H sınıfı ehliyet alma şartları ve 2. el araçlardaki vergi indirimi

kysl64

Üye
Üye
merhaba halil bey 2 gündür formunuzu okuyorum bugün üye oldum bir çok soruma cevap buldum, ben kalpten rahatsız olan ve %55 raporu olan birisiyim bir kamu kuruluşunda özürlü kadrosunda çalişiyorum. Arabalarda vegi indirimi konusunda formunuzdaki bigileriokudum benim bedensel engelim yok, yani özel düzenek gerektiren araca ihtiyacım yok ayrıca B sürücü ehliyetim var bu ehliyetimi raporu almadan önce almıştım rahatsızlığımı ben askerde öğrendim bundan dolayı ehliyetimde rahatsızlığıma dair bir ibare yok size sorum şu olacak; forumdan edindiğim bilgilere göre indirimden yararlanmanın ilk şartı (H sınıfı ehliyet). Benim H sınıfı ehliyet almam mümkünmü yada ben 2. el mütavazi 7,8 bin tl yi geçmeyecek araç almak istiyorum alırsam bana hangi vergi diliminde faydası olur tavsiye edermisiniz. bilgi ve tecrübenizden istifade etmek istedim cevaplarsanız sevinirim. ilginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi muafiyetli araç almanın 2 yolu var.
1: Ya aracı kullanmak için ek bir donanıma ihtiyaç duyacaksınız
2: Yada sakatlık oranınız %90 ve üzeri olacak.
Siz kalp hastasısınız sizin aracı kullanmak için ek bir donanıma ihtiyacınız yok. Sakatlık oranınız da %90 altı olduğu için Vergi indirimli araç alamazsınız malasef.
H sınıfı ekliyetin size hiç bir artısı olmaz. Dolayısıyla H sınıfı ehliyetle hiç uğraşmayın derim.

kysl64

Üye
Üye
Verdiğiniz bilgi ve tavsiye için teşekkür ederim Ayrıca bu form için teşekkürler oldukça faydalı ve geniş konular içeriyor. Başarılar.

Tekerlekli Sandalye