Hakem hastanesinin verdiği rapora itiraz edebilirmiyiz?

filizy8

Üye
Üye
07.06.2006 yılında iş kur tarafından hast.sevk edildim.hastalığım ise trafik kazası sonucu sol kulak işitme kaybı ve buna parelel yüz felci var.30 yıl oldu.sonra hast.%40 rapor verdi.iş kur engelli pozisyonunda işe yerleştirdi.vergi dairesine gittim maksadım vergi indirimi almak değil emekli olamıyorum vergi indirimi alamazsam.raporumda sürekli ibaresi var.vergi dairesi hastaneye gidin tekrar rapor alın yönetmenliğe uymuyor dedi.ben gittim ankara hast raporu yüzde yirmi verdi .itiraz ettim sağlık il müd.oda hakem hast.yolladı aynı raporu orasıda verdi.bu raporu alalı 5 ay oldu.yani 5 aralık.hayda bidaha çıkartmışlar.bu devlet bizle dalga geçiyor çık sen şu işin içinden .na yapacam çok gerginim.neolur maddi olarakta sıkıntı çekiyorum.avukata verecek paramızmı var bizim neolur bişeyler yazın acillll yardım istiyorum.bu süreçte ne yapmamı önerirsiniz,sevgiler....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kötü bir durum. hakem hastanesine gidin diyecektim ama o yoluda izlemiş fakat bir sonuç alamamışsınız. Bu durumda yapılacak tek şey hukuki süreç başlatmak. O da çok uzun ve meşakketli bir süreç. Hukuki sürecin sonunda ne olacağıda belli değil üstelik.

filizy8

Üye
Üye
ne yapalım hocam ne olucak ne önerirsiniz
şimdi tek kulak hiç duymuyorsa ve yüz felcine yüzde kaç veriyorlar.yeni yönetmenlikte tekrarmı müracaat etmeliyiz ne dersiniz...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
tek kulak için %20 bile zor alırsınız. yüz felci için bişey diyemem felcin derecesine göre değişir. en doğru kararı dr verir o konuda.

filizy8

Üye
Üye
halil abi bu süreçlerden sonra nasıl bir yol izlememi istersiniz.bekleyeyimmi yoksa tekrar rapormu alıyım şaşırdım.rahatsızlığım şöyle:sol kulak rodikol matisdektomili ve sağ kulak normal sol periferik fasial parelezisi(yüz felci) ody:sağ13 dB -sol 120 dB buna göre siz bilgi verirseniz çok sevinicem,inanın çok mutsuzum.bu haksızlık niye ,ne yaptık biz devlete abi ...

filizy8

Üye
Üye
forumlarınızı çok beğeniyorum daha önce kayıt olmuştum ama şifremi unutmuştum.defterin arkasına not almışım iyi formlar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Filiz, bağlayıcı olan "sakatlık oranı cetvelidir." Sakatlık oranı cetveli tek kulan için %10-12 oranında rapor veriyor. Yüz felci içinde fazla bir oran vermezler. Durumuna üzüldüm ama yapacağın fazlada bir şey yok. Hukuki süreç başlatsan bile kazanman çok çok zor. Karar senin istersen başlatabilirsin tabi.

filizy8

Üye
Üye
peki halil abi emekliliğime 4 yıl var. 4yıl bekleyimmi,zaten mahkemeyi hiç bir zaman düşünmedim.13 yıldır ssk lıyım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bence bekle. Dört yıla çok şeyler değişir. Belki dört yıl sonra yeni bir sağlık kurulu yönetmeliği çıkar sende %40 lık bir rapor alırsın.

filizy8

Üye
Üye
abi ozaman eski alınmış raporlarımı ozamandamı hiçe sayıcaklar,bu nasıl iş abi.mahkeme süreçlrinide durdurdular ne yapmaya çalışıyorlar..

filizy8

Üye
Üye
hakem hastanesi

halil abi merhaba benim hakem hastanesinden aldığım rapor 1,5 yılı geçti.ben tekrar kırıkkaleden (ilk aldığım raporun %40 lık )rapor almak istiyorum.benim doktorlarım orada benim hastalığımı biliyorlar.ayrıca tansiyonum yıllarca düşük sol göz de kuruluk +göz tansiyonu ve guatır hastalığı çıktı bunlardanda ekletsem rapora yükselirmi.daha önceki rahatsızlık sol kulak işitme kaybı total ve yüz feci 30 yıl oldu.size göre nasıl bir yol izlemeliyim..teşekkürler...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Mevcut hastalıklarına ek olarak başka hastalıkların çıktıysa yeniden rapor almanda yarar var tabi. O hastalıklardaki özür oranlarıda raporuna eklenir.

filizy8

Üye
Üye
halil abi göz tansiyonu ve göz kuruluğu var.ayrıca düşük tansiyonumda var bunlara bağlı % kaç rapor alabilirim.düşük tansiyona veriliyormu.ayrıca yeni rapora müracat ettiğimde hakem hastanesi verdiği raporu görürlermi sıkıntı yaşarmıyım.abi 370 iş günüm kaldı 4080 pirimimi doldurmama.bilgilerinizi paylaşıyorsunuzya çok teşekkür ederim.hastaneye önce tahlilmi yaptırıyım özür raporuna müracat etmeden önce.nasıl yol izlemeliyim herşey için teşekkürler.çünkü vergi indirimi hakkımızı vermediler biliyosunuz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tansiyona verilecek rapor sizdeki tansiyonun derecesine göre değişir. Bunu biz bilemeyiz. DR karar verir ona. Rapor öncesi tahlile falan gerek yok, direk rapor için gideceksin.

filizy8

Üye
Üye
hakem hastanesi sıkıntı olurmu
DÜŞÜK TANSİYON İÇİN HANGİ DR A GİDİCEM TEŞEKKÜRLER

İsen Buga

Üye
Üye
İlk önce defterdarlığa gidin
oradan tekrar hastane seçip yenşden muayene olun: İyi muayene yapılmasını talep edin. Varsa bir kaç hastalık yada sakatlığınız onları da ekletin. Vereceği rapor sade olmasın diye fazladan rapor istediğinizi ifade edin. Mutlaka elinize bir kaç nusha geçmeli. Fazla fotograf götürün ki aynısının aslı gibidir olsun.

1. Rapor hem Maliyeye(Ankaraya( gidecek) Hemde fazla nüsha istediğinizde bir kaç nüsha yanı aynısı size verilecek.
a.) oran düşük çıkarsa yapılacak birşey yok...
b.) Oran %40 üstünde ise beklemeye başlayacaksınız. Maliyeden 2-3 ayda cevap gelir.

2. Maliye Düşük rapor onaylarsa: İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz edeceksiniz
a)sizi itirazınızdan dolayı Hakem Hastaneye yönlendirecekler: Sil baştan muayene. Senato Üyeleri yani Prof.lar tarafından yeniden muayene olacaksınız. Bu karar kesindir.
b) Senato üyelerine rağmen düşük çıkarsa sizde yukarıda yazdığım 1-b şıkkı nedeni ile dava açarsınız. İlk rapor geçerlidir diye.

3. Maliye Raporu olduğu gibi onaylarsa: o zaman emekliliğiniz geldiğinde emeklilik dilekçesini verirsiniz onaylanırsa çekilirsiniz.

Buradan uyarayım: hangi rahatsızlık sakatlık ve hastalığınız varsa bunları heyete bildirin. Sizin detaylı incelemenize olanak sağlayacaklar. Bildirmezseniz onlar ne bilecek... Dolayısıyla Göz rahatsızlığım var deyiniz ki Göz doktorun dikkatı çeksin.

filizy8

Üye
Üye
isen buga hakem hastanesi süreçlerini geçtik 1.5 yıl oldu.bilgi için teşekkürler

filizy8

Üye
Üye
1,5 yıl önce % 40 raporumu %20 ye düşürdüler forumları açtığım konu başlıklarımda bilgileri aktarmıştım oradan bakabilirsiniz...

İsen Buga

Üye
Üye
baktım size tekrar gidin demek istedim...
1.5 yılda neler değişir kimse bilemez.

Tekerlekli Sandalye