Hak etmediği halde engelli maaşı alanlar?

majirel

Üye
Üye
Arkaaslar yakinen tanidigim bir aile engelli cocugunun uzerinden 2022 maasi aliyordu ve bakim parasina bas vurdular bunun için eve giren toplam para asgari ucretin uzerinde cikinca bakim maasi bas vurulari iptal edildi bunun uzerine lanet aile bu bakim maasini almak icin engelli arkadasimizi baska bir adrese kaydirdi ve yine muracat ettiler bu sefer maas baglandi gelin gorunki verdikleri adreste ne engelli arkadasimiz kaliyor nede o adresle bir baglantilari var işin enterasan kismi yani beni esas cileden cikaran yani ise sadece arkadasin adina bu maaslari alabilmek ama sonucta engelli arkadasi ne bir duzgun bakim nede bir ilgi alaka var amac sadece o parayi alabilmek ama arkasas burada hic bir onemi yok bende bu oyunu bozmak icin her turlu gerekli bilgi topladim ve bu lanet aileye gereken dersi vermek icin butun girisimlerde bulunacagim dusunebiliyormusunuz arkasin hem butun maaslarini alacaksiniz bide onu insan yerine koymuyacaksiniz bu benim kanima cok dokandi bir cift lafimda bu sosyal hizmetler personeline yumusak koltuklardan koca popolarinizi bi kaldirinda biz kime maas veriyoruz maas verdigimiz kisi bizim kiritellerimize goremi bakiliyor zahmet olmassa bi kaldirin artik popolarinizi.
Gelismeleri sizlerle paylasacagim.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam majirel,

Belki de hayatınızda ilk kez karşılaştığınız bu adaletsizlik karşısında duyduğunuz sıkıntıyı, isyanınızı forumlarda bizlerle paylaşmanızı ve içtenliğinizle tüm birikmiş hakkaniyet arayışınızla beraber bizleri de hislerinize tüm samimiyetinizle ortak edişinizi hayretle ama büyük bir mutlulukla okudum. Evet arkadaşım belki siz sadece tek bir ailenin haksız engelli maaşlarını tasavvur etme çabasına karşı öfkeli olabilirsiniz ama ben bugüne kadar bu şehirde ve hatta bu sitede bile öylesine adilane olmayan maaş alanları duydukça nasıl isyanlardayım tahmin bile edemezsiniz. Hani kul hakkı denen vicdani bir sorumluluk vardır bilirsiniz eminim işte şimdi ben bütün haksız kazanç elde etmeye çalışanların kul hakkını diğer dünyada nasıl ödeyeceklerini ki ödenmesi mümkün olmayan tek haktır, vicdanlarının nasıl rahat ettiğini çok merak ediyorum.

Aylarca bir engelli raporuna sahip olabilmek için bu devletin eğitim ve araştırma hastanelerinde adeta sürüklenen, yerlerde yatan , uyuyan engellilerin ve diğer yandan evinden hastaneye bile gitmeden , bir telefon sayesinde o raporun hem de yüksek derecesine sahip olanları hiç gördünüz mü? tanık oldunuz mu? Bu nasıl bir çelişkidir ve bu nasıl bir insanlıkdır sorusu günlerce , gecelerce sizi uykusuz bıraktı mı?

Maalesef arkadaşım sizi çok iyi anlıyorum ve inanın sizin duygularınızı ben de yaşadım hem de defalarca ve bu dünyada adaletin olmadığını biliyorum artık. Kul hakkı yiyenleri, yemeye hazırlananları İlahi Adaletin kollarına, kendi vicdanlarına bırakıyorum.

cagla

Üye
Üye
mrblar benim annem bir senedir yataga mahkum bir sekilde yasiyor ve ben bakiyorum ben disari cikarken bile kostura kostura eve geliyorum belki gelen olur diye mecburen cikmak zorundayim cunku bende anneyim ve benimde bitane cocugum var evin her turlu isi bana bbakiyo benim etrafimda engelli tanidigim yok ama bana soylenilen ve arkadaslarimin tanidiklarinin engelli maaslari benim aldigimdan fazla rapor derecesine gore diyolar ben bilmiyorum adamina goremi muamele yapiliyo onuda ailmiyorum ama haksiz yere cok alan oldugunu tahmin etmemek aptallik olur bizim insanimizin para icin yapamicagi hic bir sey yoktur insanin annesi kardesi bacisi eski sagligina kavussun insan ona mudana edermi ya gerekirse ekmegini tastan cikarir ama haram yemez yememeli diye dusunuyorum mevlam herkesin gonlune gore versin bir laf vardir yagmur eken firtina bicer

cilginpalet

Üye
Üye
bende kendi fikrimi yazıyorum kimsede alınmasın yukarıdaki yorumlarda arkadaşlar epey bir ağır ifadeler yazmış peki sorarım size şikayet etmekle elinize ne geçecek kaldıki unutmayın 10 tl 20 tl kriterleri geçiyor diye bir çok kişinin maaşı kesildi yani düşünün 3 kişilik bir ailede 400 tl eve geliyorsa o kişinin 2022 maaşı kesiliyor peki kim geçinebiliyor o parayla kaldıki haksız para alınıyor devleti zarara sokuyorsunuz deniliyo iyide arkadaşlar bir bakan 1 m vekili biryere gidince orda onu karşılıyan valilik kimin bütçesinle ziyafet veriyor yada her m vekilinin 1 danışmanı 1 sekreteri var bunların maaşı nerden veriliyor malum bir bakanlığın konut kirası 200 milyarken burda belki kriteri 100 200 tl geçiyor diye insanları ispiyonlamak hoşmu sizce yani o kişi bu parayı gidip eğlancede kluplerde barlardamı yiyor benim görüşüm şikayet etmemeniz unutmayın keser döner sap döner gün gelir hesap döner almayın milletin ahını öyle veya böyle bakılıyormuş hiçbir kurum aile yanındaki gibi olamaz yarın öbürgün yollarlar maaş kesildi diye bir bakım evine o gidende buna sebep olan deyip beddua ederse mazlum bedduası fena tutar bilesiniz BENİM GÖRÜŞÜMDE BU İSTEYEN BEĞENİR İSTEYEN BEĞENMEZ

İsen Buga

Üye
Üye
Önsöz; Buraya başlık atan arkadaş ile sitede sohbette biraz konuştum: bu tür haksızlıklar karşısında neler yaptığını, neler yapmak istediğini ve yapabileceği imkanları tek tek buraya - bu foruma- aktarılmasını talep ettim. Amacım haksızlık karşısında bir örnek oluşturmaktı. Gerektiğinde de bu arkadaşımıza yol göstermek ve yardımcı olmaktı. Belki bir noktada bir hataya karşılaştığında yol gösterelim istemiştim. Aynı zaman bir sorunla karşılaştığında o tür sorunları nasıl aştığını o arkadaşın ağzından öğrenelim istemiştim.

Toplumda bouna benzer bir sürü sorunlar var ve biliyoruz ama arkadaşımızın sorunun bir örnek olarak burada günlük olmasada önemli detayların yazılması ve bizlere aktarılmasını bizzat ben istedim. Çünkü böyle bir olay başımıza geldiğinde ne tür tepki vereceğimizi bilmiyoruz, kabuğumuza çekilip öylece ilahi adaleti bekleyemeyiz.

Umarım o arkadaş hepimize yol gösterir bir konuda lider olur, bizde onun yardımı ile neler yapıldığını öğrenmiş oluruz. Çevremizi aydınlatırız. Ve o arkadaş bir noktada tıkandığında ayağa kalkmasına yardımcı olalım..

S

simurg19

Guest
benim babam alzaymır hastası ona beşyıldır ben bakıyorum dörtaydır bakım maaşı alıyorum çünkü çalışamıyorum yalnızbırakıp biryere gidemiyorum sürekli yanında olmak zorundayım başvurdum kabul edildi allha çok şükür ama yinede haksız yeremi alıyorum diyede düşünmüyor değilim ama mecburum çünkü ikitane ünüversite birde orta okul okuyan çocuklarım var çalışamadığım için mecbur kaldım .saygılar.

denniss

Üye
Üye
engelli bakan herkesin hakkı bence bu para ..eve gelindiğinde bir kağıt verdiler .haftada bir banyo yaptırılıyor tırnağı 10 gündebir kesiliyor .işte günlük yemeği yediriliyior wc ihtiyacı görülüyor gibi..haa tırnağı 10 günde değilde 15 günde kesersin banyosunu yeri gelir günlük yaptırır yeri gelir 1o günde yaptırırsın..o aile eğer o maaşı alıyor amaa saldım çayıra mevlam gayıra yapıyorsa onun hakkı değildir çümkü oengelli bakmak değildir onu suiistimal etmektir..
18 senedir hergün yemeğini yedir hergün altını değiştirdiğim kızım var çok çok zor..bu para bize verilmesede onlar bize yüce mevlanın emanetleri koruyup kollamakla yükümlüyüz..allah herkese vicdan versin..buda benim şahsi fikrim..

İsen Buga

Üye
Üye
Konu ne DENNİS kardeşimize, Nede Nesrin10 kardeşimize karşı açılmış.
Sizin durumunuz sizinde HAKKINIZ, biz başka konuyu anlatıyoruz. Size hak veriyoruz ama sizi eleştirmiyoruz bizim konumuz bambaşka...
Hikayeyi bilmeden eleştirmek yerine hikayeyi tam öğrenmek gerek yoksa bilgi kirliğili olacaktır..

Bu arada sizin yazılarınızı sildireceğim: Amacım bir konuyu aktarmak... Lütfen yanlış anlamayın sizin verdiğiniz bilgiler kirli demiyorum. Bir konu üzerinden bilgi devamı olsun istiyorum: Henüz tam anlamı ile konu tamam değil. Detaylı bilgiler verilsin sonrada sizde düşüncelerinizi aktarırsınız. yoksa bir konu açayım derken diğer konuları içine kapsatıp da önem verdiğim konuyu cılız haline getiriyoruz. Sözümüz çarptırılmasın kötü bir niyetimiz hiç yok.

Baştan yazıyorum : Diyelim engelli başka yerde, sizin görmediğiniz gitmek istemediğiniz yerde, ayrıca engelliye bakmıyorsun, yakınında olmuyorsun, ne durumda olduğu bile umurunuzda değil. engelli birey sizin yakınınız oğlunuz yada kızınız yada ailenizin büyükleri veya eşinizdir. O engelli sayesinde bakım parası 2022 maaşı alıyorsunuz diyelim. Yani demek istediğim bir engelli yakınınız sayesinde ayakta durmanız, onun sayesinde aç kalmamanız, birilerinin gözünde isyan nedenidir. Hikaye bundan ibarettir.

Bu haksızlık durumunda neler yapabiliriz onu bu forumda tartışalım dedik.
Bazıları haklı olabilir, çalışıyor ve engelliye bakacak durumu yok diyebiliriz. İş sahibi çocuk sahibi fazladan da başkalarına bakıyor ev geçindiriyor vs bizim anlatacağımız hikaye onları kapsamıyor. Bizim niyetimiz başka. Hemen bu başlığa bakarak alınmayın, sizinki başka konu başka hikayedir..

Başlığı açan arkadaşımız uygun vaktinde hikayeyi baştan anlatabilir. Sabretmek ve okumak gerek... Size benzer durum deyip hemen atılmayın bekleyin bakalım ipin ucu nereye gelecek?..

Majirel kardeşim hikayeyi baştan yazabilir misin? Engelli kardeşimizin ve ailesinin isimleri vermek zorunda değilsin yer ve mekan da değiştirebilirsin, biraz süsyelebilirsin ama konu aynı konuda olsun.... Editörden de ricam konu kirliğiline izin verilmemesi.

Tekerlekli Sandalye