Halam adına araç alsam bakım maaşı kesilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hatac

Üye
Bir kere bu alınacak araç tamamen o halanın hakkıdır, bu hak engelli insanlara verilmiş bir haktır, kimse kızlarla gezmek için kendi işleri için bu hakkı kullanamaz, araba halanın hakkıdır eğer onun için kullanılacaksa alınmalıdır. Engellilerin artık her konuda rant aracı haline dönüşmesine ve onları istirmar edenlere tahammül edemiyorum, siz de burda halanın haklarını savunacağınıza fiyatlardan bilmem nelerden bahsediyorsunuz, arabanın hangi amaçla kullanılacağından kimse bahsetmiyor, bu hak tamamen halaya verilmiş bir haktır herkes bunu kafasına yerleştirsin, burda doğruları söylüyorum diye beni bir de kovuyorlar, tekrar kovsalar da tekrar aynı şeyleri söyleyeceğim, engellikeri istismar edenlerle mücadele edeceğiz, araç alınacaksa halanın hakkıdır kimseyi bağlamaz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aracın halanın hakkı olmadığını söyleyen kim var burda?
Sen hala adına alınacak aracı o hala için kullanılmayacağını nereden biliyorsun?
Bu sitede hergün babam adına, abim adına araç alacağım diye onlarca soru soruluyor. Devlet engellilere bu hakkı tanımışsa o hakkı kullanmak insanların en doğal hakkıdır. Hiç ama hiç kimse alınan aracın hangi amaçla kullanılacağını bilemez.

Seni siteden ben yasakladım. Yasaklama sebebim senin iddia ettiğin gibi "doğruları söylemen" değil insanlara aleni şekilde hakeret etmendir. Bu sitede hiç ama hiç kimse bir başka üyeye hakaret edemez. Sen soru soran şahsı nereden tanıyor ve hangi hakla ona "allahın zibidisi" diyorsun?

Önce elini vicdanına koy! kendini o hakaret ettiğin kişinin yerine koy bakalım ne hissedeceksin? Bu yazdıklarım sana son uyarım olsun. Eğer insan gibi mesaj yazacaksan buyur yaz. Yok ben ağzıma geleni söyleyeceğim dersen bu sefer süresiz yasaklanırsın. Karar senin!

hatac

Üye
Engellilere verilen tüm hakları başkaları kullanılıyor, ben kendi çevremde o kadar görüyorum, istismar ediliyorlar siz de istismar edilmediklerini söyleyemezsiniz, millet bana mesaj atıyor faceden "Hatice hanım engellilere verilen paraları kendi eşlerine çoluk çocuklarına yedi sülalelerine harcıyorlar" diye, bunu yapan arabayı da kendine alır, yani hiç istismar yok mu yani, ağzımızı açıp gerçekleri söyleyince suçlu mu oluyoruz? Biz de elimizden geldiğince engelllerin başkalarının amaçları doğrultusunda kullanılmamaları için ne gerekiyorsa yapacağız, elbette yazıp çizeceğiz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O zaman düz mantık kuruyorum. Madem engellilere verilen tüm hakları başkaları kullanıyor o halde engellilere verilen tüm haklar iptal edilsin. Bu mudur yani? Ayrıca sen nereden biliyorsun bunun herkes için geçerli olduğunu?

suatin

Üye
Üye
Bir kere bu alınacak araç tamamen o halanın hakkıdır, bu hak engelli insanlara verilmiş bir haktır, kimse kızlarla gezmek için kendi işleri için bu hakkı kullanamaz, araba halanın hakkıdır eğer onun için kullanılacaksa alınmalıdır. Engellilerin artık her konuda rant aracı haline dönüşmesine ve onları istirmar edenlere tahammül edemiyorum, siz de burda halanın haklarını savunacağınıza fiyatlardan bilmem nelerden bahsediyorsunuz, arabanın hangi amaçla kullanılacağından kimse bahsetmiyor, bu hak tamamen halaya verilmiş bir haktır herkes bunu kafasına yerleştirsin, burda doğruları söylüyorum diye beni bir de kovuyorlar, tekrar kovsalar da tekrar aynı şeyleri söyleyeceğim, engellikeri istismar edenlerle mücadele edeceğiz, araç alınacaksa halanın hakkıdır kimseyi bağlamaz

Ben size anlatayım haklı ya da haksız olduğumuza siz karar verin.

Ben daha 6 altı yaşındayken babam bir gün eve 2 kişinin kollarında getirildi. Babamın koluna giren amca ufaklık bundan sonra babanın eli ayağı sensin. Onun gözleri artık sensin dedi. Babam ben 6 yaşındayken behçet hastalığından dolayı gözlerini kaybetti. Çalıştığı iş yerinden çıkarıldı. Oturduğumuz evden atıldık. Çalıştığı yer sigortasını tam ödemediği için emekli olamadı. Parasız pulsuz ortada öylece kalakaldık. Sonra köyde kapısı penceresi olmayan bir harabeye yerleştirdiler bizi. Elektrik su hiçbirşey yoktu. Annem babamın sigortasını tamamlayıp emekli edebilmek için yıllarca çalıştı. İlkokulda ne anne gördüm ne baba gördüm. Babam bir şey ister diye evden çıkamadım. Her işini ben yaptım her yere ben götürdüm. İlkokulu bitirdiğimde babam beni okutumayacağını söyleyip yatılı okula verdi. 11 yaşından üniversiteden mezun olana kada yatılı okudum. Yazları çalıştım kışları kazandığım parayla okudum. Şimdi öğretmenim. Hiç telefonumu kapatmam sürekli babam arayıp bir şey ister mi acaba diye beklerim. Hastaneye ben götürürüm. Oğlum gel maaşımı çek de giderim. Gel bizi al size geleceğiz der gider alırım. Bir dediğini iki etmem. Ben yıllarca babamın engelini en acı şekilde yaşayan bir engelli çocuğuyum.

Öncelikle burada klavye kahramanı olmak çok kolay. Birilerine hakaret etmeden önce, yargılamadan önce 2 kere düşünün. Kimin ne yaşadığını kimse bilemez. Hİç bir zaman babamdan bir beklentim olmadı. Düğünümü bile kendim yaptım. Şimdi aradan geçen 27 yıldan sonra ilk defa babamın sayesinde sıfır araba sahibi olacağım. Bu bana çok mu? Bu benim babamı kullanmam mı oluyor? Bana al oğlum diyerek en çok desteği babam verirken siz hangi vasıfla bizi yargılıyorsunuz. Engelli insanlar elbette bedel ödüyorlar ama en az onlar kadar çevresinde ki insanlar da bedel ödüyor. Bence bu bizlere verilen bir haksa kusura bakmayın da buna hiç kimse karışamaz. Saygılar.

hatac

Üye
Arkadaş Türk filmlerindeki gibi edebiyat parçalamış bak ne kadar duygulandım şimdi, düğünü bile kendin yaptın ha aferin ne kadar marifetlisin böyle

kaptan tito

Üye
Üye
hataç mısın nesin yoksa yırtık dondan cıkan kıtıbıyozmusun senin derdin belli kardeş sen dalganı gectigin bu insanların tırnağı olamayacak kadar parazitsin sen safsalaksın sen muhattap olunacak cevap verilecek kadar insan bile degilsin.benim bu siteye girip sana yazmam bile seviyemi düşürüyor.ben yukardaki ögretmen arkadasımızın babası icin yaptıklarını ayakta alkıslıyorum ve onun gibi binlerceside bu hikayelerin aynısı bende dahil conbidik kıtıbiyoz hallaç dinle dinle ben aldım 2013 ötv indirimli arac kızlarda yanımda belese biniyom lan sibob kapagı sana ne lan devlet vermiş ötv indirimi 3 tanede kız aldım yanımı günümü gün ediyom hesapmı verecez lan sana. bekleme yapma lan sibob kızlar bekliyor yeni arabamla alacam zamanımı sana yazarak harcamak istemiyom

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye