Gih memuruna temizlik yaptirilabilir mi?

gazap1347

Üye
Üye
Düz memura temizlik getir götür yaptırılabilir mi yasal mı eğer memur yapmak istemez karsı çıkarsa kim haklı olur

Birey

Üye
Üye
Bu saydığınız görevler Yardımcı Hizmetler sınıfına girenlerin görevidir. Düz memur Genel İdari hizmetler sınıfına dahil olduğu için ona yaptırmamaları lazım. Siz bir sendikaya üye iseniz sendika temsilcinize durumu anlatın ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini onlara sorun. Kendileri size yardımcı olabilecek şekilde yol göstereceklerdir. Sendikaya üye değilseniz "bence" sesinizi çıkarmayın önce bir sendikaya üye olun ve sonra dediğimi yapsanız iyi olur bence.

gazap1347

Üye
Üye
Bazı arkadaşlarım normal memur olsan bile seni hamal gibi çalıştırırlar yapmazsan atarlar felan diyorlar doğru olup olmadığını öğrenmek istiyorum ömssden 83 puan almıştım 2 atama dönemindede tercih yapmadım dershaneye gidiyorum ygs-lys hazırlık ama 27 nisandaki sınava girip memur olabilirsem olmak istiyorum %50 ortapedi engelim var kafama takılıyo böyle bir durum var mı

Birey

Üye
Üye
Hayır efendim orası dingonun ahırı değil, müdürler de oranın kralı değil! Kamuda sınıf hizmetleri mevcuttur, hangi sınıfın hangi işlerden sorumlu olduğu da yasalarca belirlenmiştir. Ben de taşınır kayıt kontrol görevini yaptığım sırada bu konuyu araştırmıştım. Müdürlerin sizi bir alt hizmet sınıfında görevlendirme hakkı olmadığına dair yasa okumuştum ama tam olarak aklımda değil. Şimdi yine aratırım bulursam buraya yazarım. Eğer aday memursanız evet atılma riskiniz var ama bunu yapacaklarını sanmıyorum yapacakları en kötü şey sizi bir ilçeye sürmek olacaktır. Aday memur değilseniz korkmayın babasından işinden atar gibi atamazlar sizi. Siz yine de her ihtimale karşı sendikasız hareket etmeyin çünkü konunun uzmanı onlardır.

Bazı arkadaşları tanıyorum, hizmetli olarak kazanmalarına rağmen engelli olduklarından dolayı masa başı iş yapıyorlar ( doğrusu da budur ) Siz ortopedik engelli olmanıza rağmen size temizlik yaptırdıkalrın iddia ediyorsunuz ki bu sizin müdürlerinizin ne kadar vicdansız olduğunu gösteriyor.

İsen Buga

Üye
Üye
ha ha ha ha...
Uykuda karabasan mı gördün?...
Sağdan soldan duyumlara inanma. Kendini ferah tut ve sınava gir. Hayrını gör...

Memur olduğunda herşeye evet deme, ben bilirim deme.
Yinede bilmem anlamam deme: Sadece amirinin verdiği görevi ne hızlı ne de yavaş yap. Ortasını bul gitsin...
Merak etme sana anlatılanların hiç biri doğru değil. Amirin sizin ne tür görev yapabileceğine bakar ona göre ayar çeker. Temizlik ve getir görüt gibi işler vermez ve veremez. Rahsat ol ve olayın akışına kendini rahat bırak..

gazap1347

Üye
Üye
Mesut ONUR, ben memur değilim yanlış anladınız ben şöyle dedim "Bazı arkadaşlarım normal memur olsan bile seni hamal gibi çalıştırırlar yapmazsan atarlar felan diyorlar doğru olup olmadığını öğrenmek istiyorum ömssden 83 puan almıştım 2 atama dönemindede tercih yapmadım dershaneye gidiyorum ygs-lys hazırlık ama 27 nisandaki sınava girip memur olabilirsem olmak istiyorum %50 ortapedi engelim var kafama takılıyo böyle bir durum var mı "

İsen Buga

Üye
Üye
kardeşim uyan!
KAfana su dökmeden uyan....
sağa sola aldırış etme...
yok öyle birşey....

Birey

Üye
Üye
Mesut ONUR, ben memur değilim yanlış anladınız ben şöyle dedim "Bazı arkadaşlarım normal memur olsan bile seni hamal gibi çalıştırırlar yapmazsan atarlar felan diyorlar doğru olup olmadığını öğrenmek istiyorum ömssden 83 puan almıştım 2 atama dönemindede tercih yapmadım dershaneye gidiyorum ygs-lys hazırlık ama 27 nisandaki sınava girip memur olabilirsem olmak istiyorum %50 ortapedi engelim var kafama takılıyo böyle bir durum var mı "

He abı yaw yanlış anlamışım İsen Buga ustanın yazısında anladım ancak :D İçim rahat etti, çizdiğin senaryonun gerçek olmadığına sevindim :D

Merak etme eğer memur olursan ve ortopedik engelliysen değil getir götür, temizlk vs seni ayakta fazla tutacak bir iş bile vermezler. Oturarak yapacağın masa başı bir iş verirler. Eğer hizmetli olarak atansan bile engelli olduğun için yine masa başı iş verirler bu konuda için rahat olsun.

gazap1347

Üye
Üye
Beni aydınlattığınız için teşekkürler kafamdaki soru işaretlerini girerdim

Tekerlekli Sandalye