Gülseren Gümüş Engel duvarı" adlı kitapta yaşadıklarını anlattı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Almanya'nın Duisburg kentinde doğuştan engelli olan ve yaşamını tekerlikli sandalyede sürdüren Gülseren Gümüş, yaşadıklarını "Engel duvarı" adlı kitapta topladı.

İlk kitabını yazan Gülseren Gümüş, “Her gün giderek güçsüzleşen bedenimden arta kalan kıpırdayışların hakkını vermeye çalışıyorum. Hayatım boyunca engel duvarı vardı. Bu duvar, bu kitapla yıkıldı. Bunu kendi tırnaklarımla başarınca kitabın adı da 'Engel Duvarı' olarak çıktı. Bir yazarın hayatımla ilgili birkaç sayfa yazı istemesi sonunda yazdıklarım bereketlenerek bir kitap haline geldi. Kitapta hayatımı anlattım. İnsan hayatındaki muhteşem planı gördüm. Onun yardımı ile benim durumumdaki insanların neler yapabileceklerini gösterme imkanım oldu. Bedenin engelli olması önemli değil, ruh engelli olmasın sağlam ve inançlı ruhla insanların yapamayacağı hiçbir şey yok. Bu kitabı yazarken bana yardımlarını esirgemeyen asistanlarıma, aileme dernek yöneticilerime sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi. Tanıtımda yazarı Duisburg Uyum Meclisi Başkanı Şevket Avcı, dernek yöneticileri, sevdikleri ve ailesi yalnız bırakmadı. Tanıtım sonunda Gülseren Gümüş sevenlerine kitabını imzaladı.

MERCATOR ALTIN ÖDÜLÜ'NÜ DE ALDIDuisburg’da Güldeste Derneği'nin Başkanlığını da yapan Gülseren Gümüş, engeli karşısında bir kenarda oturmayıp Türk ve Alman toplumunun problemleriyle ilgileniyor. Türk ve Alman toplumuna yaptığı hizmetlerden dolayı Duisburg Belediyesi'nin en büyük ödülü olan “Marcator Altın Ödülü”nün de sahibi olan Gümüş bulunduğu engellerin içinde kalmadan azmin zaferini en iyi gösteren kişilerden birisi olarak gösteriliyor.

Tekerlekli Sandalye