H90.3 sensorinöral işitme kaybı ve bilateral tanısına göre hangi oranda rapor alırım?

world56

Üye
Üye
merhaba. işitme kaybı; bu yazdığım askeri muaf raporudur. H90.3 sensorinöral işitme kaybı ve bilateral ne anlama geliyor kaçıncı dereceye giriyor işitme kayıpları nelerdir? ben H90.3 sensorinöral işitme kaybı ve bilateral derecesiyle engelli raporu alabilmek için % 40 ın üstünde çıkar mı? bilgi için teşekkürler...

world56

Üye
Üye
neden düşük verirler H90.3 sensorinöral yüzde kaça denk geliyor biliyor musunuz?

İsen Buga

Üye
Üye
Öğrenmek istiyorsan heyete girmelisin... ileri derece sensorinöral olasa %40 alırsın. Diğeri %40 altı..
Dediğim gibi öğrenmek istiyorsan heyete gir net öğrenirsin... Belki de yanılmış olurum..

world56

Üye
Üye
askerlik muaf kağıdımda H90.3 sensorinöral yazıyordu. bu raporu sağlık kurulu evraklar arasına ekleyeyim mi yoksa eklemiyim mi? ben daha önce rapor almıştım geçen sene 2011 nisan ayında % 30 almıştım işitme kaybı 87 db ve 78 db idi. bu % 30 raporu almadan 5 buçuk ay önceki rapor ise yani 2010 kasım ayında hakem hastane ise % 28 vermişti. geçen sene almış olduğum % 30 rapor aldığım hastanede sağlık kurulu evraklar arasına askerlik muaf kağıdını eklemiştim askerlik muaf kağıdını eklemekle hatamı yaptım?

İsen Buga

Üye
Üye
askerlik başka bu özürlü hayat başka, askerden muaf olmak demek hayatta özürlü olarak tutunmak demek değildir. Dolayısıyla sizin durumunuzda olanlar %40 almaz. Ama yinede sansınızı heyette deneyin.. başka birşey diyemem..

world56

Üye
Üye
ben şunu demek istiyorum. gideceğim hastanede askerlik muaf raporunu sağlık kurulu evraklar dosyasına eklemiyim değil mi?

İsen Buga

Üye
Üye
Askeri raporlarına bakmazlar; çünkü baştan muayene etmek isterler her doktor kendi bulgularına güvenir ve çalıştığı hastanenin vereceği tetkiklerine onay vermek zorundalar dolayısıyla gidecekleri sonuç: askeriye de aldığın raporun aynısına ulaşırlar.

world56

Üye
Üye
yani askerlik muaf kağıdını sağlık kurulu dosyasına eklemeye gerek yok diyorsunuz. çok yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

İsen Buga

Üye
Üye
Eklemek niyetinde iseniz ekleyiniz, ekle yada ekleme demiyorum: dediğim şu başka hastanenin raporu ile ilgilenmezler. yinede bir düşüncenizi uygulayın... O rapora bakarak hızlı sonuca ulaşabilirler belki %28 verir kestirir atarlar yani..

world56

Üye
Üye
bende zaten daha önce bu olayı çok düşünmüştüm ama muaf raporunu eklemicem. bilgi için teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye