölüyorum yani ankete katılanlarımızda dediğim kritaldede katılıcı vardır hadi acımdan ölüyorumu ben öle accık latife olsun diye cümlenin sonun ekledim ama çalışmıyorum kimseden destek almıyorum şıkkı kesinlikle olmalı olmalı ki zaten bu anketlerin asli amacı nedir insanların bulundukları yaşadıkları konumu ortaya koymak haksızmıyım haklıyım ü

mesela ben bile bana uygun bi şık bulamadım bana uyguna yakın şıkkı dürttüm :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
iyi ama ankette şık eksikliği var eksik şık ta şu Çalışmıyorum kimseden destek almıyorum acımdan ölüyorum yani ankete katılanlarımızda dediğim kritaldede katılıcı vardır hadi acımdan ölüyorumu ben öle accık latife olsun diye cümlenin sonun ekledim ama çalışmıyorum kimseden destek almıyorum şıkkı kesinlikle olmalı olmalı ki zaten bu anketlerin asli amacı nedir insanların bulundukları yaşadıkları konumu ortaya koymak haksızmıyım haklıyım ü

mesela ben bile bana uygun bi şık bulamadım bana uyguna yakın şıkkı dürttüm :)

Selam kardeşim,

Hep muhalefet olmak zorunda mısın? Aslında seni Kılıçdaroğlu'nun yerine getirmeli iyi muhalefetçisin tebrikler :) şıklarda çalışmıyorum olmasaydı tamam çok haklısın derdim ama bu sefer yanıldın kardeşim hem bence kimseden destek almadığın falan da yok ki! Sonuçta ailenle kalıyorsun, baban emekli ve birlikte yaşadığın için kira, elektrik, su, internet vb. giderlerinde sanırım emekli babacığın tarafından karşılanıyor.
Senden çok daha zor koşullar altında yaşamaya çalışan engelliler olduğunu hatırlatmak isterim.

Bir de şöyle düşün ya bu hayatta kimsen olmasaydı? O zaman ne yapardın? Bu soruyu düşündüğünde ne kadar şanslı olduğunu anlayacaksın.

Sağlıcakla kal,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Ceylan,

Hemen her kesimin engelli engelsiz sabit bir gelir kısacası emeklilik herkesin rüyası olmaya devam ediyordur diye düşünüyorum.

Benim bu aralar kendimi iyi ifade edememe gibi bir sorunum olduğunu düşünmeye başladım:) aslında sıkıntı şurda esprili bir dille anlatılan her konunun daha akılda kalıcı olduğunu düşündüğüm içindir bakım ve 2022 gelirlerinin verilip verilmemesi konusu da tamamen gelir odaklı yanlış bir duruma kaydığını düşünürsek aman diyeyim dedim hemen ilk başta:)

Ayrıca anket olayı çok yerinde bir konu senin başka bir yerdede söylediğin gibi insan içini dökmeli sorun nedir nasıl görünüyorum kabul görürmüyüm gibi kişisel takıntıları atması ben buyum diyecek güce sahip olduğunu diğer açıklamalardan alacağı cesaretle her yönüyle süper bir durum,genel anlamda facebook sayfalarında doğru gördüğümüz bir çok şair düşünür ve diğer yazıları yayınlanır fakat gel gelelim konu şahsımıza gelmediği sürecede sorun yok gibidir,

Anket şimdiden görüyorum ki çok yerinde bir gidişi var benim şu tarz bir engelim var, alışkanlıklarım şunlar, şunları kullanırım şunlardan hoşlanmam,şunlar benim tarzım, fikir ler konusuna kadar gider hani bir yerde 100 konu bulurum demişsin :) takıldığın yerde hemen haber ver.

Evlilik konusu açmıştık hatırlarsanız çok ciddi bir durum ama bu anket konusunun evlenmeyi düşünenler içinde ayrıca bir fayda sağlıyacağını düşünüyorum.

Selam septik,

Artık gece uykusuzluğundan mıdır yoksa sitenin gece nöbetçisi oluşundan mıdır bilmiyorum ama arkadaşım bu aralar bir kavram kargaşası yaşadığından ben eminim :)

Anket fikrini çok beğendiğini görüyorum o halde yeni konu anketlerini senden bekliyoruz ama bu arada yazmadan geçemiyorum beni bağışla :) anket ile evlilik kategorisini ne diye birbiriyle bağdaştırırsın ki? :) ( uyku eksikliğinin zararları olsa gerek)

Sevgiyle kal, paylaşımla kal,

septik

Editör
Editör
Ceylan, inan şaka yaptığını düşünüyorum,

Uykusuzluk kısmında haklısın bende anlam veremiyorum, ( uyku eksikliğinin zararları olsa gerek) bu cümlenede katılmıyorum.

Anketin nasıl evlilikle bağdaştırdığım kısmı ise çok basit senin bunu çözememen ise garip ,diyelim bir üyemiz bir başka üyemizin dikkatini çekti ve kendisine söylemeden önce mutlaka hakkında bilgi sahibi olmak ister ve üye nikine tıkladığı anda tüm mesajlarını göster ve açtığı konular gibi bölümlerden ki anketler başlangıç itibarı ile engell durumu gelir durumu vs ve git gide kişiler hakkında daha çok bilgi sunmaya başlayacağa benzer, üyemiz hakkında ön bilgi edenir, bu durumun faydasız olacağını düşünmek bence yanlış.

septik

Editör
Editör
Sinan aynen devam muhalafet iyidir geniş düşünmeye davet eder, fikirlerini esirgeme hatta ankete katkın olsun bir kaç sence fikri yaz, yanındayım

sinandeniz

Üye
Üye
Tünaydın Tüm arkadaşlara selam olsun gazuz yarpa hanım ablaya da ;)

aşk olsun benimkisi muhalefetlik değilki sadece kafasındaki fikri belirten mazlum bir engelliyim bir ikincisi ben onları kendimi baz alarak yazmamıştım ki olabilir diye yazdıydım hem şunuda söylemek istermki bende hiçbir zaman ben diye birşey söz konusu dahi olmadı yani ister bu sitede olsun ister yaşantımızda olsun yani birşey yaparken kendim adına bir adım atmadım hep kendimi ortalarda hatta bazan arkalarda tuttum zaten başımada ne geldiyse bu yüzden geldi ve gelmekte ki keşke kendi adıma adımlar atabilsem keşke kendim için birşeylerin mücadelesini verebilsem seydim neyse saygı duyarım sende yazımı okuyup o kanıya varmışsın senin düşünceni ezip aklına kendi düşüncemi mülk sahibi yapamam :)

ha unutmadan şunuda diyim bubamdan veya herhangi bir başkasından asla bir yardım almıyorum internet faturamıda kendi iradem ve çabamla ödüyorum belirli bir gelir yok ama faturamı ve sigara paramı çıkartamicak kadarda değil yani haftalık 70TL ye eniştemin tühkanında tele bakıyorum oda yeti allaha çok şükür net ve sigarama

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Çalışmıyorum gelirim diger yollardan ama karanlık işler degil, yasaiçi yani:) evde yatış maaşı üç aylık beş yıllık kıl tüy:)

İskender Durgun

Üye
Üye
Ben emekliyim ve ayrıca sürekli iş göremezlik alıyorum.

Şu anda anket şaşırtıcı. Evde bakım maaşı alanlar neden acaba ankete katkıda bulunmazlar. Halbuki sitede en çok hit alan konu evde bakım maaşı yatan iller. İlginç!!!!

Sairane

Üye
Üye
Işsizim arkadaşlar. Yazarliğim hariç. :d

Tekerlekli Sandalye