GÖZ özürü ile ilgili bir sorum olucak ?

debligman

Üye
Üye
Merhabalar herkese;

Öncelikle sormak istediğim babamın gözlerinde bayağı bir sıkıntı var
rapor olarak %45 gözden özür raporu var .

Tavuk karasından , Katarata , tansiyon ve görme kaybından almı olduğu bu raporla
araç alma şansımız varmı onun adına ?

Otobüslere ücretsiz binebiliyor yanında refakatçi de bindirebiliyor ? yani tek başına araç süremeyeceği bu rapor ile ortaya çıkıyor mu ?
Ben babamın üstüne alıp ona bir nevi söforluk yapmış olacağım ?

Göz özürü ile ilgili pek konu bulamadığım ıcın sormak ıstedım.

Şimdiden herkese çok teşşekkürler.

Herkese iyi bayramlar...

İsen Buga

Üye
Üye
Belirli saatlerde kullanılması koşulu ile görme özürlüleri araç alabiliyor. Örneğin gün doğarken ile batarken arası araç kullanımına izin veriliyor sonrası süremiyor. Sürdüğü takdirde cezası var. Tavukkarası ve karata olanlar için söylüyorum. Diğerlerine gelince bilemiyorum göz doktorun vereceği karara bağlı. Tavuk karası ve karata yüzünden zor durumda kalan arkadaşımız ehliyet aldı. gün doğarken ile gün batarken arasında araç kullanabiliyor sonrası kullanamıyor.

Araç kullanmak üzere ehliyet için heyete girmelisiniz. Göz doktoru sizi sıkı inceleyecek uygun görürse ehliyet verecek görmezse doktorun bir bildiği var.

debligman

Üye
Üye
Bu ehlıyetı almadan ötv ındırımınden yararlanarak arac alamazmıyız yanı aıleden 3 kısının surebılecegı turden ?

Bu konyu arastırıyorum fakat goz ıle ılgılı bılgılere ulasamıyorum :S

98 den berı babamın gıtmedıgı goz hastanesı doktoru kalmadı neredeyse yanı heyetten gecmesı sorun olmazda.
refakatcının kullanacagı arac tarzı alımı nasıl oluyor acaba ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İki gözün tamamen görmemesi halinde %90 rapor verilir. %90 lık raporla ÖTV indirimli araç alınabilir ancak. Bu oranın altında verilen raporlarda alınamaz.

Tekerlekli Sandalye