Haşimato hastasıyım askerlikten muaf olurmuyum?

enes26

Üye
Üye
Haşimato hastasıyım muaf olurmuyum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Haşimato hastalığının evreleri var. İleri evredeyseniz muaf olabilirsiniz ama TSK sağlık yönetmeliğinde konuya ilişkin bir bilgiye ulaşamadım o nedenle mauf olur yada olmazsın diyemiyorum.

enes26

Üye
Üye
tşk ederim abi antikor değerlerim yüksek tsh 2,15 fln hap kullanırom 75 eutrox..yan etkileri çok olan bir hastalık halsizlik,çarpıntı,sinirlilk vs

enes26

Üye
Üye
senin bahsettiğin evreler nasıl abi biraz açsan

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hastalık hakkında fazla bir bilgim yok. O nedenle genel geçer kural olarak ileri evre dedim.

enes26

Üye
Üye
anladım bilgisi yazısı olan yazablirmi lütfen

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam enes26,

Öncelikle çok geçmiş olsun. Sizinde bildiğiniz gibi haşimato hastalığının çok fazla hayatı etkileyen etkileri mevcut ama bunlar ilaçla kontrol altına alabiliyor ve hangi evrede olduğunuza dair hiçbir bilgimiz olmadığı için size askerlikten muaf olup olamayacağınız konusunda kesin bilgi veremiyoruz. Bu konudaki en doğru ve geçerli kararı askeri hastane verecektir diye düşünüyorum.

Sonuç nasıl olursa olsun siz ilaçlarınızı düzgün ve kontrollerinizi aksatmadan kullanmaya devam etmelisiniz.

Askerlik için hakkınızda hayırlısı olsun dileğimle...

enes26

Üye
Üye
tşk ederim gazoz ağacı..evet çok fazla yaşamsal fonskiyonu etkliyor yan etkileri çok olan bir hastalık.halsizlik,sinir,kalp çarpıntısı vs vücut ritmini olumsuzlaştırıyor evreden kastınız buysa eğer antikor ve troglobin değerleri çok yüksek..75 euhrox hapını kullanıorm her gün..bana bu hastalığın muaf olduğunu sölenmişti o yüzden değerli fikirlernizi öğrenmek istedim çünkü askerde bu sorunlar baş gösterirken yapmak çok zor..

Tekerlekli Sandalye