h18.6 - keratokonus

Erkancan3434

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba öncelikle hepimize geçmiş olsun bir konu hakkında bilginize ihtiyacım var

doğuştan tedavisi olmayan her ay ilaç aldığım bir hastalığım var bu nedende dolayı 11 yıl önce yüzde 40 engelli raporu aldım süresiz

son ik ay önce gözlerimde uzak baktığım zaman bulanık insanların yüzünü bana yaklaşınca tanıyordum bu yüzden hastaneye gittim yapılan muayene ve görüntüleme sonucunda - keratokonus hastalığı olduğunu söyledi yaşım 35 olduğu için bu yaştan sonra ilerlemesi çok zor ama yeni hasta olduğun için değerlerini yeni gördüğüm için bir daha geldiğin zaman yine bakarız bir gelişme olursa o zaman müdahale ederiz ama şuan öyle bir risk görünmüyor doktorum bu konuda çok iyi kornea hastalığı konusunda uzaman biri araştırdım bana sana gözlük vereyim dedi bende tamam dedim ama yapılan ayarlarda bana verilen gözlükle bile yüzde 15 belki geri kazandım hocam bununla tam olmadı dedim oda bana sen bunu kullan sana 5 ay sonraya randevu veriyorum kontrat lens deneyelim bundan daha iyi sonuç alırız bu lenslerin parasını devlet karşılamıyor dedi bende göz konusu önemli olduğu için hocam hiç sorun değil dedim 2 yıllık lens 3 bin tl civarında bu lens yurt dışından özel yapılıyormuş bu konu için düşünceniz nedir ??

benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar sizler ne yaptınız ve bunun için bana her hangi bir engelli raporundan veya hastalık gözlük kullanma raporu vermedi sadece e devlet üzerinden gözlük aldığım reçete var aynı hastanede sağlık kurulu yok başka bir hastaneye sağlık kuruluna raporumu yükseltmek için ve h18.6 - keratokonus raporuma eklemek istiyorum bu sağlık kurulu bana demez mi biz senin gözlerinden sorun olduğunu bilelim çünkü doktor bana bir şey vermedi acaba sağlık kuruluna baş vurduğum zaman muayene için onlar mı yönlendirecek konular hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum teşekkürler

Tekerlekli Sandalye