Gelir testinde G0 çıkması

duman_ibo

Üye
Üye
Gelir testi yaptirdimda g0 asgari ücretten 3/1 yazıyor arkadaslar bu durumda engelli aylığı ve yeşil kart cikarabilirmiyim acaba

septik

Editör
Editör
Genel sağlık sigortanız (gss) devlet tarafından karşılanır. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına müracaatınızı yapın. %40 ve üzeri engelli raporunuz varsa ve hane geliriniz uygunsa engelli maaşı alabilirsiniz.

Son düzenleme:

duman_ibo

Üye
Üye
sadece babamin emekli maasi var hane 3 kisi ve ben ssk ya gitmem gerekiyormu mesala yesil kart icin

septik

Editör
Editör
Kişi başı gelir tespitini sydv yapacaktır. Ayrıca sgk na gitmeniz gerek yok.

Hane geliri hesap edilirken sadece eve giren net gelir dışında, oturulan ev kira ise gelirden düşülsede, diğer mal varlıklarının geitirileri, getirisi olmayan mal varlıklarının rayiç değerlerinin bir kısmı gelir olarak kabul edilir. Tüm bu hesaplamaları sydv yapacaktır.

Hanede 3 kişi iseniz x 2835 tl kişi başı gelir = 8505 tl gelir aşılmaması gerekir.

duman_ibo

Üye
Üye
simdi eski babamin maasi 6400 tl di son zamlari gore 6400 nun yuzde 30 8320 yapiyor bunuda 3 boldugumuzde kisi basina 2773 tl dusyor benim hesapladigima gore ev kira degil ama tabika fatura giderleri var ulasım falan yani benim 2022 maas olarak baglanirmi acaba

septik

Editör
Editör
Sizin hesaba göre engelli maaşı alabilirsiniz. Yalnız burada gözden kaçmaması gereken konu oturduğunuz ev haricinde hanedeki diğer fertlerin üzerine kayıtlı gelir sayılabilecek arsa, tarla, araç, vb şeyler yoksa size engelli maaş bağlanır.

Tekerlekli Sandalye