Hakem hastahanesinin verdiği kararı hangi kurum bozabilir?

hizmetkar

Üye
Üye
Arkadaşlar herkese merhabalar.Hakem hastane kararlarını hangi makamlar bozabilir?Hakem hastane konumundaki hastanenin verdiği engelli rapor hakem hastene ibaresi yazmasada aynı değilmi bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim saygılarımla.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakem hastahanesinin verdiği karar nihai karardır. Siz yinede hakem hastahanesinin verdiği kararı doğru bulmuyorsanız yapılacak tek şey dava açmak. Oda çok uzun ve zahmetli bir sürec olur...

hizmetkar

Üye
Üye
selamlar sayın yöneticim benim takıldığım konu bendeniz almış olduğum son rapor hakem hastane konumunda bir bir rapor hakem hastane ibaresi yazmıyor ama sağlık bakanlığı o hastaneyi hakem hastane olarak belirlemiş ozaman aynı olmuyormu teşekkürler saygılarımla.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aldığınız son raporu hangi süreçlerden geçerek aldınız?
Yani daha önce bir rapor alıp verilen orana itiraz ederek mi hakem hastahanesine sevk edildiniz?

hizmetkar

Üye
Üye
Sayın yöneticim vergi indirimi için müraraç ettim onlar %39 düşürüp gönderdiler itiraz ettim bu itiraz süresi ilk raporumla son raporum arasında altı ay geçtiğinde kişisel olarak müraçat ettim hakem hastane konumundaki hastane %48 oranında raporla ankaraya gönderdim onlarda iki raoporda farklılıklar var diye son raporu aldığım hastaneye sevk ettiler son durum bu biraz karışık biliyorum benim merak ettiğim aynı hastane bir ay önceki kararını onaylarmı yoksa kendisini inkar edip beni mağdur edeçek bir kararmı verir saygılarımla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Pardon tam anlayamadım ben. Siz ilk aldığınız rapor oranı %39'a itiraz ettiniz dimi? Eğer doğruysa itirazınıza nasıl bir cevap geldi?

hizmetkar

Üye
Üye
hayır %46 oranındaki rap düşürdüler diyeri anlattığım gibi saygılar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aynı hastahane kendi verdiği rapor oranını değişirmi? Kesin bişey demek çok zor. Bekleyip görmek lazım.

hizmetkar

Üye
Üye
haklısınız bekleyip görmek lazım bir keresinde ünüverst. hastanesinin sağlık kurulu eğer o raporu biz verdiysek aynınısını yazar veririz demişti bunu yönetmliğe dayanarak söyledi bilemiyorum selametle

hizmetkar

Üye
Üye
Selamlar Sayın yönetiçim hakem hastane verdiğimiz rapor bir ay olmuş dediler ve %48 oranında bir rapor verdiler vergi dairesi şindi bu kararı bozarmı bu süreç içerisinde öyle şeyle yaşadıkki

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakem hastanesinin verdiği karar nihai karardır. Dahada önemlisi "vergi indirimi başvurusunda hastanenin geçerli olduğunu" söyleyen mahkeme kararı var. Gittiği gibi geleceğini düşünüyorum ben. :)

Tekerlekli Sandalye