H90.3 tanisi işitme problemi

Ahmetxx

Üye
Üye
Merhaba 7.3.2022 tarihinde sureyya meslek hastaliklarina odyo testine girdim h90.3 tanisi ile 2 kulakta sorun oldugunu soyledi gurultulu ortamda calisamazsin dedi kurul sonucu 1 hafta sonra cikar sms gelicek dedi ayin 26 si oldu henuz bir bilgilendirme gelmedi ve 3 yildir ruhsal cokuntum var diyerek psikiyatriye ile gorustum ilac selectra 25 mg verdi ve ben 12 yildir cagri merkezi meslegi yapiyorum odyo degerleri cekemedim sagda 75 solda 85 gibi rakam yaziyordu tam degerlerden anlamadigim icin cok dikkat cekemedim sorum sonuc bilgim neden bukadar gecikti ve bir oran alabilirmiyim dostlarim yorumlarsaniz sevinirim saglikli gunler

İsen Buga

Üye
Üye
Görevdeydim geldim anca....
Ahmetxx kardeş işitme kaybı ilerlemiş sanırım. Kayıp sebepleri öğrenmemiz lazım. İş amaçlı ise işyerine dava acabilirsin. ayrıca işgücü kaybı ve tazminatı da alabilirsin.
dediğim gibi bunun sebebi öğrenmeli; doktorunuz iş kaynaklı olduğundan süphelenirse; Meslek hastalıkları hastaneye sevk yönlendirilirsiniz. Alacağınız rapor oranına göre durum değerlendirirsiniz.
Meslek hastalıkları hastanesine herkes gidemez. eli kolu sallayarak gidemezsiniz. sevk gerekiyor(SGK yada Doktordan alınan sevk ile sizi incelemeye alırlar...)

75 desibel neredeyse kamyon kornasına eşdeğer. 95 desibel sonrası konuşmaları ayırt etmekle zorlanırsınız. Beyin algılamamaya başlar. Bazı hastaneler 90 desibele yaklaşan hastalarına Koklear İmplant Cihazı (Ameliyatla kulak içine yerleştirilen işitme cihazı) önerir.

Ahmetxx

Üye
Üye
Yorumunuz üzdü evet ciddi isitme sorunu yasiyorum ve 12 yildir cagri aliyorum duyuyorum ama anlamiyorum her iki kulakta ayni bir oran cikabilirmi bu arada meslek hastanesi hala sonucumu aciklamadi 1 hafta icinde sms gelicek dedi henuz gelmedi sonuclar genel olarak geçmi aciklanir tekrar bilgi icin cok tesekkur ederim bu arada gorevinizden hoş geldiniz..

Ahmetxx

Üye
Üye
Meslek hastaligina 7.3.2022 tarihinde gittim sonucum hala aciklanmadi hsstaneyi ariyorum sms gelicek dediler bu arada gittigimde 3 yildir ruhsal cokuntu yasadigimi soyledim selectra 25 mg ilaci verdi psikiyatri icinde bir oran olabilmem mumkunmu cok tesekkur ediyor saygilar sunuyorum hocam

İsen Buga

Üye
Üye
İşitme konusunda belli bir oran alabilirsin; ancak %40 aşar mı emin olmamakla birlikte mümkün. Psikiyatri ve ilaçlarına gelince zor karar.
Meslek hastalıkları hastanesi kararı size bildirmez: Prosedür gereği kim yollamış ise ona bildirir, yani hastasına bildirmez. Bir yol bulup doktorundan özel görüşme neticesi belki söylerse öğrenebilirsin.

Ahmetxx

Üye
Üye
Cok tesekkur ederim degerli vaktinizi ayirip beni aydinlattiniz icin hayirli gunler dilerim efendim😊

Ahmetxx

Üye
Üye
Merhaba tekrar e nabiza yansiyan odyo degerleme yorumlari bu sekilde bir oran alabilmek mumkunmu tekrar tesekkur ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220330-173813_Chrome.jpg
    Screenshot_20220330-173813_Chrome.jpg
    258.2 KB · Görüntüleme: 137
Tekerlekli Sandalye