Görme Engelliler İçin Üretilen Dijital Büyüteçler hakkında yardım istiyorum

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
Öncelikle Herkese Merhaba: foruma yeni katılan üyelerden biriyim...

sizden bir konuda yardım almak için bu konuyu açıyorum...
ben 93 doğumlu görme engelli bir bireyim, %85 görme kaybım var bu nedenle kitap yazıları, gazate vb... nesnelrdeki yazıları okuyamıyorum. ancak araştırmalarım sonucun da "dijital bürüyüteç" adın da görme engellilerin faydalanabilecekleri bir alet buldum. gelişmiş özellikleriyle benim ve benim gibi arkadaşlarımın işine çok ama çok yarayabilir. asıl konuya gelmem gerekirse, geleceğim adına fayda sağlayacak olan bu aletin fiyatları can sıkıcı miktar vermek istemiorum ama o fiyatları ödeme şansımız oldukça düşük, bu aleti ücretsiz teymin edebileceğim biyer bi vakıf var mıdır ?
Beni dinlediğiniz için teşekkürler.

E

ENB ÜYESİ

Guest
Merhaba okan, bu bahsettiğin "büyüteç" internet ortamın daki yazılarımı büyütüyor yoksa basılı yayında ki kitap, gazete yazılarınımı da büyütüyor?

E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
Verebildiğim kadar bilgi sunmaya çalışacağım şimdi:
Bu büyüteçler basılı kitap, gazete, yol tabelası, sınıftayken de tahtayı görmeme yarayacak...

Traveller
cctv_traveller.jpg

.
Compact
compact+.jpg

.
ClearNote
cctv_clearnote2.jpg

.
ClearWiev
cctv.jpg

...
FarViev
farview_4.jpg

farview_2.jpg

farview_1.jpg

.....
evet, isimleri ve resimleri ile söylemek istediğim makineler bunlardı.
Fiyatları 1milyardan başlayıp 7milyara kadar çıkıyor... Nacizane fikrim, benim için en uygun gözüken, günlük hayatta kullanımı kolay olan ve fonksiyonları gelişmiş iyi derece de zoom yapabilen FarViev adındaki büyüteçtir. Fiyatı sanıyorum 2milyardan biraz fazla...
Ürünlerin nerden geldiği hakkında bilgim yok ama tahminim yurtdışından geldiği yönünde... eğer gerekirse bu bilgileri teymin ettiğim web sitelerinin adreslerini de verebilirim...

E

ENB ÜYESİ

Guest
Okan ben sana şimdi burdan engelliler için bir dernek adresi verecegim telefon açıp görüş durumunu anlat onlar eger uygun görürlerse senden bazı evraklar isteyip degerlendirip sana bu cihazı verebilirler zaten bu dernek vermezse sana bu cihazı verebilecek başka bir dernek bilmiyorum sana yardımcı olacaklarını umut ediyorum evraklarla birlikte dilekçe isterlerse onu sana burdan ben yazarım bi telefon açıp görüş dernekle sana verecegim şimdi adresi teli görüşmeden sonra neticeyi bana bi bildir umarım olumlu netice alırsın..

http://www.tesyev.org/Iletisim.aspx

Tekerlekli Sandalye